عظمت علمی جوانان ایران پنج قدرت اول دنیا را پای میز مذاکره کشانده است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 823 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:00 ب.ظ، شنبه، 19 بهمن، سال 1392 نظرات بدون نظر

حجت الاسلام دکتر حسینعلی سعدی: پرچم انقلاب بر روی خون شهدا، مجاهدت شهیدان، رهبری پیامبرگونه امام امت و رهبری معظم انقلاب اسلامی و وحدت و همدلی همه ایرانیان قرار گرفته است.

IMG_0089به گزارش خبرنگار رادکانا، حجت الاسلام دکتر حسینعلی سعدی رئیس دانشکده الهیات دانشگاه امام جعفر صادق (ع) تهران در جشن بزرگ پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در محله ولاغوز کردکوی گفت: ایران و رم دارای تمدن کهن و قدیمی بودند که با ظهور پیامبر خاتم (ص) و اسلام در مقابل تمدن اسلام سر تعظیم فرود آوردند.

وی با اشاره به این موضوع که تمدن اسلام محور تمدنهای عالم شد، افزود: هم تمدن رم و هم تمدن ایران به تمدن اسلام که پیامبر (ص) منادی آن بود احترام گذاشتند.

حجت الاسلام سعدی ادامه داد: پیامبر آمد یک تمدن دینی با رأفت و عقلانیت و معنویت برای دنیای آن زمان به ارمغان آورده بود.

ایران امروز به برکت خون شهدا پرچم یک تمدن نوین دینی را بلند کرد

رئیس دانشکده الهیات دانشگاه امام جعفر صادق (ع) تهران با بیان این نکته که امروز ایران به برکت خون شهدا پرچم یک تمدن نوین دینی را بلند کرد، اظهار داشت: ما امروز میراث دار تمدنی بزرگ هستیم که باید به خود ببالیم.

این عالم فرهیخته با اشاره به شیطنتهای غرب خاطرنشان کرد: همه دنیای غرب با شیطنتی که دارد دور این تمدن حلقه زده که صدای فرزندان شما را کسی نشنود.

وی افزود: تمدن غرب بر پایه دانش تمدن دینی – اسلامی نهاده شده است و ما کریمانه دانشمان را به آنها دادیم اما آنها برخورد خوبی نکردند.

جوانان ایرانی وارثان بوعلی سینا و ابوریحان هستند

حجت الاسلام دکتر حسینعلی سعدی جوانان ایران را وارثان بوعلی سینا و ابوریحان دانست و گفت: تمدن عظیمی پشت این پرچم نهفته و قرار گرفته است.

دکتر سعدی ادامه داد: امروز شاهد این هستیم که عظمت علمی جوانان ایران پنج قدرت اول دنیا را به پای میز مذاکره کشانده است.

وی تصریح کرد: تمدن ما، انقلاب ما، شعارش و دستاوردش شعاری نو در دنیای معاصر امروز است.

گلستان دارای اندیشمندانی در حوزه تفکر، اندیشه، فلاسفه وسایر حوزه ها می باشد

رئیس دانشکده الهیات دانشگاه امام جعفر صادق (ع) تهران سپس با اشاره به اینکه تمدن اسلام تمدن مبتنی بر پیام آسمان است، بیان داشت: این پرچم بر روی خون شهدا، مجاهدت شهیدان، رهبری پیامبرگونه امام امت و رهبری معظم انقلاب اسلامی و وحدت و همدلی همه ایرانیان قرار گرفته است.

وی در خاتمه در خصوص حضور نخبگان و اندیشمندان در استان گلستان ابراز خوشحالی و خرسندی کرد و اظهار داشت: آماری که از نخبگان و جوانان دانشمند این استان شنیدم خوشحال کننده بود؛ استانی که برجستگانی در حوزه تفکر و اندیشه دارد و استانی که زادگاه فلاسفه و اندیشمندان بزرگ است.

 

ارسال نظر