شهروندان گلستانی فریب سودجویان فروش تجهیزات کاهنده مصرف آب را نخورند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 423 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:34 ب.ظ، سه شنبه، 21 آبان، سال 1392 نظرات بدون نظر

محمد قاسم خلیلی نژاد: با اشاره به تماس‌های مکرر شرکت‌های فروشنده تجیهزات کاهنده مصرف ‌آب از خارج از استان، شهروندان گلستانی فریب سودجویان فروش تجهیزات کاهنده مصرف آب را نخورند.

59a3f114f75ee469ac81be899fadb6d5به گزارش رادکانا، محمد قاسم خلیلی نژاد صبح سه شنبه در نشستی با خبرنگاران افزود: بر اساس تماس این شرکت ها در خصوص اجباری بودن خرید محصولات آن شرکت‌ها با تایید وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب و سردرگمی مردم در این رابطه، شرکت آب و فاضلاب هیچ گونه ارتباط کاری با شرکت‌های یاد شده و مشابه ندارد و مسئولیتی در قبال محصولات این شرکت‌ها چه از لحاظ کیفی و چه از لحاظ هزینه‌ای عهده دار نخواهد بود.

وی ادمه داد: برخی افراد در استان گلستان پس از برقراری ارتباط تلفنی با سرپرست خانوارها، به گونه‌ای وانمود می‌‌کنند که از سوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها برای کمک به صرفه جویی در مصرف آب شهروندان معرفی شده‌اند و مردم باید به ناچار از تجهیزات این شرکت استفاده کنند.
وی در خصوص شایعات مطرح شده از سوی بازاریابان این شرکت‌ها در مورد افزایش قیمت آب در آینده نزدیک که با انگیزه فروش محصولات شرکت‌های مزبور عنوان می‌شود، تاکید کرد: هر گونه تغییر در تعرفه‌های آب تنها از طریق رسانه ملی و سایر رسانه‌ها رسمی کشور اعلام خواهد شد لذا تا کنون هیچگونه افزایش نداشته ایم.

خلیلی نژاد با اشاره به رعایت الگوی مصرف آب شرب از سوی شهروندان یادآور شد مشترکینی که مصرف آب شرب آنها 40متر مکعب در ماه بوده می توانند با کاهش 20درصدی مصرف خود مبلغ پرداختی آب بهاء را تا مبلغ 108هزار ریال کاهش دهند.

وی تصریح کرد: با عنایت به اینکه آب شرب توزیع شده از طریق شبکه های آبرسانی به لحاظ بهداشتی کاملاً در حد استاندارد و قابل شرب است نیاز به دستگاههای تصفیه آب نمی باشد.

وی همچنین اظهار کرد : آب تولیدی در کشور به ویژه در استان گلستان، از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار است و نیازی به استفاده ازهیچ دستگاهی برای میکروب زدایی و یا تصفیه آب وجود ندارد.

مدیر روابط عمومی آبفا گلستان خاطر نشان کرد: همشهریان گرامی در صورت لزوم می‌توانند شیرآلات و ادوات کاهنده مصرف مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های معتبر سطح شهر خریداری کنند و فریب افراد سودجو را نخورند.

خلیلی نژاد در پایان تاکید کرد: روش‌های صرفه جویی در مصرف آب بارها توسط مسئولان و کارشناسان مربوطه اعلام شده و مردم می‌توانند از این روش‌ها در راستای مدیریت مصرف آب استفاده کنند.

ارسال نظر