صدور شناسنامه در کردکوی از سال ۱۳۰۵ از سوی سازمان سجل احوال صورت گرفت
تعداد بازدید تعداد بازدید: 735 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:48 ب.ظ، سه شنبه، 25 تیر، سال 1392 نظرات بدون نظر

زمانی: تا قبل از سال ۱۲۷۰ هیچ مدرک شناسایی برای شناسایی هویت افراد وجود نداشت که بعد از سال ۱۲۹۷ سازمانی با عنوان سجل احوال (احوالات شخصیه) راه اندازی شد که این موضوع ابتدا از تهران شروع شد، سپس استان ها و در نهایت به شهرها را پیدا کرد.

DSC00090به گزارش خبرنگار رادکانا، زمانی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان کردکوی در نشستی که بمناسبت گرامیداشت روز کردکوی در سالن کنفرانس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد وحدت در راستای تهیه اسناد و مدارک موجود در جهت معرفی شهر کردکوی را امری مهم دانست و اظهار داشت: ما باید اسناد و مدارک قدیمی که نشان از هویت و شهر کردکوی است را شناسایی و جمع آوری کنیم.

وی افزود: تا قبل از سال 1270 هیچ مدرک شناسایی برای شناسایی هویت افراد وجود نداشت که بعد از سال 1297 سازمانی با عنوان سجل احوال (احوالات شخصیه) راه اندازی شد که این موضوع ابتدا از تهران شروع شد، سپس استان ها و در نهایت به شهرها را پیدا کرد.

زمانی یادآور شد: در سال 1305 در شهر کردکوی برای هویت بخشی و شناسایی افراد از سوی سازمان سجل احوال صدور شناسنامه صورت گرفت.

وی تصریح کرد: در آن زمان که سازمان سجل احوال در شهر کردکوی شروع به صدور شناسنامه کرد از شغل و حرفه، محل زندگی و … افراد در پسوند نام خانوادگی استفاده می کرد.

رئیس ثبت احوال کردکوی ارائه اسناد و مدارک به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در جهت شناسایی و معرفی شهر کردکوی در روز کردکوی خبر داد و افزود: اداره ثبت احوال کردکوی اسنادی را در راستای این موضوع که معرفی و شناسایی شهر کردکوی در روز کردکوی باشد را در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار می دهد.

ارسال نظر