طرح سوال از شهردار گرگان انجام می‌شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 515 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:12 ق.ظ، دوشنبه، 22 دی، سال 1393 نظرات بدون نظر

عضو شورای شهر گرگان گفت: شهردار گرگان باید به سوالات ۹ نفر از اعضای شورای شهر پاسخ دهد.

13931021005342574482373به گزارش رادکانا، محمد ابراهیم جرجانی شامگاه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهارداشت: شهر مانند یک موجود زنده است و باید برای آن برنامه‌ریزی شود و نیازهای زیادی دارد.

وی با اشاره به برگزار نشدن صحن علنی شورا و جلسه سوال از شهردار افزود: اعضای شورای شهر ترجیح دادند به شهردار تذکر دهند و شهردار هم جواب قانع‌کننده دارد و این اتفاق در همین هفته روی می‌دهد و این جلسه نیز به علت بیماری نائب‌رئیس و عدم حضور رئیس شورای شهر برگزار نشد اما انتظار می‌رفت امروز جلسه برگزار شده و مشکلات برطرف می‌شد.

عضو شورای شهر گرگان تصریح کرد: انتظار ما از شهردار این است که آرامش خود را حفظ کرده و به سوالات اعضای شورا پاسخ دهد و به آن در ابعاد مختلف بازارچه‌ها و محلات و دیگر مسائل توجه کند.

وی اضافه کرد: شهردار تنها در جلسات و صحن علنی شورا به شورای شهر می‌آید، در حالی‌که این بزرگترین اشکال است و در صحن علنی نمی‌توان خیلی از حرف‌ها را زد و شهردار هم به علت گرفتاری و مشغله کاری زیاد جز صحن علنی در هیچ جلسه‌ای حضور پیدا نمی‌کند که سبب دوری شورا و شهرداری از هم شده است.

جرجانی گفت: تشکیل یک جلسه می‌تواند بهترین نتیجه را حاصل کند و هم‌اکنون تعداد محدودی از اعضای شورا  پل ارتباطی بین شورا و شهرداری هستند که در انتقال اخبار و مسائل مشکلاتی ایجاد می‌شود و بهتر است نخستین جلسه در سریع‌ترین زمان تشکیل شده و جدای از همه این مباحث با هم به گفت‌وگو بنشینیم.

به گفته وی، جلسه‌های مشترک بین شورا و شهردار می‌تواند دغدغه‌های مردمی را رفع کرده و نتایج مثبتی داشته باشد و همچنین سریع‌تر برگزار شدن این جلسه سبب می‌شود تا مدیریت شهری، عمران و آبادی شهر دچار وقفه نشود.

جرجانی تاکید کرد: هنوز در گرگان پیاده‌روها و کوچه‌هایی داریم که آسفالت نشده، پارک‌‌های محله‌ای و مکان‌های ورزشی خواسته‌های مردم و اعضای شورا است اما این مسائل قابل برطرف شدن است و نباید به آنها بی‌توجهی کرد و اشکالات زیادی وجود دارد که باید رفع شود اما نباید منکر تجربه و مدیریت شهردار نیز شد.

وی در پاسخ به سوال تسنیم درباره نامه اعضای شورای شهر به وزارت کشور افزود: تعدادی از خواسته‌های اعضای شورای شهر در این نامه مطرح شده و خواسته‌هایی که شهردار یا علاقه‌ای به شنیدن آنها ندارد و یا عکس‌العملی نشان نمی‌دهد.

جرجانی اظهار داشت: این خواسته‌ها شامل مواردی مانند مسائل فرهنگی، محله‌ای، محیطی، شهروندان، میراث فرهنگی، فضای ورزشی و دیگرموارد می‌شود.

این عضو شورای شهر تصریح کرد: بخشی از وضعیت کنونی تقصیر اعضای شورای شهر است که تفویض اختیارهای زیادی به شهردار انجام دادند و وقتی اعضای شورای شهر حس کنند شهردار به آنها بی‌توجه است به طور قطع این اتفاق می‌افتاد.

وی افزود: نظارت بر امور شهرداری توسط یک عده انجام می‌شود و اعضای شورای شهر تنها در انتخاب شهردار و تصویب بودجه نقش ندارند و باید تدبیری اندیشیده شود.

جرجانی درباره روند طرح سوال از شهردار گفت: سوالات اعضای شورا به رئیس شورا داده میشود و شهردار هم پس از دریافت سوالات به آنها پاسخ می‌دهد و شهردار باید قبول کند که بخشی از این سوالات وارد است و دغدغه‌ها را برطرف کند در غیر این صورت این شکاف و دوری مشکل‌ساز می‌شود./تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر