طرح احیای اراضی شمالی گلستان در سفر رییس جمهوری مطرح می شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 531 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:03 ب.ظ، سه شنبه، 4 آذر، سال 1393 نظرات یک نظر

استاندار گلستان با اشاره به سفر قریب الوقوع رییس جمهوری و هیات دولت به این استان گفت: طرح احیای زمین ها و اراضی شمالی گلستان در این سفر مطرح می شود.

81400510-6099354به گزارش رادکانا، حسن صادقلو استاندار گلستان ابراز امیدواری کرد که طرح احیای 280 هزار هکتار اراضی شمال گلستان در این سفر بتواند مصوبه هیات دولت را دریافت کند.

وی ادامه داد: پروژه های مهم دیگری نیز در دستور کار برای تصویب در نشست هیات دولت در استان گلستان قرار دارد و تلاش می کنیم همزمان با افتتاح راه آهن شرق خزر (گرگان – اینچه برون) محدوده اینچه برون به منطقه آزاد تجاری تبدیل شود.

استاندار گلستان پروژه راه ‎آهن گرگان – اینچه برون را کریدور شرق دریای خزر بیان کرد و افزود: نگاه دولت به استان گلستان توسعه ای است و در همین زمینه گرفتن مصوبه در راستای ایجاد تحول صنعتی و توسعه بخش کشاورزی و گردشگری از دیگر مواردی است که در جلسه هیات دولت مطرح می شود.

صادقلو ادامه داد: طرح های ساماندهی اراضی شیبدار استان، تقویب حوزه ماهیان خاویاری و میگو نیز در این سفر به هیات دولت ارایه خواهد شد.

استاندار گلستان تاکید کرد: در این سفر پیگیر آغاز طرح اجرایی راه آهن گرگان – مشهد از طریق گرگان و یا به صورت همزمان در سه منطقه گرگان، بجنورد، مشهد هستیم و این موضوع از سوی رییس جمهوری در سفر به استان خراسان نیز اعلام شده است.

صادقلو به نتیجه رساندن طرح های مطالعاتی حوزه آب و سدهای استان، تکمیل سدهای نیمه کاره و طرح اجرایی شماری از سدهای مطالعه شده را از دیگر مطالب قابل ارایه به هیات دولت بیان کرد.

به گفته وی، در جلسه هیات دولت همچنین برای اختصاص اعتبار به طرح هایی که به خصوص در سال 94 به نتیجه می رسند، تصمیم گیری می شود.

استاندار گلستان تصریح کرد: مصوبات و طرح های خاص دیگری نیز وجود دارد که رییس جمهوری در سفر به استان گلستان، آنها را اعلام خواهند کرد.

طبق برنامه ، سفر رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به گلستان در دهه دوم آذر ماه انجام می شود.

از جمله برنامه های سفر هیات دولت به استان گلستان افتتاح راه آهن ایران – ترکمنستان – قزاقستان یا کریدور شرقی دریای خزر با حضور روسای جمهوری این سه کشور است./ایرنا

انتهای پیام /

حبیب می گوید:

فکر می کنم منظور استاندار از احیای 280 هزار هکتار زمینهای شمال استان گلستان احتمالا اراضی مرتعی می باشد که باید بصورت طبیعی و بر اساس پتانسیل های منطقه باید مرتع باقی بماند چنانچه خود استاندار می داند یکی از مشکلات کشور و استان تغییر کاربری اراضی جنگلی و خصوصا مرتعی به کشاورزی می باشد بهترین کار برای این اراضی باقی ماندن در کاربری فعلی که در طرح های آمایش سرزمین نیز دیده شده است می باشد و هر گونه احیای آن نیز باید بر اساس کاربری فعلی باشد در غیر این صورت مطمئنا چند سال بعد با مشکلات عدیده ای که حاصل آن تغییرات اکوسیستمی آن منطقه می باشد بوبرو خواهیم شد

ارسال نظر