شهرستان کردکوی از نظر کمی و کیفی آب هیچ گونه مشکلی نداشته و نخواهد داشت
تعداد بازدید تعداد بازدید: 872 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:18 ب.ظ، شنبه، 6 آبان، سال 1391 نظرات بدون نظر

به گزارش خبرگزاری رادکانا: مدیریت آب و فاضلاب شهرستان کردکوی گفت: در بخش پروژه های توسعه شبکه فاضلاب در چند سال اخیر هیچ گونه اعتباری نداریم و از نظر کمی و کیفی آب هیچ گونه مشکلی نداریم.

 به گزارش خبرگزاری رادکانا جمال اظهار داشت: تعداد مشترکین آب در این شهرستان 13 هزار و 900 نفر و مشترکین فاضلاب 4 هزار و 250 نفر می باشد که از طریق 13 حلقه چاه آب شرب مورد نیاز مردم تامین می شود.

وی با اشاره به کیفیت آب شرب خاطر نشان کرد: اکثر منابع آبی در بالادست قرار گرفته و به همین دلیل از لحاظ کمی و کیفی مردم با مشکل مواجه نمی شوند.

جمال تصریح کرد: گاهی به دلیل تغییرات آب و هوایی نوساناتی در میزان آب های زیر زمینی ایجاد می شود اما در مجموع مردم شهرستان کردکوی با مخاطرات کم آبی مواجه نیستند و نیاز مردم این شهر تامین می شود. مدیر آب و فاضلاب شهرستان کردکوی با اشاره به اقدامات این شرکت در حوزه مسکن مهر ابراز داشت: لوله گذاری مسکن مهر به طول یک هزار و 100 متر در فاز اول به اتمام رسیده و آب شرب مورد نیاز 64 واحد مسکونی تامین شده است. وی با اشاره به اینکه در فاز دوم نیز 750 متر لوله گذاری انجام شده یاد آور شد: شرکت برای نصب انشعاب هیچ گونه محدودیتی را ندارد و برای 64 واحد مسکونی 21 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

مدیریت آب و فاضلاب شهرستان با اشاره به مخازن بتنی ابراز داشت: در بخش مخازن 3 باب مخزن بتنی برای شهرستان درحال بهره برداری است که در کل، حجم 7 هزار و 500 متر مکعب در نظر گرفته شده که 500 مترمکعب برای ولاغوز و 7000 مترمکعب برای شهرستان می باشد وی با توجه به چاه ها و مخازن شهرستان و خطوط انتقال خاطر نشان کرد: خطوط انتقال حدود 28 کیلومتر می باشد که مسیر آن از منابع تامین آب تا مخزن و از مخزن تا ورودی شبکه های اصلی است که در سال جاری توسعه و اصلاح حدود یک هزار و 800 متر و بیش از 60 درصد به سرانجام رسیده است.

جمال با تاکید بر اینکه کل شبکه آب 118 کیلومتر می باشد افزود: حدود 30 درصد شبکه فرسوده می باشد و با توجه به اعتبار اختصاص یافته برای این موضوع اصلا کافی نبوده که در بعضی مناطق فشار کم آب موجب اعتراض مردم را فراهم کرده است. وی در بخش خرابی کنتور ها تصریح کرد: حدود 500 دستگاه کنتور خراب داریم که تا الان 131 کنتور تعویض شده که به دلیل ناتوانی در تعویض همه ی کنتورها، کنتور های خراب قدیمی را در اولویت قرار داده ایم.

جمال در بخش ترویج استفاده ی صحیح آب افزود: طرحی در سیستم شرکت وجود دارد که افراد کم مصرف و حتی سازمان های دولتی را شناسایی کرده و جوایزی از طرف روابط عمومی شرکت به آنها اهدا می شود و همچین در مقابل اینها افراد و مراکز پرمصرف را شناسایی و درصورت صلاح دید به آنها تذکر کتبی و به امور آنها رسیدگی می شود. مدیریت آب و فاضلاب با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که در شهر داریم، در خصوص مطالبات شرکت آب و فاضلاب گفت: متاسفانه بعضی از مشترکین با وجود اینکه برای آنها تخصیص صادر می شود هیچ گونه همکاری لازم با شرکت را ندارند. وی تصریح کرد: در گاهی اوقات شرکت ناچار شده این موضوع را به شرکت های خصوصی واگذار کند که در صورت صلاح دید و عدم توجه نمودن به اخطارات آب آنها قطع می شود.

جمال با اشاره بر کیفی سازی آب شرب یاد آور شد:چاه های عمیقی را زده و در بعضی از مناطق بخاطر اینکه از لایه های سطحی زمین آب برداشت نکنیم از لوله هایی به عمق 50 تا 70 متری استفاده کرده ایم و همچنین یک آزمایشگاه خیلی قوی در شهرستان برای آب و فاضلاب داریم که بصورت روزانه آب شرب را کنترل می کنند وی در خصوص کلرزنی ابراز داشت: سیستمی را شرکت آب و فاضلاب برای کیفی سازی مطلوب تر خریداری کرده که به جای کلرزنی از نمک تام استفاده می شود که حدود 300 میلیون تومان در این بخش سرمایه گزاری کرده و تا 80 درصد این پروژه انجام شده که در ماه های آینده این پروژه به بهره برداری می رسد که به لحاظ کیفی بهتر از کلر می باشد.

مدیریت آب و فاضلاب شهرستان در خصوص فاضلاب شهرستان افزود: حدود 57 کیلومتر شبکه داخل شهر و حدود 2 کیلومتر نیز حق انتقال فاضلاب را داریم. وی با بیان اینکه شرکت آب و فاصلاب شهرستان در بخش پروژه های توسعه شبکه در چند سال اخیر هیچ گونه اعتباری ندارد خاطر نشان کرد: درسال جاری، 118 فقره فاضلاب به بهره برداری و واگذار شده است که مردم هم اکنون از آنها استفاده می کنند.

جمال در مورد برنامه های آینده شرکت گفت: برنامه های آینده شرکت واگذار کردن بخش توسعه ی شبکه فاضلاب به پیمانکارهای خصوصی می باشد که بتوانیم به در خواست های مردم به نحواحسن پاسخگو باشیم و از مردم فهیم شهرستان انتظار این را داریم که در پرداخت قبوض توجه لازم را داشته باشند و ازآنها درخواست می کنیم که مطالبات شرکت را به موقع پرداخت کنند که ما بتوانیم از همین اعتبار برای مردم کارهای لازم را در صورت نیاز برای آنها انجام دهیم .

خبرگزاری رادکانا

ارسال نظر