شکاف عمیق بین جوانان اصلاح طلب استان گلستان / “وفاق” از مجمع جوانان اصلاح طلب و اصلاح طلبان پیشرو جدا شد !
تعداد بازدید تعداد بازدید: 635 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:00 ق.ظ، سه شنبه، 19 اسفند، سال 1393 نظرات بدون نظر

در دیدار جوانان اصلاح طلب با عارف درگیری های لفظی شدیدی بین بچه های “وفاق” و “مجمع جوانان اصلاح طلب” به ریاست سیاوش بسطامی روی می دهد و یکی از اعضای مجمع جوانان اصلاح طلب در یکی از شبکه های اجتماعی وفاقی ها را “نفاقی” می خواند .

vefaghبه گزارش رادکانا، گویا شکاف عمیق بین جوانان اصلاح طلب استان گلستان در بیانیه اخیری که در حمایت از آیت الله هاشمی بهرمانی بخاطر ریاست مجلس خبرگان منتشر شده بوضوح دیده می شود.

“وفاق” یکی از گروههای سه گانه جوانان اصلاح طلب استان این بیانیه را امضا نکرده و این نشان می دهد که شکاف عمیق بچه های این گروه که در دیدار با عارف در سفر اخیرش به گرگان رخ نشان داده ، با دو گروه دیگر جوانان اصلاح طلب وجود دارد.

گفته شده در سفر اخیر دکتر عارف نامزد مستعفی اصلاح طلبان در انتخابات 92 به گرگان ، دیداری بین ایشان و جوانان اصلاح طلب استان گلستان در کانون طه برگزار می شود که در آن جلسه جوانان اصلاح طلب استان انتقادات تندی علیه همدیگر مطرح می کنند.

در آن جلسه درگیری های لفظی شدیدی بین بچه های “وفاق” و “مجمع جوانان اصلاح طلب” که ریاست آن را سیاوش بسطامی رابط جوانان استاندار بر عهده دارد روی می دهد تا جایی که اسحاق حمایتی یکی از اعضای مجمع جوانان اصلاح طلب و از اطرافیان سیاوش بسطامی در یکی از شبکه های اجتماعی وفاقی ها را “نفاقی” می خواند .

شکاف بین جوانان اصلاح طلب استان از 9 ماه پیش شکل جدی بخود گرفته بود و انشعاب وفاق که بیشتر شامل حلقه بچه های گرگان هستند بعد از دیدار عارف و بیانیه اخیر در حمایت از هاشمی بهرمانی بوضوح دیده شده است .

وفاق شاخه جوانان اصلاح طلب متمرکز در گرگان است که از افرادی چون محمد کیقبادی ، علی خاری ، نیکان آرخی ، مهلا بهمنی ، صادق ساورعلیایی ، محسن مهیمنی و پسر حسین رفعتی تشکیل شده است . اتصال این تشکل به بدنه اصلاح طلبان تندرو و افراطی از احزاب منحله مشارکت و مجاهدین و خط گرفتن این گروه از افرادی چون محمود ربیعی ، حسین رفعتی و هاشم مهیمنی باعث شده تا دو گروه دیگر جوانان اصلاح طلب راه خود را از آنها جدا کنند .

سیاوش بسطامی که مجمع جوانان اصلاح طلب استان را راهبری می کند معتقد است این گروه و لیدرهای معنوی آنها خطوط قرمز انقلاب را زیر پا خواهند گذاشت و از این جهت شاید برای آینده سیاسی دولت اعتدال روحانی و استاندار گلستان خطرناک هزینه زا باشند .

این اعتقاد بسطامی شاید از این جهت قابل ارزیابی باشد که حلقه گرگان و تندروهای اصلاح طلب تا کنون هیچ گاه البته بجز چند ماه اولیه انتصاب صادقلو استاندار گلستان از وی حمایت نکرده و در ماههای اخیر به شدت دنبال جایگزینی وی بودند تا جایی که گزینه هایی چون صالحی و ربیعی را مطرح کردند.

سیاوش بسطامی که افرادی چون اسحاق حمایتی ، یاسر سجادی فر ، محمد مروتی ، زبیده سوقی ، ستاره حجتی و سایتی چون سرو نیوز را در اختیار دارد با جمع کردن جوانان از سراسر استان سعی دارد بستری برای آینده فراهم کند در حالی که دو گروه دیگر و شاید بیشتر از همه “وفاق” است که روی گرگان تکیه کرده و بیشتر به دنبال سهم خواهی از ارباب قدرت است .

اصلاح طلبان پیشرو که حسن رضایی ریاست آن را بر عهده دارد تلفیقی از دو گروه فوق است و افزون بر آنها چیزی ندارد و بنظر می رسد متولی آن به فکر کسب قدرت و پست و مقام باشد چون در عمل چیز قابل ملاحظه ای از این گروه جز همراهی با دو گروه فوق در چند دیدار با مسئولین دولتی تا بحال مشاهده نشده است .

در عین حال این همه تمرکز بر گرگان و قدرت طلبی گروههای اصلاح طلب باعث شده تا جوانان اصلاح طلب شهرستانهای استان کم کم از این گروههای سه گانه زاویه بگیرند و گاها انتقادات تندی را علیه آنها مطرح کنند .

انتقادات اخیر دکتر محسن کوهساریان از آزادشهر ، علی سنجه ولی از مینودشت ، سید نعیم نریمانی از گرگان ، علی بیروتی از علی آباد ، تعدادی از فعالان گنبد کاووس و بندرترکمن  و بندرگز در همین راستا ارزیابی می شود.

ارسال نظر