شهید آوینی توانست با روایت فتح و دست نوشته هایش خط اصیل انقلاب فرهنگی را به جامعه معرفی کند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 751 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:34 ب.ظ، دوشنبه، 19 فروردین، سال 1392 نظرات بدون نظر

حرکت شهید آوینی در قبل از انقلاب شروع شده بود و در بعد از انقلاب رشد می کند و قوت می گیرد و حرکتش واقعا حرکت بسیار ارزشمندی بود و اعطای لقب سید شهیدان اهل قلم هم نقطه عطفی در مسائل فرهنگی کشور بود.

managpicبه گزارش خبرنگار رادکانا، صبح امروز بزرگداشت سید اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی در روز هنر انقلاب اسلامی با حضور رمضانعلی الیاسی فرماندار کردکوی، حجت الاسلام شاعری امام جمعه کردکوی، سرهنگ محمد شیرازی فرمانده نیروی انتظامی کردکوی، قلندری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی، حجت الاسلام یوسف نژاد نماینده ولی فقیه در سپاه کردکوی و هنرمندان و فعالان عرصه هنر و ادب کردکوی به همت بسیج هنرمندان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن اجتماعات فرمانداری کردکوی برگزار شد.

رمضانعلی الیاسی فرمانداری کردکوی با عرض سلام و درود به روح مطهر شهدا گفت: سلام و درود خودمان را به روح مطهر جمیع شهدا نثار می کنیم که واقعا هنرمندان واقعی بودند و توانستند به شناخت آگاهانه و اقدام به موقع هنر خودشان را در تاریخ در تاریخ انقلاب اسلامی ایران ثبت و درج کنند.

وی در ادامه افزود: و باید درود و سلام بفرستیم به روح مطهر امام هنرمندان، امام شهیدان که انصافا با روح مسیحایی و دم مسیحایی خود توانست تجدید حیات کند و اسلام را در عصر حاضر و همه ملت ها را و حداقل ملت ایران را به حرکت وادار کند و انقلاب بزرگی را در ایران ایجاد کند که منشاء تحولات ملی و بین المللی باشد که به نوبه خودش هنر بزرگی بود و امام را هم از هنرمندان بزرگ قرن بیستم باید بحساب آورد.

فرماندار کردکوی اظهار داشت: انقلاب اسلامی عرصه های زیادی را در جامعه بوجود آورد که هنرمندان خوبی به منصه ظهور برساند تا هنر خودشان را به نمایش بگذارند.

وی یادآور شد: در جبهه انقلابی گری و دفاع از اسلام و همچنین دفاع مقدس، جبهه سازندگی، جهاد علمی، فناوری هسته ای، هوا فضا، پزشکی، سیاسی، بین المللی، در زمینه صدور انقلاب، در زمینه فرهنگی و جبهه های متعدد دیگری که قبل از انقلاب اسلامی در کشور ایجاد شد توانستیم خوش بدرخشیم و عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذاریم.

الیاسی اضافه کرد: از جمله جبهه هایی که ایجاد شد، جبهه فرهنگی بود که شهید آوینی یک حرکت بسیار اصیل و خوبی را داشت.

وی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی بیان داشت: در بحث خط مستقل فرهنگی انصافا باید گرامی بداریم سالروز شهادت شهید آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی را که بواسطه هنر انقلاب اسلامی بود که امثال شهید آوینی ها به عرصه آمدند و خودشان را نشان دادند.

فرماندار کردکوی یادآور شد: ما در دفاع مقدس باقری ها، باکری ها، همت ها و بزرگان دیگری را داشتیم.

وی ادامه داد: در بحث فناوری هسته ای که 20 فروردین روز فناوری هسته ای و روز ملی شدن انرژی هسته ای است افرادی چون علیمحمدی ها، احمدی روشن ها، رضایی نژاد ها را داشتیم.

وی افزود: در بحث نظامی افرادی همچون تهرانی مقدم ها و خیلی از شخصیت های مهم دیگر را داشتیم.

ما در هر عرصه ای از این جبهه هایی که در بعد از انقلاب اسلامی ایجاد شد هنرمندان زیادی را داشتیم و داریم و هنر بزرگ انقلاب اسلامی این است که امروز تمام قدرت های جهان در یک طرف میز و ایران اسلامی جهان سوم در یک طرف میز که این هم هنر انقلاب اسلامی است.

وی خاطر نشان کرد: واقعا هنر شهدا، هنر امام و در شرایط کنونی هم مقام معظم رهبری تدابیری که دارند واقعا هنرمندانه می باشد، نجات این مملکت و این ملت در شرایط بحرانی جهان در مقابل همه هجمه ها و تحریم هایی که در همه جبهه های مختلف بر علیه انقلاب اسلامی صورت می گیرد به نوبه خود یک هنر است که امروز هنر ولایت فقیه است که نشأت گرفته از انقلاب اسلامی و تفکر حضرت امام خمینی (ره) است.

وی تأکید کرد: انقلاب اسلامی برای شهید آوینی رستاخیز جان بود و ایشان توانست با روایت فتح و دست نوشته هایی که داشت خط اصیل انقلاب فرهنگی را به جامعه معرفی کند.

فرماندار کردکوی گفت: حرکت شهید آوینی در قبل از انقلاب شروع شده بود و در بعد از انقلاب رشد می کند و قوت می گیرد و حرکتش واقعا حرکت بسیار ارزشمندی بود و اعطای لقب سید شهیدان اهل قلم هم نقطه عطفی در مسائل فرهنگی کشور بود.

ارسال نظر