طبیعت درازنو و یزدان محله از وجود زباله رنج می برد/کمی قدر طبیعت را بدانیم!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 317 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:40 ق.ظ، یکشنبه، 10 مرداد، سال 1395 نظرات بدون نظر

روستای ییلاقی درازنو و یزدان محله شهرستان کردکوی به ویژه در فصول گردشگری از وجود زباله در طبیعت و حاشیه روستا رنج می‌برد و این زخم بر طبیعت این روستاهای گردشگری هیچ گاه قابل التیام نیست.

DSC01792به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، روستای ییلاقی درازنو و یزدان محله شهرستان کردکوی به ویژه در فصول گردشگری از وجود زباله در طبیعت و حاشیه روستا رنج می‌برد و این زخم بر طبیعت این روستاهای گردشگری هیچ گاه قابل التیام نیست.

زباله ها در روستای ییلاقی درازنو و یزدان محله شهرستان کردکوی، در گوشه‌ ها و اطراف آن، جا خوش کرده و میراثی جز شیرابه و بوی تعفن برای ساکنان این روستاها ندارد.

دره های اطراف این روستا مدفن چند تن زباله‌ شده است.

IF

IF

یکی از ساکنین روستای یزدان محله در این باره به خبرنگار ما گفت: هرچند اقدامات زیادی درباره فرهنگسازی برای نریختن زباله و مشکلات زیست محیطی در اینجا انجام شده اما باید به این مساله واقف باشیم که فرهنگسازی تنها بخشی از مدیریت پسماند بوده و در این زمینه کارهای اجرایی بزرگی نیاز است که این اقدامات از عهده یک ارگان خاص مثل دهیاری خارج بوده و نمی‌توان انتظار داشت مثلا دهیار یک‌ تنه این مشکل را حل کند.

طبیعت هدیه و موهبت الهی است و حفاظت از آن وظیفه و رسالت انسان است، چرا که محیط زیست سالم نه تنها به سلامت انسان کمک می‌کند، بلکه امکان استفاده مناسب از مواهب الهی موجود در آن برای رفع نیازهای بشری را فراهم می‌آورد و از این رو حفاظت از محیط طبیعی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

IF

IF

با توجه به مسائل و مشکلاتی که در محیط زیست ما بوجوده آمده است می توان گفت هیچ موجودی در کره زمین به اندازه انسان به محیط زیست آسیب نرساند، است و این آسیب ها در نهایت سلامت زندگی خود انسان و نسل های بعد از او را در خطر انداخته است.

هر چند طی یکی، دو سال گذشته اقداماتی از جمله احداث چند سطل زباله در این روستاها صورت گرفته است اما این مهم نیازمند بسیج همگانی در این دو روستای گردشگری دارد.

این تصور که حل موضوع زباله مربوط به دستگاه و ارگان خاصی است یک تفکر اشتباه بوده و همه باید برای حل این موضوع که در ‌‌نهایت سلامت و بهداشت کل ساکنین این دو روستا و گردشگران داخلی و خارجی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، اقدام کنیم.

IF

IF

گزارش و عکس از خبرنگار رادکانا: یعقوب محمودی

انتهای پیام/

ارسال نظر