ضرورت مدیریت در مصرف آب و نگهداشت طبیعت در درازنو
تعداد بازدید تعداد بازدید: 211 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:55 ق.ظ، یکشنبه، 12 شهریور، سال 1396 نظرات بدون نظر

گردشگران و ساکنین دهکده ییلاقی درازنو در مصرف بهینه آب مشارکت نمایند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ دهکده ییلاقی درازنو هر ساله پذیرای مهمانان بسیاری از ساکنین دائمی و گردشگران می باشد.

دهکده ای که در سنوات اخیر در گردشگری به شاخص هایی چون توریسم ورزشی هم تبدیل شده است و گروههای مختلف کوهنوردی، کایت سوارها، دوچرخه سواری کوهستانی و… برای تمرین و آمادگی در رشته های تخصصی ورزشی خود به این منطقه گردشگری اعزام و سفر می کنند.

آنچه که بر توسعه گردشگری در این دهکده ییلاقی الزام بخش می باشد حفظ محیط زیست و نگهداشت طبیعت بکر درازنو و مدیریت در مصرف آب می باشد.

با توجه به کمبود آب و خشکسالی تابستان در سال جاری آب این دهکده که به زحمت بسیار و با همّت امنای محترم و مشارکت حداکثری اهالی و ساکنین دائم از اطراف این دهکده انتقال یافته است و پاسخگوی نیازهای جمعیت ساکن و دائم را هم نمی نماید و افزایش گردشگران و مهمانان بالاخص در روزهای پایانی هفته و تعطیلات، ضرورت رعایت مصرف بهینه آب را دو چندان می سازد.

از سویی عدم رعایت برخی از گردشگران و مهمانان موقت در رعایت حفظ محیط زیست با پراکندن زباله های دیر جذب شو در طبیعت چهره زیبای طبیعت بکر درازنو را نا زیبا می سازد.

انتظار آن است هم برای توسعه صنعت گردشگری در این منطقه طبیعی و هم استفاده بهینه از منابع خدادادی (آب و هوای پاک) در حفظ محیط زیست و مصرف بهینه آب نهایت دقت و همکاری را داشته باشیم.

به همین منظور در محل هایی دپو و جمع آوری زباله انجام می پذیرد و هر هفته توسط خودروهای زباله به سکوی زباله شهرستان کردکوی منتقل می شود.

گردشگران و مهمانان عزیز این دهکده ییلاقی در صورت تولید زباله آن را به محلهای دپو و جمع آوری شده انتقال دهند تا در حفظ محیط زیست آن هم کمکی کرده باشیم.

نویسنده: عبدالرسول جوادی بالاجاده

انتهای پیام/

ارسال نظر