علی مطهری تعادل روحی و روانی ندارد/ حرف های مطهری اقیانوسی با عمق یک میلیمتر است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 480 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:36 ب.ظ، سه شنبه، 10 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

سخنان عجیب روز گذشته علی مطهری در شیراز و نطق صبح امروز او در مجلس واکنش های جدی را به دنبال داشته است.

image33497به گزارش رادکانا، پایگاه تحلیلی خبری شیرازه نوشت: سردار غلامحسین غیب پرور فرمانده سپاه فجر فارس هم به اظهارات شب گذشته علی مطهری در دانشگاه شیراز در خصوص دخالت سپاه در مسایل سال 88 واکنش نشان داده است. وی آن طور که سایت تنویر نوشته گفته است: آقای مطهری اساسا تعادل روحی و روانی ندارد.
غیب پرور افزود: بنابر این نباید اظهارات او را جدی گرفت و بر ایشان حرجی نیست.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در واکنش به سخنان علی مطهری در دانشگاه شیراز مبنی بر اینکه تجمع 9 دی بی مورد است گفت: به طور یقین حرف های ایشان بی مورد است.
ذوالنور افزود: حضرت آقا فرمودند اردوکشی های خیابانی ممنوع است که اصحاب فتنه سوار بر افکار عمومی نشوند اما مردم به صورت خودجوش آمدند و میخ را بر تابوت فتنه زدند و فتنه را تمام کردند که آرامش به زندگی مردم برگردد، آن تجمعی که آقا فرمود نباشد به این خاطر بود که ارزش ها، زندگی و آرامش مردم مورد هدف قرار نگیرد.
جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: این تجمع آرامش را زندگی مردم برگرداند و آن را عادی کرد و انقلاب را دوام بخشید.
ذوالنور تاکید کرد: آقای علی مطهری طوری صحبت می کند؛ گویی که یک اقیانوس است اما به عمق حرف های وی از یک میلیمتر تجاوز نمی کند.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در تجلیل از قیام 9 دی گفتند، دست خدا بود. جناب مطهری هیچکدام از فرمایشات رهبری را یا نمی شنود یا در این مملکت زندگی نمی کند یا مجاری فکری و خوراک فکری ایشان رسانه های بیگانه است. و الا اگر در این مملکت و بین مردم زندگی کند و فرمایشات آقا را بشنود ایچنین حرف نمی زند.
حجت الاسلام ملک مکان مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان فارس در پاسخ به سخنان علی مطهری به خبرنگار شیرازه گفت: آقای علی مطهری در سخنانی در رابطه با حرکت خودجوش و تاریخی مردم در 9 دی ماه سال 88 مطالبی را گفت که نشانه کامل بی بصیرتی ایشان است، حماسه ای که دوست و دشمن اعتراف دارند یک بار دیگر انقلاب اسلامی ایران را بیمه کرد و تمام امیدها و آرزوهای دشمنان نظام جمهوری اسلامی را بر باد داد، چگونه می توان گفت این حرکت انقلابی مردم که که حاکی از غیرت دینی و ملی آنان بود، حرکت بی جائی بوده است.
وی افزود: آقای مطهری یا سخنان مقام معظم رهبری در حمایت و تأیید این حرکت عظیم تاریخی ملت را را نخوانده یا نفهمیده است و یا اینکه پی به آثار و برکات آن راهپیمائی میلیونی نبرده است. البته جای تعجب ندارد کسی که از خط ولایت فاصله بگیرد و هر روز هم این فاصله را بیشتر کند، قطعا با افساری که شیطان به گردن او می اندازد، عاقبتی غیر از رسیدن به چنین مواضعی نخواهد داشت.

ملک مکان تصریح کرد: آقای مطهری همه کسانی را که در راهپیمائی 9 دی سال 88 شرکت کردند، خطاکار می داند، ایشان حتی تشخیص نمی دهد که تجمعاتی که رهبری از آن نهی کردند، تجمعاتی از جنس تجمعات فتنه گران و اغتشاش گران بود، نه تجمعاتی که از نظام و انقلاب و ارزشهای دینی و ملی حمایت می کنند. واقعا بی بصیرتی تا این اندازه آن هم از شخصی مانند ایشان که از فرزندان شهید بزرگوار مطهری می باشد، بسیار جای تعجب و البته تأسف دارد.

وی خطاب به این نماینده مجلس گفت: آقای مطهری آیا یک جمله هم در محکومیت فتنه گران و اغتشاگران بر زبان رانده ای؟ آیا اگر آن حرکت خودجوش و حماسی و به موقع مردم در 9 دی ماه نبود، فتنه گران در جای خود می نشستند؟ آیا دفاع از اصل انقلاب و دین و ولایت فقیه حرکت بی جا محسوب می شود؟ آیا دفاع از ارزشها حرکت بیجاست؟ چرا از بصیرت و آگاهی مردم ناراحت هستید؟ اینکه عوام بفهمند در چه موقعی چه حرکتی بکنند تا انقلاب شان از فتنه فتنه گران مصون بماند، چرا شما را ناراحت کرده است؟ بصیرت شما کجاست؟ امیدواریم که بیش از این در منجلاب فتنه و فتنه گران غرق نشوید و از خط ولایت فاصله نگیرید که ممکن است روزی دچار عواقبی شوید که عملان فتنه دچار آن شدند.

محمدرضا رضایی نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شیرازه در خصوص اظهارات شب گذشته علی مطهری گفت: این اظهارات محکوم است و آن را یک اشتباه محض می دانم چرا که 9 دی پیمان مجدد مردم با رهبری بود و علاوه بر این که مشت محکمی بر دهان فتنه گران داخلی و خارجی بود، انقلاب را تضمین کرد و به آن ثبات بیشتری بخشید.
وی تاکید کرد: باید 9 دی را هر سال با شکوه تر از گذشته جشن بگیریم.

علی مطهری دیروز در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز گفته بود: 9 دی حرکت بی جایی بود!

ارسال نظر