شهرستان کردکوی در زمینه اجرای طرح هادی موفق بوده است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 160 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:51 ق.ظ، یکشنبه، 26 آذر، سال 1396 نظرات بدون نظر

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان گفت: کردکوی در زمینه اجرای طرح هادی، از شهرستان های موفق بوده و بیش از ۹۱ درصد از روستاییان از مزایای اجرای طرح بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ محمدتقی زمانی‌نژاد ظهر امروز در حاشیه افتتاح بهسازی بخشی از بافت تاریخی روستای سرکلاته خراب‌شهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 95، حدود 229 هزار واحد مسکونی روستایی در استان وجود دارد که از این تعداد 128 هزار واحد غیرمقاوم است.

وی با بیان اینکه نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی در برنامه‌های توسعه‌ای کشور در اولویت قرار گرفته است، افزود: از این 128 هزار واحد مسکونی روستایی غیرمقاوم در استان، نوسازی و مقاوم سازی 70 هزار واحد در دستور کار قرار گرفت و تاکنون احداث 54 هزار واحد مسکونی به اتمام رسیده و پایان کار دریافت کرده است.

مدیرکل بنیادمسکن استان بیان داشت: امیدواریم در برنامه ششم همه این واحدها را به شیوه فنی مقاوم‌سازی کنیم تا در برابر حوادث غیرمترقبه از جمله زلزله مقاوم شوند.

وی با بیان اینکه تاکنون بانک‌ها همکاری خوبی برای اجرای طرح مسکن روستایی داشتند، گفت: بانک‌ها باید از گرفتن ضمانت زنجیره‌ای استقبال کنند تا روستائیان بتوانند به راحتی از این تسهیلات برخوردار شوند. در حال حاضر روستائیان در ضمانت‌ها مشکل دارند و باید 2 ضامن کارمند ببرند.

زمانی‌نژاد افزود: امسال علاوه بر 18 میلیون تومان وام مسکن، نزدیک به 6 میلیون تومان تسهیلات مسکن مهر ایرانیان به عنوان متمم به روستاییان داده می‌شود و آنان می‌توانند از این وام‌های کم بهره اما طولانی مدت برخوردار شوند.

شهرستان کردکوی در زمینه اجرای طرح هادی موفق بوده است

وی با اشاره به تهیه طرح هادی برای همه روستاهای شهرستان کردکوی اظهار داشت: کردکوی در زمینه اجرای طرح هادی، از شهرستان های موفق بوده و بیش از 91 درصد از روستاییان از مزایای اجرای طرح بهره‌مند شده‌اند.

زمانی‌نژاد افزود: در بیشتر روستاها فاز یک اجرا شده و نیاز است که فازهای بعدی هم اجرا شود که نیاز به اختصاص اعتبار دارد. اما در یکی دو سال اخیر میزان تخصیص اعتبارات کم بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان با بیان اینکه سرکلاته خرابشهر جزو اولین روستای اجرای طرح هادی در گلستان بود، تصریح کرد: روستای سرکلاته خرابشهر زمینه پیشرفت و توسعه در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی را دارا می باشد.

وی با تأکید بر حفظ بافت سنتی برخی از روستاها هم اظهار داشت: برای روستاهایی که بافت سنتی و گردشگری دارند، کمپ‌های گردشگری را در طرح هادی آن‌ها پیش‌بینی کردیم و از اشخاصی که بخواهند در این زمینه فعالیت کنند حمایت می‌کنیم./تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر