عارف در برنامه “انتخاب ایرانی”: عارف: ازهاشمی و خاتمی استفاده می کنیم
تعداد بازدید تعداد بازدید: 632 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:26 ق.ظ، دوشنبه، 6 خرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

برنامه تلویزیونی”انتخاب ایرانی” با حضور محمدرضا عارف کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم از شبکه جام جم آغاز شد.

Dana.ir-27620-asliمحمدرضا عارف کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری هم اکنون در شبکه جام جم به سوالات ایرانیان مقیم خارج از کشور پاسخ می‌گوید.

وی درباره هدف از حضورش در این عرصه گفت: هدف من پیشرفت کشور است و با تکیه بر سند چشم‌انداز تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی دقیق و عملی کشور را به سمت افق چشم‌انداز هدایت کنیم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: به پشتوانه بیش از سه دهه تجربه‌ای که در کار اجرایی دارم برنامه‌های خوبی تقدیم ملت خواهم کرد.

معاون اول دولت اصلاحات اظهار داشت:‌ برنامه‌های عملیاتی‌ام را در 22 فصل تنظیم کرده‌ام که جهت‌گیری منطقی و خوبی دارند که انشاءالله با کمک مردم آنها را عملی خواهم کرد.

عارف تصریح کرد: برای ارتقاء جایگاه کشور از همه امکانات به خصوص هنر دیپلماسی علمی و فرهنگی استفاده خواهم کرد.

وی افزود: 4 میلیون ایرانی خارج از کشور سفیران فرهنگی ما هستند و ما باید تقویت روابط با کشورهای دیگر از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: ما باید تلاش کنیم منازعات سیاسی بین کشورها را از سایر مسائل جدا کنیم.

عارف درباره سید محمد خاتمی گفت: خاتمی مبتکر گفتگوی تمدن‌ها بوده و هاشمی نیز روابط حسنه‌ای با دیگر کشورها داشته است اما در سال‌های اخیر متاسفانه از این ظرفیت‌ها استفاده نکردیم.

وی با اشاره به ایرانیان خارج از کشور گفت:‌ما باید از پتانسیل آنها برای تقویت روابط ملت‌ها و دولت‌ها استفاده کنیم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: ما اکنون با پدیده نامیمون مهاجرت مغزها روبرو هستیم و سالانه 50 میلیارد دلار سرمایه از کشور خارج می‌شوند،‌در واقع این اتوبان یک طرفه است که باید به یک اتوبان دوطرفه تبدیل شود.

معاون اول دولت اصلاحات اظهار داشت: نخبه ایرانی در هر جا که هست باید خود را ایرانی بداند و به ایرانی بودن خود افتخار کند که من برنامه‌های خوبی برای جذب متخصصان ایرانی دارم.

عارف درباره اهمیت جذب متخصصان گفت: اینکه در مرحله استخدام از فارغ‌التحصیلان و متخصصان این سوال را بپرسند که در سال 88 به چه کسی رای داده‌اید، ضایع کردن حقوق فردی و وارد شدن به حریم خصوصی افراد است و پرسیدن این‌گونه سوال‌ها هیچ ضرورتی ندارد.

وی ادامه داد: با قدرت بالا و سعه صدر زمینه جذب متخصصان را فراهم خواهیم کرد.

معاون اول دولت اصلاحات درباره سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور اظهار داشت: ما برنامه‌های خوبی برای جذب سرمایه ایرانیان خارج از کشور داریم و حمایت حداکثری از آنها خواهیم کرد.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره اشتغال گفت: برنامه‌های جدیدی برای ایجاد اشتغال طراحی کرده‌ایم به طوری که یک میلیون فرصت شغلی در سال ایجاد خواهد شد چرا که اکنون نرخ بیکاری به خصوص فارغ‌التحصیلان بیکار در کشور بالا است، لذا اولویت اشتغال با متخصصان دانشگاهی است.

عارف افزود: با طراحی طرح گسترش صنعت گردشگری تلاش خواهیم کرد 200 هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: ارتقاء جایگاه فناوری اطلاعات جزء برنامه‌های ماست تا تولیدات علمی در کشور را به ثروت تبدیل کنیم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: 4.5 میلیون دانشجو در کشور وجود دارد اما نسبت استاد به دانشجو در وضعیت خوبی نیست.

معاون اول دولت اصلاحات با اشاره به اینکه فرهنگ از اولویت‌های ماست، گفت:‌ تصدی‌گری دولت در این بخش باید کاهش یابد و حمایت حداکثری جای آنرا بگیرد.

عارف بیان کرد: ما باید سهم فرهنگ را از تولید ناخالص داخلی افزایش دهیم و با کاهش دخالت دولت در این حوزه آنرا به نهادهای فرهنگی محول کنیم.

وی افزود: در بخش فرهنگی نگاه و دخالت امنیتی حاکم شده است و ما نیاز به سینما و تئاتر پویا داریم تا هنرمندان بتوانند در چارچوب قوانین مصوب فعالیت کنند.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: برای توسعه فرهنگ تشکیل سازمان‌های مردم نهادی مانند خانه سینما،‌خانه هنر و خانه موسیقی باید مورد حمایت قرار گیرد.

معاون اول دولت اصلاحات با اشاره به اینکه وضعیت نشر و انتشار در کشور خوب نیست، گفت: ما باید به طور جدی این موضوع را در دستور کار قرار دهیم چرا که امروزه هم تنوع آثار و هم تیراژ آنها محدود است.

عارف افزود: کتاب و مطبوعات باید مورد حمایت قرار گیرد و داشتن قانون نشر و کتاب از برنامه‌های ماست تا نویسندگان و ناشران با اطمینان خاطر فعالیت‌شان را دنبال کنند و دغدغه‌هایی که امروز در این حوزه وجود دارد را نداشته باشند.

گفتنی است، برنامه تلویزیونی محمدرضا عارف به علت نقص فنی قطع شد و شبکه جام جم در زیرنویسی اعلام کرد پخش گفتگوی محمدرضا عارف به زمان دیگری موکول خواهد شد.
 پخش برنامه عارف به علت اختلال فنی قطع شد. شبکه جام جم در زیرنویسی اعلام کرد که پخش مجدد این برنامه در اسرع وقت انجام می شود.

ارسال نظر