شهرستان کردکوی فاقد مناطق آلوده به مواد مخدر است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 437 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:40 ق.ظ، دوشنبه، 30 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

با توجه به دستورالعمل ها و ابلاغیه های وزارت کشور و بازدیدهای میدانی از سوی استان، در شهرستان کردکوی مناطق آلوده وجود ندارد ولی بسترهای لازم در این شهرستان وجود دارد که باید با فعالیت های فرهنگی و اقدامات پیشگیرانه مراقبت نماییم تا این بسترها در شهرستان مهیا نگردد.

mav1به گزارش خبرنگار رادکانا، یازدهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان کردکوی با حضور جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان، رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر گلستان و اعضای کمیته های سه گانه به ریاست فرماندار کردکوی برگزار شد. 

سرهنگ مومن رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت و تلاش اعضای ستاد شهرستان در مبارزه با این معضل اجتماعی گفت: شهرستان کردکوی در خصوص مواد مخدر با توجه به مکانیزم های تعریف شده وزارت کشور فاقد مناطق آلوده است. 

وی ادامه داد: با توجه به دستورالعمل ها و ابلاغیه های وزارت کشور و بازدیدهای میدانی از سوی استان، در شهرستان کردکوی مناطق آلوده وجود ندارد.

سرهنگ مومن اضافه کرد: ولی بسترهای لازم در این شهرستان وجود دارد که باید با فعالیت های فرهنگی و اقدامات پیشگیرانه مراقبت نماییم تا این بسترها در شهرستان مهیا نگردد.

در ادامه هریک از مسئولین کمیته های سه گانه به گزارش عملکرد 10 ماهه خود پرداختند.

کمیته فرهنگی و پیشگیرانه در طی سال جاری از کلاس آموزشی و نمایشگاه برای دانش آموزان و دانشجویان و همچنین برگزاری آموزش 30 روحانی مبلغ و همایش برای فرهنگیان در جهت آسیب های مواد مخدر و راههای مبارزه با آن را خبرداد.

همچنین آموزش 260 فرصت شغلی برای معتادان ترک اعتیاد از سوی اداره فنی و حرفه ای دایر که برای معیشت در بازار کار، معرفی آنها برای تسهیلات مشاغل خانگی به اداره تعاون، کار و امور رفاهی اعلام شد. 

در پایان هم کمیته درمان و بازتوانی با اعلام وجود 7 مرکز خصوصی ترک اعتیاد در شهرستان همچنان خواستار حمایت از معتادان با توجه به وضعیت خانواده های معتادان و محرومیت آنان از ستاد شورای هماهنگی استان شد.

 

ارسال نظر