صدای قدم های ژن خوب در کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 964 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:30 ق.ظ، دوشنبه، 3 مهر، سال 1396 نظرات یک نظر

شنیده شد که برخی اعضای شورای شهر کردکوی در تلاش هستند تا یک ژن خوب متصل به یکی از نمایندگان مجلس را از دیوار کوتاه شهرداری کردکوی بالا ببرند و بر کرسی شهردار بنشانند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ شنیده شد که برخی اعضای شورای شهر کردکوی در تلاش هستند تا یک ژن خوب متصل به یکی از نمایندگان مجلس را از دیوار کوتاه شهرداری کردکوی بالا ببرند و بر کرسی شهردار بنشانند.

این در حالی است که سریال استفاده از ژن های خوب در پست های مختلف سیر صعودی به خود گرفته و گویا صاحبان قدرت قرار نیست از سهم خواهی ها و استفاده شخصی از رانت قدرت دست بردارند.

البته شاید بهانه اعضای شورای شهر این باشد که می توان از ارتباطات و قدرت نماینده برای گرفتن بودجه و امکانات برای توسعه شهر استفاده کرد؛ اما هر عقل سلیمی به سادگی می تواند تشخیص دهد که بهره گیری از قدرت و نفوذ نمایندگان تنها در صورتی ثمربخش خواهد بود که شهردار هم از توان و تخصص لازم در حوزه مدیریت شهری برخوردار باشد و صرفاً به هوای کنترل و پشتیبانی از راه دور، رویای یدک کشیدن نام شهردار را در سر نپروراند.

تجربه موفق پوریا میرزا زنجانی خواهر زاده استاندار صادقلو که نزدیک به ۲ سال سکان هدایت شهرداری بندرترکمن را در دست داشته و خدمات قابل تقدیری را در راستای توسعه شهر ارائه داده است؛ می تواند منجر به الگو پذیری سایر شهرهای کوچک از این مدل بهره گیری از منابع دست دوم قدرت شود اما این امر در صورت عدم شناخت سیستم از سوی شهردار می تواند فاجعه ای هولناک تر از دوران شهردار سابق برای کردکوی پدید آورد و هزینه های سنگین تری را بر پیکره ی شهر و جیب شهروندان تحمیل کند.

عقل سلیم حکم می کند؛ شورای شهر کردکوی ابتدا با کنار گذاشتن اختلافات داخلی در آغاز راه، هم گرایی را سرلوحه رفتار و عمل خویش قرار دهد و با بررسی گزینه های بومی و یا در صورت قحط الرجال بودن در کردکوی، از گزینه های کار کشته و آزمون پس داده ی غیر بومی برای به حرکت درآوردن قطار توسعه شهر استفاده کند تا چهار سال دیگر در همین نقطه ای نباشیم که اکنون ایستاده ایم.

نویسنده: اسماعیل البرزی

انتهای پیام/

سلام می گوید:

با سلام
ضمن تشکر از اعضای محترم شهر و سرپرست فعلی شهرداری کردکوی …. دو سوال خدمت دوستان مطرح میکنم امیدوارم جواب قانع کننده ای به بنده بدهند تا دیگر در عملکردشون تردیدی به خود راه ندهم :
1- چرا اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار یک فراخوان عمومی ندادند؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2- چرا آقای شمالی در فراخوان شهرداری بندرگز شرکت نکرد با توجه به این نکته که ایشان کاندیدای شورای شهر بندرگز بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
والسلام

ارسال نظر