ظروف یکبار مصرف گیاهی جایگزین مناسبی برای ظروف پلاستیکی است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 469 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:25 ق.ظ، سه شنبه، 23 تیر، سال 1394 نظرات بدون نظر

شهربانو برهانی: ظروف یک‌بار مصرف گیاهی تماماً از گیاه ساخته می‌شود و طبق آزمایشاتی که از سوی وزارت بهداشت انجام شده به هیچ عنوان برای سلامت انسان ومحیط زیست مضر نیست.

1408169600_img_5259به گزارش رادکانا، شهربانو برهانی، بخشدار مرکزی شهرستان بندرگز در حاشیه جلسه هم اندیشی زیست محیطی ترویج استفاده از ظروف گیاهی در شرکت کیمیا شیمی استرآباد (تولید کننده ظروف یکبار مصرف پوسیدنی گیاهی)، در گفتگو با خبرنگار رادکانا، با بیان اینکه همه باید در حفظ محیط زیست کوشا باشیم اظهار داشت: آحاد جامعه باید با سرلوحه قرار دادن مسائل مربوط به حفظ محیط زیست، علاوه بر پاکسازی زمین از آلودگی های بی شماری که آگاهانه یا ناخودآگاه به طبیعت وارد ساخته، به احیای مجدد محیط زیست بپردازند.

وی در ادامه با اشاره به اثرات مخرب زیست محیطی استفاده از ظروف یکبار مصرف معمولی و عدم تجزیه پذیری راحت آن، ظروف یک‌بار مصرف با منشأ گیاهی را جایگزین مناسبی برای ظروف فعلی عنوان کرد و گفت: ظروف یک‌بار مصرف گیاهی تماماً از گیاه ساخته می‌شود و طبق آزمایشاتی که از سوی وزارت بهداشت انجام شده به هیچ عنوان برای سلامت انسان ومحیط زیست مضر نیست.

برهانی احداث کارخانه تولید ظروف یکبار مصرف با منشأ گیاهی در شهرک صنعتی بندرگز را گامی مهم در راستای حفظ محیط زیست عنوان کرد و یادآور شد: در جلسه بهداشت شهرستان، بحث استفاده از ظروف یکبارمصرف گیاهی را دستور جلسه قرار دادیم و با نظارت مرکز بهداشت، در گام اول دستگاه های اجرایی این شهرستان موظف به استفاده از این ظروف شدند.

بخشدار مرکزی شهرستان بندرگزهمچنین در خصوص اقدامات این بخشداری در امر زیست محیطی گفت: با همکاری شرکت تعاونی دهیاریها، ماهانه حداقل 30 تن زباله در سطح شهرستان بندرگز جمع آوری و بعد از انتقال به سکوی زباله شهرستان، برای بازیافت به شرکت بازیافت آق قلا انتقال داده می شود.

وی با تأکید بر اینکه روشهای حفاظت از محیط زیست، نیاز به توجیه سازی و فرهنگ سازی برای عموم مردم دارد، خاطرنشان کرد: بخشداری مرکزی بندرگز با همکاری ارگانهای مسئول در راستای کاهش مشکلات گام بر می دارد و در این میان همکاری و مشارکت مردم بسیار محوری و مهم است.

شهربانو برهانی در خاتمه از همکاری با بیش از 15 تشکل غیر دولتی زیست محیطی در شهرستان خبر داد و گفت: هم اکنون مسایل زیست محیطی دارای اهمیت خاص و حساسیت در جامعه شده است و نیاز است، رسانه ها، نهاد ها و ادارات زیربط ومبلغان به این عرصه وارد شده و در زمینه فرهنگ سازی عمومی در راستای حفاظت از محیط زیست تلاش کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر