طرح زنده‌گیری و کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد در کردکوی اجرا می‌شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 803 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:20 ب.ظ، دوشنبه، 3 مهر، سال 1396 نظرات یک نظر

سرپرست شهرداری کردکوی گفت: با هدف تأمین امنیت و براساس درخواست‌های مکرر شهروندان طرح زنده‌گیری و کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد در محدوده شهر کردکوی اجرا می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ شهرام شمالی در جلسه هماهنگی اجرای طرح زنده‌گیری سگ‌های ولگرد در محدوده شهر کردکوی اظهار داشت: هرچه به روزهای پاییزی و کوتاه مدت سال که شبهای طولانی تری را در پی دارند نزدیک تر می‌شویم معضل جولان سگ‌های ولگرد و بدون صاحب در مناطق مسکونی به ویژه در محلات و شهرک‌های واقع در حاشیه شهر صورت جدی تری به خود می گیرد.

وی افزود: بنابراین ضرورت تأمین آسایش، ایمنی و بهداشت شهروندان ساکن در این نقاط، به اقدام ضربتی و توأم با رعایت مباحث بهداشتی و زیست محیطی مسئولان شهری نیاز داشت.

سرپرست شهرداری کردکوی اظهار داشت: به دنبال درخواست مکرر شهروندان از مسئولان شهری مبنی بر جمع آوری سگ‌های ولگرد از معابر، طرح ضربتی زنده‌گیری سگ های ولگرد با رعایت اصول زیست محیطی و بهداشتی با هدف مقابله با معضل افزایش جمعیت این حیوانات در کردکوی اجرا می‌شود.

شمالی با بیان اینکه این اقدامات به صورت جدی در قالب طرح زنده گیری سگ ها با استفاده از ابزار ویژه زنده گیری حیوانات و ساماندهی وضعیت موجود با انعقاد قراردادی مابین شهرداری کردکوی با یک پیمانکار صورت گرفته، خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود بتوانیم این طرح را با دقت هرچه تمام‌تر و با کمترین نقص ممکن، به انجام برسانیم.

وی شناسایی کانون تجمع سگ‌های ولگرد در محدوده شهر با هدف پیشگیری از انتقال بیماری به شهروندان و ارتقای سطح آگاهی های عمومی در هنگام مواجهه با حیوانات برای رعایت نکات ایمنی را از دیگر اهداف اجرایی شدن طرح ضربتی زنده گیری سگ‌های ولگرد در کردکوی دانست.

سرپرست شهرداری کردکوی با تأکید بر اینکه جولان سگ‌های ولگرد در محدوده شهری به ویژه در فصول سرد سال معضل اکثر شهرهای کشور است، از عزم جدی شهرداری کردکوی برای رفع معضل سگ های ولگرد بر اساس ضرورت تامین امنیت شهروندان، خبر داد و افزود: با توجه به زاد و ولد بی وقفه این حیوانات اگر تنها سه ماه در اجرای این طرح غفلت کنیم آمار جمعیت سگ‌های ولگرد به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/

سلام می گوید:

با سلام
ضمن تشکر از اعضای محترم شهر و سرپرست فعلی شهرداری کردکوی …. دو سوال خدمت دوستان مطرح میکنم امیدوارم جواب قانع کننده ای به بنده بدهند تا دیگر در عملکردشون تردیدی به خود راه ندهم :
1- چرا اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار یک فراخوان عمومی ندادند؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2- چرا آقای شمالی در فراخوان شهرداری بندرگز شرکت نکرد با توجه به این نکته که ایشان کاندیدای شورای شهر بندرگز بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
والسلام

ارسال نظر