عده ای میخواهند به جای تنبیه به فتنه گران جایزه هم بدیم!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 407 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:24 ب.ظ، دوشنبه، 21 مرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: برخی مدعی شدند نباید به بهانه ارتباط برخی از افراد با فتنه ۸۸ از وزیر شدن آنان جلوگیری شود! این یعنی به جای تنبیه برای ریختن آبروی چند ساله ملت و میراث امام(ره) و شهیدان، باید به فتنه گران جایزه هم بدهیم!

image7095قاسم جعفری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سخنان رهبری مبنی بر عذرخواهی فتنه گران گفت: آنچه که رهبری فرمودند در واقع کًف خواسته های ملت است.

وی ادامه داد: اگر عمیق نگاه کنیم متوجه می‌شویم که در آن شرایط مشارکت شیرین 40 ملیونی با شیطنت فتنه گران به تلخی تبدیل شد و اگر آن اتفاقات نمی‌افتاد همکنون وضعیت کشور به گونه ای دیگر بود.

نماینده مردم  خراسان شمالی در مجلس گفت: در آن زمان آمریکایی ها باید به علت مشارکت بالا در مواضع گوناگون از جمله انرژی هسته‌ای عقب نشینی می‌کردند اما وقتی در داخل ایران زمینه برای آنان آماده شد، مجدداً فتنه گری‌های خود را آغاز کردند.

·  فتنه 88 باعث کینه و کدورت‌های بسیار وسیعی شد

وی با اشاره به تبعات اقتصادی و اجتماعی فتنه 88 افزود: در فتنه 88  کینه و کدورت های بسیار وسیعی در بین گروهای مختلف ایجاد شد که از این موضوع نمی‌توان به سادگی گذشت.

جعفری افزود : فتنه گران قصد داشتند آبروی 30 ساله نظام را به تاراج بگذارند واین یعنی  کشوری که در رأس آن ولی فقیه حاکم است متهم به تقلب شد و این به معنای خیانت در آرای ملت است.

 

·  عذرخواهی سران فتنه کمترین خواسته مردم است / باید برخوردهای شدیدتر صورت بگیرد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیانات رهبری مبنی بر عذرخواهی فتنه گران را کمترین مجازات آنان دانست و خاطرنشان کرد: اگر کسی پای دیگری را لگد کند حتما عذر خواهی می‌کند، به نظرم خواسته رهبری بسیار با مدارا و مروت مطرح شد در حالی که عذرخواهی سران فتنه کف خواسته مردم است و باید برخوردهای شدیدتر هم صورت بگیرد.

وی با اشاره به بی بصیرتی برخی از خواص و نخبگان جامعه در فتنه 88 افزود: یکی از نخبگان را سراغ دارم که  بعد از گذشت چهار سال از انتخابات می‌گفت  که به تازگی نبود تقلب  در سال88 برایش آشکار شده است؛ این موضوع  بسیار مهمی است، چرا یک نخبه که باید هدایت گر جامعه باشد، بصیرت لازم را ندارد  و بعد از چهار سال متوجه نبود تقلب شود. البته باز خدا این فرد را خیر بدهد که همکنون به اشتباهش اعتراف کرد.

· پیگری برای عذرخواهی فتنه گران، محکی برای ولایت مداری نمایندگان است

جعفری در پاسخ به سوالی مبنی بر واکنش مجلس به عذرخواهی سران فتنه گفت: هر نماینده ای که احساس می‌کند با وجودش به ولایتمداری و اعتقاد به مبانی اسلام  و مرد سالاری دینی اعتقاد دارد و از همه مهمتر پایبند به قسمش است، حتما باید در این زمینه موضع گیری صحیحی داشته باشد.

وی ادامه داد: آنچه که رهبر معظم انقلاب پیرامون عذرخواهی سران فتنه فرمودند در واقع خواست یک ملت است و این طبیعی است که نماینده مجلس باید این موضوع را پیگیری کند و به نظرم پیگیری این موضوع  محکی  برای ولایت مداری عملی  نماینده گان است.

· عده ای می‌خواهند به جای تنبیه به فتنه گران جایزه هم بدهیم!

نمیانده مردم خرسان شمالی در مجلس گفت: متأسفانه عده‌ای می‌خواهند که حوادث فتنه 88 فراموش شود به طوری که گویی هیچ اتفاقی نیفتاده است. نمونه اش را در هفته گذشته در مجلس مشاهده کردیم که برخی مدعی شدند نباید به بهانه ارتباط برخی از افراد با فتنه 88 از وزیر شدن آنان جلوگیری شود! این یعنی به جای تنبیه برای ریختن آبروی چند ساله ملت و میراث امام(ره)  و شهیدان، باید به فتنه گران جایزه هم بدهیم!

· نمایندگان باید مرزبندی با فتنه گران را ملاک  کابینه دولت قرار دهند

وی ادامه داد: باید نمایندگان جلس در نطق ها، سخنرانی ها، مصاحبه ها و.. این خواسته مردم و رهبری را به  درستی تبیین کنند چرا که فتنه 88 واقعیتی است که نباید فراموش شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به روشنگری نماینده مجلس در قبال عذرخواهی فتنه گران افزود: نمایندگان مجلس باید در تائید اعضای کابینه دولت یازدهم مرزبندی با فتنه گران را ملاک قرار دهند .

جعفری در پایان گفت: فتنه 88 اتفاقی نبود که بتوان براحتی آن را فراموش کرد،عده ای که می‌گویند این اتفاق گذشته و تمام شده باید بدانند که چرا بعد از سال ها در زیارت عاشورا میخوانیم «لعن الله بنی امیه قاصبه»، ما نمی‌توانیم بگوئیم حادثه کربلا گذشت و تمام شد، بلکه باید این حوادث بازخوانی شوند تا چراغ راهی  برای آیندگان شود.

 

ارسال نظر