ظروف یکبار مصرف گیاهی از لحاظ بهداشتی و سلامتی از ضریب امنیت بالایی برخوردار هستند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 406 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:00 ق.ظ، سه شنبه، 23 تیر، سال 1394 نظرات بدون نظر

اسماعیل مهاجر: حفظ و حراست از محیط زیست و نگهداری صحیح آن برای تحویل به نسل آینده به تنهایی از عهده سازمان حفاظت محیط زیست کشور خارج بوده و در نگهداری و حفظ و حراست از این موهبت الهی همه آحاد مردم باید با کارکنان محیط زیست همکاری و همیاری کنند.

731742به گزارش رادکانا، اسماعیل مهاجر مدیرکل محیط زیست استان گلستان، در حاشیه جلسه هم اندیشی زیست محیطی ترویج استفاده از ظروف گیاهی در شرکت کیمیا شیمی استرآباد (تولید کننده ظروف یکبار مصرف پوسیدنی گیاهی)، در گفتگو با خبرنگار رادکانا، با بیان اینکه حفظ و نگهداری محیط زیست و طبیعت اطراف حیات انسانی، وظیفه یک ارگان یا نهاد نیست، افزود: تلاش برای حفظ طبیعت و سرسبزی محیط زندگی وظیفه شرعی و قانونی هر یک از افراد جامعه است.

وی در ادامه با تأکید بر اهمیت استفاده از ظروف یکبار مصرف با منشأ گیاهی که ‌با استفاده از ترکیبات ذرت، چغندر و نیشکر در سال های اخیر در کشور تولید می‌شود که به سرعت به چرخه طبیعت بازمی ‌گردد و هیچگونه ضرری برای خاک و آب ندارد، افزود: قدرت تجزیه پذیری و بازگشت سریع این ظروف در کمتر از یکسال، موجب تخریب کمتر محیط زیست می شود.

مهاجر با بیان اینکه ظروف یکبار مصرف گیاهی از لحاظ بهداشتی و سلامتی از ضریب امنیت بالایی برخوردار هستند، گفت: تولید، عرضه و استفاده از ظروف و بسته های پلاستیکی شیمیایی بدلیل عدم تجزیه پذیری در کوتاه مدت، مشکلات بسیاری را هم برای فرد مصرف کننده و هم محیط زیست در پی دارد.

این مقام مسئول در ادامه ضمن اشاره به وضعیت محیط زیست غرب استان گلستان، حفظ و حراست محیط زیست و گونه های مختلف جانوری در این منطقه را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: سازمان حفاظت از محیط زیست استان، حمایت از مجوزهایی با تولید محصولات سازگار با طبیعت را دستور کار خود قرار داده و الحمد الله این صنعت بصورت کارخانه تولید ظروف پلاستیکی یکبار مصرف در شهرک صنعتی بندرگز ایجاد شده و به تولید انبوه نیز رسیده است.

مدیرکل محیط زیست استان گلستان با اشاره به اینکه استفاده از نایلکسها هم برای انسان و هم برای محیط زیست ضرر دارد، به لزوم توجه به مقوله های فرهنگی در خصوص عدم استفاده از نایلکس برای حفظ حیات زیست و محیط زیست تأکید کرد و گفت: این موضوع باید بصورت یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

وی در ادامه در خصوص تسویه خانه شهرک صنعتی بندرگز که مشکلات زیادی را ایجاد کرده گفت: تسویه خانه این شهرک صنعتی جزو صنایع سبز ما می باشد ولی در اثر افزایش ظرفیت بعضی از صنایع، تسویه خانه این شهرک نتوانسته جوابگو باشد از این رو طی تعاملی که با شرکت شهرک سازی استان انجام شد، در یک فازبندی یکساله هم بالابردن ظرفیت شهرک و هم بروز رسانی این تسویه خانه در دستور کار قرار گرفت.

مهاجر درخاتمه از برخورد قضایی با کارخانجات و صنایعی که خارج از این شهرک بصورت مخفیانه پسماندهای خود را بیرون می ریزند خبر داد و گفت: حفظ و حراست از محیط زیست و نگهداری صحیح آن برای تحویل به نسل آینده به تنهایی از عهده سازمان حفاظت محیط زیست کشور خارج بوده و در نگهداری و حفظ و حراست از این موهبت الهی همه آحاد مردم باید با کارکنان محیط زیست همکاری و همیاری کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر