طرح اینترنت پرسرعت در ۶۶۹ روستای گلستان به بهره برداری رسید
تعداد بازدید تعداد بازدید: 204 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:38 ق.ظ، یکشنبه، 20 فروردین، سال 1396 نظرات بدون نظر

طرح اینترنت پرسرعت امروز با حضور وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به طور همزمان در ۶۶۹ روستای استان گلستان به بهره برداری رسید.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آئین افتتاح طرح اینترنت پرسرعت روستایی که در روستای محمد آباد گرگان برگزار شد، در خصوص طرح تکاپو با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال؛ اظهار کرد: طرح تکاپو امسال در 3 استان مازندران ، خوزستان و گلستان به صورت پایلوت (آزمایشی) اجرایی شده است و امروز تفاهم نامه همکاری این طرح در گلستان به امضا خواهد رسید.

دکتر محمود واعظی با بیان اینکه طی 15 روز اخیر این طرح در این استانها اجرایی شده است تصریح کرد: این طرح از پروژه های مهم دولت یازدهم است که تمام امکانات دولت برای اجرای آن بکار گرفته می شود.

وی افزود: هم اکنون قریب به 27هزار روستای کشور به اینترنت متصل است و تا پایان دولت یازدهم 95 درصد روستاهای بالای 20 خانوار کشور به سیستم اینترنت پرسرعت مجهز خواهد شد.

دکتر واعظی خاطر نشان کرد: برای اتصال اینترنت 27 هزار روستای کشور در 3.5 سال اخیر 5هزار و 500میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه تمامی امکانات نباید در تهران متمرکز باشد ،یادآور شد: یکی از سیاست های دولت یازدهم تقسیم و توسعه امکانات و اعتبارات در مناطق روستایی، محروم و مرزی است.

به گفته وی؛ در ابتدای دولت یازدهم هیچ روستای کشور متصل به اینترنت نبوده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به خدمات دولت یازدهم در مناطق روستایی گفت: در بخش گازرسانی در مجموع ده دولت گذشته 9 هزار روستا از این خدمات بهره مند بودند، درحالی که تنها در دولت یازدهم به 14 هزار روستا گازرسانی شده است.

وی به خدمات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و افزود: ارائه خدمات پست و پست بانک به روستاییان در مناطق دوردست بخش دیگری از خدمات دولت یازدهم به مناطق محروم و روستایی است.

دکتر واعظی؛ هدف از ارائه این خدمات را ماندگاری جوانان و نسل های آینده در روستاهای خود و خدمت رسانی آنان در این مناطق عنوان کرد.

لازم به ذکر است وزای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارتباطات و فن آوری اطلاعات، ساعاتی پیش با استقبال رسمی استاندار گلستان و دیگر مقامات استانی وارد فرودگاه بین المللی گرگان شدند.

طرح اینترنت پرسرعت در 669 روستای استان به بهره برداری رسید

طرح اینترنت پرسرعت در 669 روستای استان به بهره برداری رسید

طرح اینترنت پرسرعت در 669 روستای استان به بهره برداری رسیدانتهای پیام/

ارسال نظر