ظرفیتی برای توسعه گردشگری کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 4,002 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:21 ق.ظ، سه شنبه، 28 آذر، سال 1391 نظرات بدون نظر

تفرجگاه آب بندان بن کلاته کردکوی که به شکل سنتی مورد استفاده عموم قرار میگیرد یکی از ظرفیتهای گردشگری کردکوی میباشد که قابلیت آن را دارد تا در صورت انجام مطالعات و تهیه طرح گردشگری و تصویب آن در کارگروه گردشگری به یکی از عرصه های گردشگری این شهرستان تبدیل شود.

tttttبه گزارش رادکانا، محمدمهدی برهانی: تفرجگاه آب بندان بن کلاته کردکوی که به شکل سنتی مورد استفاده عموم قرار میگیرد یکی از ظرفیتهای گردشگری کردکوی میباشد که قابلیت آن را دارد تا در صورت انجام مطالعات و تهیه طرح گردشگری و تصویب آن در کارگروه گردشگری به یکی از عرصه های گردشگری این شهرستان تبدیل شود. این مطالعات وتهیه طرح معمولا از سوی شهرستانها تهیه و به اداره کل میراث فرهنگی ارایه میگردد.

در جلسه ای که شب گذشته به دعوت شورای شهر کردکوی در خصوص مسایل مرتبط با گردشگری کردکوی برگزار شد به پیشنهاد میراث فرهنگی شهرستان و به منظور تنوع بخشی به عرصه های سرمایه گذاری میراث فرهنگی در این شهرستان و توسعه گردشگری طبیعی مقرر شد تا طرح گردشگری و تفرجگاهی آن توسط شهرداری کردکوی تهیه و به میراث فرهنگی جهت طرح  و تصویب در کارگروه گردشگری ارایه گردد.

بدیهی است تعدد و تنوع طرحهای ارایه شده از سوی هر شهرستان به میراث فرهنگی و تصویب آنها در کارگروه گردشگری بستر و مبنای سرمایه گذاریهای این سازمان و ایجاد زیرساختهای مورد نیاز در حوزه جغرافیایی آن شهرستان خواهد بود.لذا ضرورت دارد تا به منظور بهره مند شدن از مزایای صنعت گردشگری و درآمدهای سرشار آن این عرصه های خدادادی شهرستان به فرصتی برای توسعه اقتصادی هر شهرستان تبدیل شود.

پایگاه خبری تحلیلی رادکانا

ارسال نظر