عضو سابق شورای نگهبان تصریح کرد: ظلم کنندگان به رهبری امروز شورای نگهبان را متهم به ظلم می کنند/نامه نگاری‌های اخیر به رهبری توهین به شورای نگهبان است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 707 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:05 ق.ظ، پنج شنبه، 2 خرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

عضو سابق شورای نگهبان تصریح کرد: بعضی‌ها تلاش می‌کنند از طریق فشار بر رهبری و نامه پراکنی‌ها به ایشان، جسارت ها و اهانت‌هایی را به شورای نگهبان کنند.

Dana.ir-27033-asliآیت الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اعلام اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده اظهار داشت: در این دوره انتخابات از همه سلایق سیاسی، جریان ها نامزد وجود دارد تا مردم بتوانند بر اساس تنوع سلایق سیاسی انتخاب کنند.

عضو سابق شورای نگهبان افزود: شورای نگهبان در احراز صلاحیت نامزدها به مر قانون عمل کرده است؛ رهبر معظم انقلاب نیز مصالح کلی نظام را تمکین به قانون دانسته و آنچه مسلم است این شورا فصل الخطاب قانونی است.

آیت الله کعبی همچنین اضافه کرد: شورای نگهبان مقابل افزونخواهی، انحراف، فتنه، نفوذ در حاکمیت، دیکتاتوری و استبداد ایستاده است و این یک اقدام مهم بود که جای تقدیر و تشکر از اعضای آن است.

وی در ادامه با بیان اینکه اعضای شورای نگهبان همه جوانب امر، کارشناسی‌ها و بررسی های لازم برای تکمیل اطلاعات و انطباق شرایط قانونی افراد ثبت نام شده را در نظر گرفته اند خاطرنشان کرد: کسانی که شورای نگهبان را متهم به ظلم می‌کنند در واقع خود آنها با جریان سازی انحرافی به اسلام ، نظام ، گفتمان رهبری و ولایت ظلم کردند، لذا نباید آنها توقع داشته باشند که شورای نگهبان در مقابل انحراف ساکت باشد و یکی از شرایط  دیگر هم مدیریت و توان جسمی بود که می‌بایست در حد ادراه قوه مجریه باشد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد که شورای نگهبان قاطعانه کسانی را که شرایط لازم جسمی را نداشته باشند تایید صلاحیت نکرد.

آیت الله کعبی با اشاره به اینکه فرآیند تایید صلاحیت در همه نظام های سیاسی و حقوقی دنیا وجود دارد گفت: این فرایند به نفع دموکراسی و قانون مداری است، در نظام جمهوری اسلامی هم باعث تحکیم ارزش های اسلامی می‌شود و در سایه این تایید صلاحیت، مردم سالاری و قانون مداری و تعهد به ارزش های اسلامی نهادینه می‌ شود و این امر در جمهوری اسلامی از طریق شورای نگهبان  باعث تثبیت حاکمیت قانون می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در گذشته دشمنان نظام و کشور به اعضای شورای نگهبان بویژه آیت الله جنتی هجوم می‌کردند که شخصیت ایشان بسیار مخلص ، دلسوز و به دور از هوای های نفسانی است و ایشان از مفاخر حوزه علیمه هستند، اما اکنون شاهد آن هستیم که به نهاد شورای نگهبان حمله می‌کنند.

* شورای نگهبان مقابل زیاده خواهی ها ایستاده است

عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه افزود: شورای نگهبان تضمین کننده مردم سالاری اسلامی است؛ این شورا مقابل زیاده خواهی ها ایستاده است و اگر شورای نگهبان نبود استبداد حاکم می‌شد و کشور از طریق نفوذ کسانی که گفتمان سازش و وادادگی را دنبال می‌کنند به نظام سلطه وابسته می‌شود.

آیت الله کعبی با اشاره جایگاه والای شورای نگهبان گفت که این شورا نهادی است که با رعایت تعهد به ارزش‌های اسلامی و قانون مداری در مناصب حکومتی از استقلال و آزادی جمهوری اسلامی در چارچوب ضوابط شرعی مراقبت می‌کند.

وی با اشاره به این موضوع که شورای نگهبان زیر بار هیچ فشاری نمی‌رود افزود: همانطور که امام(ره) و رهبری عزیز هم بارها تایید کرده‌اند این شورا بر پایه عدالت و تقوا عمل می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برخی نامه نگاری‌های اخیر در رابطه با رد صلاحیت ها افزود: بعضی ها تلاش می‌کنند از طریق فشار بر رهبری و نامه پراکنی‌ها به ایشان، جسارت ها و اهانت‌هایی را به شورای نگهبان کنند.

آیت الله کعبی در ادامه تاکید کرد: این افراد مطمئن باشند که به اهداف خود نمی‌رسند و رهبری نسبت به صیانت از قانون و ارزش های اسلامی بر پایه مصالح نظام اسلامی هیچ عقب نشینی نمی‌کند و اگر اینها دلخوش به حکم حکومتی هستند، باید بدانند در گذشته، رهبری حکم حکومتی را بر اساس شرایط وجود همه سلایق در انتخابات به شکل استثنایی دادند و ایشان براساس ضوابط شرعی عمل کرده اند و آن موقع هم شورای نگهبان به وظیفه خود خوب عمل کرده و رهبری هم بر اساس وظیفه و حجت شرعی نسبت به آقایان معین و مهرعلیزاده دستور ویژه‌ای دادند.

وی در ادامه اظهار داشت: این افراد نباید انتظار داشته باشند رهبری در مقابل زیاده خواهی‌ها کوتاه بیایند، ایشان بر اساس مصالح عالیه نظام، تمکین به قانون و فصال الخطاب بودن شورای نگهبان در زمینه تایید  صلاحیت ها را بارها مورد تاکید قرار داده اند.

عضو سابق شورای نگهبان با اشاره به برنامه دشمنان انقلاب اسلامی برای ایجاد یاس و ناامیدی و دلسردی در میان مردم افزود:  باید توجه داشت که بعد از تایید صلاحیت ها بایدبه سمت و سوی نشاط سیاسی و حماسه سازی سیاسی حرکت کنیم و ملت با تمام قوا وارد این میدان بشوند وفضای انتخاباتی در چاچوب اخلاق و شرع  پیش برود.

آیت الله کعبی در پایان با اشاره به حضور متعدد اصولگریان در عرصه رقابت، افزود: با توجه به اینکه از همه سلیقه های گوناگون در این رقابت حضور دارند، بدیهی است که گفتمان امام و رهبری و نیروهای ارزشی و انقلابی باید با یک کاندیدا جلو بیایند و به شخصی رای بدهیم که مدیریت جهادی و بسیجی داشته باشد تا نماد مقاومت و عزت ملت ایران بوده و با استقرار پیشرفت و عدالت در جهت حل مسائل معیشیتی مردم حرکت کند./دانا

ارسال نظر