عرصه مسئولیت جای باج دادن و امتیاز دادن نیست
تعداد بازدید تعداد بازدید: 555 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:23 ق.ظ، پنج شنبه، 14 شهریور، سال 1392 نظرات بدون نظر

رئیس سازمان بسیج مستضعفین استفاده از ظرفیت مردمی را در حل مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و … مفید خواند و گفت: مسائل حل نشدنی در کشور وجود ندارد، اگر برای حل مشکلات به سمت ظرفیت مردمی برویم اتفاقات خوبی شاهد خواهیم بود.

thumb271-9daf9d1a950ef7838cb40b3b4f4c311eبه گزارش رادکانا، سردار محمدرضا نقدی عصر امروز در جلسه ستاد پشتیبانی اردوهای هجرت، جهادی و اقتصاد مقاومتی سپاه نینوای گلستان در گرگان اظهار داشت: برای مسیر رو به پیشرفت کشور هیچ نیازی به بیگانگان نداریم فقط باید از شرافت خودمان استفاده کنیم و بدون هیچ امتیازی روی پای خودمان بایستیم.

وی با تاکید بر اینکه تحریم‎ها بیشتر از اینکه تهدید باشند فرصت تلقی می‎شوند، تصریح کرد: کشور ما ظرفیت‎های بی‎شمار خدادادی همچنین مردمی فرهیخته و ارزشمند دارد حال این آزمایش مدیریت ما است که بتوانیم از ظرفیت‎ها به درستی استفاده کنیم و به سراغ باج دادن یا امتیاز دادن به دیگران نباشیم.

تولید ورمی کمپوست به 10 هزار واحد افزایش پیدا می‎کند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه قدر ظرفیت‎های عظیم کشور را باید بدانیم، افزود: 600 هزار تن کود فسفات وارد کشور می‎شود که خاک کشور را نابود می‎کند و استفاده از آن عناصر حیاتی خاک را به تدریج از بین می‎برد و تبدیل به خاک سوخته می‎کند که اگر به جای این واردات 40 هزار واحد تولید ورمی‎کمپوست ایجاد شود یک کار بی‎دردسر و پرفایده صورت می‎گیرد که علاوه بر ایجاد اشتغال مانع ارزبری نیز می‎شود.

نقدی خاطرنشان کرد: در سال جاری برنامه‎ریزی شده تولید ورمی کمپوست به 10 هزار واحد افزایش پیدا کند حتی در این زمینه به عراق نیز صادرات داشته باشیم.

وی با بیان اینکه رویکرد بسیج سازندگی از محرومیت‎زدایی به سمت اقتصاد مقاومتی تغییر یافته است، یادآور شد: کارهای بر زمین مانده زیادی در کشور وجود دارد که انجام آنها تحولات زیادی را به وجود خواهد آورد.

دانش بشری در تولید نقشی ندارد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه ظرفیت‎های کشاورزی زیادی در کشور وجود دارد، بیان داشت: کشاورزی در کشور به شکل سنتی است البته سنتی نه به آن معنا که از وسایل مکانیزه استفاده نمی‎شود بلکه از وسایل و امکانات مضر مانند کودهای شیمیایی بهره گرفته می‎شود.

نقدی با تاکید بر اینکه دانش بشری در تولید نقشی ندارد، ابراز داشت: این رویکرد سبب شده تا تفاوت فاحشی بین کشاورزانی که به صورت علمی فعالیت می‎کنند با کل کشاورزان به وجود آید.

وی افزود: به عنوان مثال برنج کار نمونه گلستان 8.5 تن برداشت می‎کند در حالیکه متوسط برداشت استان چهار تا شش تن است که تقریبا رشد دو برابری تولید در برداشت کشاورز نمونه به چشم می‎خورد.

بستر خوبی برای استفاده از ظرفیت بسیج در کشور فراهم شده است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه کشاورزان باید روش‎های بهینه کشاورزی را فرا بگیرند، اذعان کرد: بستر خوبی برای استفاده از ظرفیت بسیج در سطح کشور فراهم شده است که می‎تواند به رشد و رونق اقتصادی کشور کمک کند. / فارس

ارسال نظر