شهید حججی‎ها در مساجد تربیت می‎شوند/ مسجد، تنها راه نجات نوجوانان و جوانان در جنگ نرم دشمن
تعداد بازدید تعداد بازدید: 84 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:13 ق.ظ، یکشنبه، 26 شهریور، سال 1396 نظرات بدون نظر

مسؤول تعلیم و تربیت سپاه کردکوی با بیان اینکه سربازانی همچون شهید محسن حججی در مساجد تربیت می‎شوند، تأکید کرد: بسیجیان زمانی می‎توانند در مقابل جنگ‎های دشمنان به پیروزی دست یابند که در یک دست قرآن کریم و در دست دیگر سلاح داشته باشند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا یه نقل از فارس؛ حجت‎الاسلام علی رضایی عصر امروز در مراسم اختتامیه طرح جوانه‎های صالحین که با حضور بسیجیان در مصلای کردکوی برگزار شد، با اشاره به طرح جوانه‎های صالحین، اظهار کرد: طرح جوانه‎های صالحین از اول ماه مبارک رمضان با هدف غنی‎سازی اوقات فراغت بسیجیان و غیربسیجیان در کردکوی آغاز شد و تا دهه آخر شهریورماه‎جاری ادامه داشت.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف طرح جوانه‎های صالحین پررنگ‎کردن حضور بسیجیان در مساجد است، برگزاری کلاس‎های معرفتی، تربیت، بصیرتی و مهارتی را از محورهای مهم طرح جوانه‎های صالحین برشمرد و گفت: بررسی و تبیین موضوعات اعتقادی، برگزاری کلاس‎های روخوانی، روانخوانی و حفظ قرآن کریم، ارائه آموزش‎های مهارتی فنی‎وحرفه‎ای، آموزش رشته‎های هنری، اجرای برنامه‎های تفریحی و زیارتی و اردوهای جهادی از جمله برنامه‎های این طرح بود.

مسؤول تعلیم و تربیت سپاه کردکوی آشنایی بیشتر جوانان با قرآن کریم، نماز و مسجد را از اولویت‎های برنامه‎های طرح جوانه‎های صالحین دانست و اذعان کرد: 30 پایگاه شهرستان کردکوی مجری طرح جوانه‎های صالحین بوده‎اند.

*مسجد یک پایگاه عظیم فرهنگی است

رضایی مسجد را یک پایگاه عظیم فرهنگی خواند و ابراز کرد: مسجد بر پایه‎های تقوا بنا نهاده شده است و از جمله مکان‎هایی است که در سراسر تاریخ اسلام و مسلمانان نقش بسیار اثرگذاری داشته است.

وی اضافه کرد: مسجد محل گره‎گشایی مؤمنان و مردم است و مؤمنان با آمدن به مسجد از حال یکدیگر مطلع می‎شوند.

مسؤول تعلیم و تربیت سپاه کردکوی تأکید کرد: باید فرهنگ دینی را به متخصص آن یعنی روحانیت و امام جماعت بسپاریم که مکان آن مساجد است.

رضایی با اشاره به سخنان سردار غیب‎پرور مبنی بر اینکه «ما به محوریت مساجد در برنامه‎های بسیج اعتقاد راسخ داریم و محور مساجد را نیز امام جماعت آن مسجد می‎دانیم و به هیچ وجه ادعای در دست گرفتن مساجد را نداریم.»، افزود: با توجه به اینکه در زمان مبارزه با طاغوت و در دوران دفاع مقدس مساجد پایگاه ما بودند بسیج با این اقدامات در نظر دارد امروز نیز همانند گذشته حضور جوانان و نوجوانان را در مساجد پُررنگ‎تر کند.

وی با بیان اینکه امروز دشمن جرأت راه‎اندازی جنگ سخت را ندارد، خاطرنشان کرد: امروز که دشمن از راه‎اندازی جنگ سخت ناامید شده جنگ نرم راه به راه انداخته است که تنها راه نجات فرزندان این مرزوبوم از جنگ نرم دشمن مساجد است.

مسؤول تعلیم و تربیت سپاه کردکوی با بیان اینکه سربازانی همچون شهید محسن حججی در مساجد تربیت می‎شوند، تأکید کرد: بسیجیان زمانی می‎توانند در مقابل جنگ‎های دشمنان به پیروزی دست یابند که در یک دست قرآن کریم و در دست دیگر سلاح داشته باشند.

رضایی در پایان از فعالان جوانه‎های صالحین، ائمه جماعات مساجد، هیأت امناء و خادمان مساجد و بقاع متبرکه، سرگروه‎ها، فرماندهان و اعضای شورای پایگاه‎ها و حوزه‎ها تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر