صرفا جهت اطلاع: جولان سگهای ولگرد در خیابان های کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 2,004 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:56 ب.ظ، جمعه، 22 آذر، سال 1392 نظرات ۴ نظر

جولان سگهای ولگرد در شبانه روز خیابانها و کوچه های شهر کردکوی را بی نظم و گلایه مردم این شهر را در پی داشته است که نیازمند رسیدگی از سوی ارگان مرتبط با این مشکل می باشد.

سگهای-ولگرد-3 - Copyبه گزارش خبرنگار رادکانا، سگ از جمله اولین حیواناتی است که به وسیله بشر اهلی شد و به نوعی انسان برای بهتر زیستن، این حیوان باوفا را به خدمت گرفت اما اگر زندگی این حیوان به درستی مدیریت نشود از حیوانی مفید به موجودی بسیار مضر تبدیل و می تواند گزند و زیان جسمی، روحی و مالی را به انسان وارد کند، این موضوع زمانی خود را نشان می دهد که سگ ولگرد محسوب شود.

جولان سگ های ولگرد در خیابان ها و کوچه های کردکوی گلایه های فراوانی را در بین شهروندان به وجود آورده است و آنان خواهان برطرف شدن این مشکل هستند.

یکی از شهروندان کردکوی در گفتگو با خبرنگار رادکانا می گوید: مدتی است که تعداد سگ های ولگرد در شهر افزایش یافته است و شاهد رفت و آمد آزادانه این حیوانات در معابر و خیابان ها هستیم.

یکی دیگر از شهروندان اینگونه بیان می کند: شهرداری باید برای جمع آوری سگ های ولگرد چاره ای بیندیشد تا مردم از وجود آن ها در شهر واهمه نداشته باشند.

سگهای-ولگرد-1

شهروند دیگری می گوید: رفت و آمد سگ های ولگرد موجب آلودگی محیط و هم چنین انتقال بیماری های مشترک بین انسان و حیوان می شود.

وی ادامه می دهد: جولان سگ های ولگرد در شهر نگرانی و نارضایتی مردم را موجب شده است.

در این خصوص یکی از همشهریان با اشاره به بازی کودکان خردسال در بیرون از خانه‌ها و بعضاً تردد اجباری اهالی در ساعتهای پایانی شب می‌افزاید: از وقتی که خورشید غروب می کند تا صبح سگ های ولگرد در کوچه ها و خیابان های شهرستان پرسه می زنند و از ترس این سگ ها رفت و آمد مردم پیاده با مشکل مواجه شده است و علاوه بر ترسی که ایجاد می کنند این سگ ها با پاره کردن کیسه های زباله، زباله ها را در کوچه و خیابان پخش می کنند که باعث ایجاد چهره زشت از شهرستان شده و علاوه بر آن بوی بد آن تمام محله را فرا گرفته و ناراحتی مردم را در پی دارد.

سگهای-ولگرد-2

بر اساس بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری، جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی و حیوانی و… و جمع آوری حیوانات بلاصاحب و دفع حیوانات مریض، مزاحم و ولگرد از وظایف شهرداری هاست.

البته باید توجه داشت، با استناد به بند ۳۱ ماده ۱۰ اساسنامه تشکیلات و سازمان دهیاری ها و شهرداریها، برای حفظ سلامت روانی شهروندان و رعایت هرچه بیشتر موازین اسلامی در خصوص رعایت حقوق حیوانات بر روش زنده گیری برای کنترل جمعیت سگ های ولگرد تأکید شده است.

سگهای-ولگرد-3


مخاطبان محترم پایگاه خبری تحلیلی رادکانا می توانند اخبار، مقالات، اشعار، مطالب طنز، تصاویر و هر آن چیزی که در قالب اقتصاد، فرهنگ و هنر جای می گیرد را به آدرس info@radkana.iارسال کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به نام خودشان و به عنوان یکی از مطالب ویژه رادکانا منتشر شود.

همچنین می توانند سوژه های خبری و مشکلات شهرستان را جهت پیگیری از طریق ایمیل فوق یا سامانه پیامک ۳۰۰۰۲۷۲۰۱۰ با ما در میان بگذارند.

محمد مهدی برهانی می گوید:

کاش مصوبات شهرستانی در امحای سگهای ولگرد بامشارکت شهرداری و نیروی انتظامی عملیاتی میشد

noor می گوید:

ظاهرا این مصوبه همانند مصوبات دیگر فقط برروی کاغد پیاده شده است و ادامه مسیر این مصوبه امحاء شده است

باتشکر از رادکانا

هم کلاسی می گوید:

سلام لیاقتی جان
ما که بیش از یک سگ بیشتر ندیدم.
نمی دانم منظور از سگ ها چیه؟

noor می گوید:

سلام جناب همکلاسی این تصاویر فقط گوشه ای از آن بود…

ارسال نظر