عوارض قرار دادن لپ‌ تاپ بر روی پا
تعداد بازدید تعداد بازدید: 577 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:19 ق.ظ، پنج شنبه، 30 خرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

امروزه بسیار دیده می‌شود که افراد در هنگام استفاده از لپ‌ تاپ به منظور راحتی بیشتر به جای استفاده از میز، لپ‌ تاپ را بر روی پای خود قرار می‌دهند غافل از این که گرمای ساطع شده از دستگاه که دارای امواج مادون قرمز است، می‌تواند مشکلات گاه جبران ناپذیری را برای فرد ایجاد کند .

thumb289-4060a76e4759a7766d00843dc5ab2917به گزارش رادکانا، به گفته یک متخصص پوست ، اگر پوست برای ساعات طولانی در مجاورت گرمای ساطع شده از لپ تاپ قرار گیرد ، این گرما در ابتدا موجب ایجاد قرمزی موقت با نمای مشبک مانند روی پوست می‌شود که مشکلاتی همچون سوزش، درد و خارش را در پی خواهد داشت.

دکتر سیما رسایی ادامه داد: به مرور زمان و با استفاده مکرر از لپ‌ تاپ در تماس با پوست، این قرمزی ممکن است تبدیل به سوختگی شود که اثر آن در درازمدت از بین نخواهد رفت.

وی افزود: این ضایعات پوستی در درازمدت می‌تواند منجر به نوعی سرطان پوست در فرد شود.

همچنین دکتر مجید جاسمی زرگانی اورولوژیست در ادامه اظهار کرد: بیضه باید در محیطی با دمای 35 درجه سانتی‌گراد قرار داشته باشد که این دما از دمای درون بدن نیز پایین‌تر است بنابراین با قرار دادن لپ تاپ بر روی پا، امواج و حرارت ساطع شده از آن موجب کم شدن تعداد و حرکت اسپرم‌ها و در نتیجه ایجاد مشکلات جنسی در مردان می‌شود.

وی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از عوارض ناشی از حرارت لپ‌ تاپ بر روی اعضای بدن توصیه می‌شود از لپ‌ تاپ بر روی میز استفاده شود و یا در صورت قرار دادن آن بر روی پا، حائلی مانند فن‌های خنک‌ کننده میان پوست و دستگاه قرار داده شود. / yjc

ارسال نظر