علی نصیبی از دبیری جشنواره وبلاگ نویسی گرگان کنار گذاشته شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 548 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:50 ب.ظ، شنبه، 19 مرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

سومین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان در حالی کلید خورد که طی دو دوره گذشته دبیری این جشنواره بر عهده علی نصیبی بود اما در این دوره شبیر دائمی دبیر سومین جشنواره وبلاگ نویسی را بر عهده گرفته است .

IMG13180002به گزارش رادکانا، چند سالی است که به مناسبت روز گرگان جشنواره وبلاگ نویسی برگزار می شود . یکی از آفاتی که این جشنواره طی دو دوره گذشته به آن دچار شد این بود که یک حلقه ای از دوستان علی نصیبی و عبدالرضا چراغعلی رئیس کمیسیون فرهنگی شهر در ان شرکت می کردند و همین ها هم برنده اعلام می شدند .

در این وانفسا مطالبی هم که در وبلاگ ها بیان می شد نشان از بزرگی و عظمت گرگان نداشت و صرفا یک سری مطالب احساسی با ماهیت پان گرگانیسم تحویل داده می شد .

شاید یکی از دلایلی که علی نصیبی بعد از دو دوره کنار گذاشته شد به همین دلیل بود که وی نتوانست فضای مناسبی را برای مشارکت همه گروهها در جشنواره وبلاگ نویسی گرگان باز کند .

در این دوره دبیری جشنواره وبلاگ نویسی گرگان بر عهده شبیر دائمی مسئول سابق روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی گرگان گذاشته شده که اتفاقا وی هم از دوستان نزدیک علی نصیبی است اما چهره ای معتدل تر و منطقی تر در معادلات اجتماعی به شمار می رود .

در همین حال یک فعال اصلاح طلب شاغل در یکی از ادارات فرهنگی گفت : شبیر دائمی از دو خصوصیتی برخوردار است که سنبت به نصیبی برتری دارد . وی این دو خصوصیت را منطقی تر بودن دائمی در عرصه های اجتماعی و متخصص تر بودن وی در زمینه وبلاگ نویسی عنوان کرد .

از طرفی بسیاری از گرگانی ها اعتقاد دارند روز گرگان فقط در حد چند نفری خلاصه شده و نون خانه ای برای این عده باز کرده و این افراد انحصار طلب به هیچ وجه خواستار این نیستند که افراد بیشتری وارد این حلقه شوند که مبادا جای آنها تنگ شود و یا از بودجه بیت المال به آنها کمتر برسد .

طی سه سالی که مراسم روز گرگان برگزار شد سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان به تنهایی و بدون اینکه از نهادهای دیگر مشارکت بجوید بانی این روز شده و هنوز نتوانسته آن را در میان مردم گرگان نهادینه کند .

از طرفی گرگان شهر بزرگ و با تنوع قومیتی است که باید مشارکت همه اقوام در مراسمات این روز بزرگ نمود داشته باشد . لذا با این تفاسیر نمی توان با متولیان فعلی امیدی به بزرگ شدن روز گرگان داشت .

روزی که به اعتقاد خیلی از فعالین اجتماعی می توانست روز پنجم اذر ۵۷ باشد ، روزی که خون جوانان گرگان زمین بخاطر حس انقلاب خواهی در خیابانهای شهر گرگان به زمین ریخته شد .

ارسال نظر