عکسی از شهید روحانی فرد همراه با شهید محمد علی رجایی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,261 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:53 ب.ظ، شنبه، 2 آذر، سال 1392 نظرات یک نظر

در این گزارش تصویری از شهید محمدعلی روحانی فرد در کنار شهید محمدعلی رجائی منتشر شده است.

13780542321به گزارش رادکانا، تصویری از شهید محمد علی روحانی فرد همراه با شهید محمد علی رجایی رو تهیه کردیم و برای شما به نمایش می گذاریم.

در این گزارش چند عکس منتشر شده که تنها عکسی که ذهن انسان رو به خودش مشغول می کنه این عکس می باشد.

این عکس، دیوارهای زندان سیاسی است که آجرهای راه روی این زندان همگی به نام مبارزین و شهدایی هست که در زمان شاهنشاهی دستگیر شده بودند.

این دیوار شاهد تمامی لحظه هایی بود که ما شاهدش نبودیم…

اسامی مبارزین رو در خودش جای داد که فراموش نکنه، پایه ها و ستون های این انقلاب با جوانمردی و مبارزات جوانان انقلابی از جمله شهید محمد علی روحانی فرد و شهید محمد علی رجایی و خیلی های دیگر مستحکم ماند…

روحانی شهید محمدعلی روحانی فرد در سال ۱۳۲۵ در روستای «ایلوار» از توابع شهرستان کردکوی در خانوادهای کشاورز دیده به عالم ناسوت بازکرد.

ایشان در گرگان با «شهید هاشمی نژاد» و«مقام معظم رهبری، آیت الله خامنهای» که جهت تبلیغ آمده بودند آشنا شد و در پای منبر آنها به خواندن اعلامیه ها و شعار میپرداخت و سرانجام توسط ساواک دستگیر شد.

او در سال ۱۳۶۲ به عنوان معاون اداره نهم سیاسی در وزارت امور خارجه انتخاب شد و چندین بار به آفریقا سفر کردند . خداوند با اشارت غیب ، شهید را برگزید و از عشق خود در او دمید. قاصدها در آن صبح سرد زمستانی، در اسفند ماه سال ۶۴ مژده وصال دوست را آوردند.

او که در بازی عشق دلباخته شهادت بود، به همراه گروهی از نمایندگان و مسئولین کشور و شهید عزیز محلاتی برای بازدید ازمناطق جنگی با هواپیما به طرف اهواز میرفت ، در اوج آسمان نیلگون اهواز، هواپیما مورد حمله جنگنده های عراقی قرار گرفت و این ذخائر ارزشمند انقلاب به شهادت رسیدند . شهید روحانی فرد یکی از این آسمانیان بود که رفتنش ، داغی را بر دل محرومان نهاد.

ایشان مدّتی با حکم آیت الله کنی، به عنوان فرماندار «کردکوی» منصوب شد و توانست چندین اداره و ارگان انقلابی را در سطح شهرستان کردکوی ، بندرگز و بندر ترکمن تأسیس کند.

در اسفند سال ۱۳۵۹  به سرپرستی بنیاد شهید انقلاب اسلامی کردکوی و بندر ترکمن منصوب شد و سرپرستی کمیته انقلاب امام خمینی (ره) را نیز بر عهده گرفت.

 یاد یاران آشنا
گلستان بلاگ می گوید:

با تشکر از مطلب خوبتان.
مطلب شما با نام خودتان در گلستان بلاگ منتشر شد.
گلستان بلاگ منتظر مطالب شماست.
http://golestanblog.ir/?p=11988
http://golestanblog.ir/?p=11991
http://golestanblog.ir/?p=11994
http://golestanblog.ir/?p=11997
http://golestanblog.ir/?p=12000
http://golestanblog.ir/?p=12003

ارسال نظر