عزل و نصب‎های غیرکارشناسی مانع توسعه گلستان می‎شود/ «پیش‎قدم» مستقل عمل کند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 281 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:41 ق.ظ، یکشنبه، 21 تیر، سال 1394 نظرات بدون نظر

‎عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی واگذاری عزل و نصب‎های مدیریت سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی به استانداران را نگرانی جدی دانست و گفت: عزل و نصب‎های غیرکارشناسی مانع توسعه گلستان می‎شود.

13930603000797_PhotoAبه گزارش رادکانا، عیسی امامی امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: نفوذ مدیریت‎های محلی فرصت توسعه‎یافتگی را از سازمان مدیریت سلب می‎کند و ممکن است افرادی به صورت ابزاری بخواهند اهداف و برنامه‎های خاص یک مدیریت استان را در دستور کار قرار دهند که این روند مطلوب نخواهد بود.

وی با بیان اینکه موضوع سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی تازگی ندارد و سابقه آن به گذشته برمی‎گردد، تصریح کرد: زمانی که سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی در جایگاه سازمان بود موفقیت و توفیقات زیادی داشت و دقیقاً در افق برنامه‎ریزی و رعایت اسناد بالادستی بهتر عمل می‎کرد، اما در چند سال اخیر که سازمان مدیریت بنا به هر دلیلی در حد معاونت نزول پیدا کرد انحراف و به‌هم‎ریختگی بیشتر شد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توجه به نیازهای هر استان براساس استعدادهای آن تاکید کرد و افزود: دولت برای پیش‌برد اهدافش باید امتیازاتی قرار دهد تا برنامه‎ها سرعت پیدا کند، تسهیل یابد و تصمیم‎گیری درست اتخاذ شود.

امامی تصریح کرد: سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی نباید به بهانه استقلال و انطباق با برنامه‎ریزی‎هایی که براساس اسناد بالادستی صورت می‎گیرد ضرورت‎ها و اولویت‎های دولت را نادیده بگیرد، از طرفی معتقدم سازمان مدیریت باید نقش مستقل و استقلال‎طلبانه داشته باشد، از ظرفیت کارشناسی استفاده کند و با کارهای توسعه‎ای سازگار باشد.

وی ادامه داد: به نظر نمی‎رسد سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی، قدرت و نقش استقلال‎طلبانه را براساس چارت تنظیم شده داشته باشد که مسئولیت‎ها و ماموریت‎های خود را انجام دهد که این امر موجب نگرانی است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی اختیارات به مدیریت استان‎ها داده شود این مسئله سبب می‎گردد تا انسجام لازم به وجود نیاید در عین حال که باید سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی با نگاه دولت پیش برود.

امامی با اشاره به اینکه گذشته سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی از نظر تشکیلاتی خوب بوده اما یکسری ضعف‎هایی داشته است، افزود: باید درصدد رفع مشکلات متناسب با نیازهای هر استان منطبق با برنامه‎ریزی‎های پیش‎بینی شده حرکت کرد، اگر این اتفاق در استان‎هایی نظیر گلستان می‎افتاد وضعیت کشاورزی این نبود.

وی عدم رشد متناسب در استان گلستان به دلیل استعداد بالای کشاورزی را ضعف خواند و اظهار کرد: فاصله معنادار میانگین درآمد سرانه استان‎ها با یکدیگر واقعیت تلخی است که وجود دارد و متولی آن همین آقایان سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی بودند و با اینکه گام‎هایی برداشته شده و تلاش‎هایی صورت گرفته، اما نمی‎توان انکار کرد که توسعه متوازن اصلاً روی نداده است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی حضور حسین پیش‎قدم را به عنوان رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی گلستان به فال نیک گرفت و گفت: با توجه به اینکه وی به عنوان کارشناس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی کشور فعالیت داشتند می‎توانند به توسعه استان گلستان کمک کنند.

امامی با تاکید بر اینکه پیش‎قدم باید نقش استقلال‎طلبانه داشته باشد ابراز امیدواری کرد؛ با بهره‎گیری از فضای کارشناسی و ظرفیت بومی گام‎های موثری در راستای توسعه و پیشرفت استان گلستان برداشته شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر