عیدی اونق ﺍﺯ چهره‌های ﺷﻌﺮ ﻭ ﺍﺩﺑﻴﺎﺕ ترکمن‌صحرا در بستر بیماری + تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 321 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:28 ق.ظ، شنبه، 5 تیر، سال 1395 نظرات بدون نظر

متأسفانه باخبر شدیم که این شاعر ترکمن مدتی است که در بستر بیماری به سر می‌برد. به عیادت وی رفتیم تا از حال‌وروز او باخبر شویم.

golestanema34به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از اسپی دژ، ﻋﻴﺪﻯ ﺍﻭﻧﻖ ﺍﺯ چهره‌های ﺷﻌﺮ ﻭ ﺍﺩﺑﻴﺎﺕ ﺍﻣﺮﻭﺯ ترکمن‌صحرا ﺍﺳﺖ. وی ﺩﺭ ﺭﻭﺳﺘﺎﻯ ﺍﻭﻧﻖ ﻳﻠﻘﻰ ﺩﺭ ﺩﻭﺍﺯﺩﻩ ﻛﻴﻠﻮﻣﺘﺮﻯ ﺷﺮﻕ آق‌قلا دیده به جهان گشود. ﺍﻭﻧﻖ ازجمله ﺷﺎﻋﺮﺍﻧﻰ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺍﺷﻌﺎﺭ ﺧﻮﺩ ﺯﺑﺎﻥ ﻭ ﺳﺒﻚ ﺧﺎﺹ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺩﺍﺭد .ﺷﺎﻳﺪ ﺑﺘﻮﺍﻥ ﮔﻔﺖ ﻛﻪ ﻋﻴﺪﻯ ﺍﻭﻧﻖ ﺩﺭ ﺍﺷﻌﺎﺭﺵ در پی ﻛﺸﻒ افق‌های ﺗﺎﺯﻩ ﺩﺭ ﺑﻴﺎﻥ ﻭ ﻣﻀﻤﻮﻥ ﺍﺳﺖ .

متأسفانه باخبر شدیم که این شاعر ترکمن مدتی است که در بستر بیماری به سر می‌برد. به عیادت وی رفتیم تا از حال‌وروز او باخبر شویم.

چه اتفاقی برای شما افتاده است ؟

اونق : چند وقتی است که به بیماری قلبی مبتلا هستم. نظر پزشکان بر این بود که نیاز به عمل قلب باز دارم. پیرو همین توصیه در بیمارستان امام رضا بستری‌شده و مورد عمل جراحی قرار گرفتم. خوشبختانه عمل جراحی موفقیت‌آمیز بوده و حال من رو به بهبودی است.

اسپی دژ : ان‌شاءالله بهبودی کامل زودتر حاصل شود.آیا در بازه زمانی بیماری از شعر و شاعری به دور بودید؟

اونق : شعر و شاعری کاری است که برای علاقه‌مندان موجب آرامش بوده و به آن‌ها انرژی می‌بخشد. من نیز با این کار انرژی می‌گیرم. من به‌هیچ‌عنوان از این هنر دور نشده‌ام بلکه در زمان مصیبت نیز شعرهای زیادی سروده‌ام که در زمان بهبودی کامل به‌طور حتم به علاقه‌مندان ارائه خواهم کرد.

عیدی اونق شاعر ترکمن

آیا از مسئولین کسی به عیادت شما آمده است؟

اونق : مردم و علاقه‌مندان زیاد به عیادت من آمدند. هوادارانم واقعاً پیگیر حال من بوده و هستند و این باعث دل گرمی هست. اما از مسئولین هیچ‌کس به عیادتم نیامد و من به‌شخصه ندیدم. ولی در کل اگر مردم هوای ما را داشته باشند و خلق خدا از ما راضی باشد خدا هم راضی خواهد بود.

یک بیت شعر از شعرهای قدیم خود را برای ما بخوانید.

اونق : دیری قانگ قورقب یاشانگ دان اولوب یاشا یوروگ لر ده

چه توصیه‌ای به جوانان و علاقه‌مندان به این رشته دارید؟

اونق : توصیه من به جوانان این است که از فرصت‌های به وجود آمده در زندگی خود نهایت استفاده رو بکنند. مطالعه زیاد داشته باشند و آخرت خود را با دنیا معاوضه نکنند.

عیدی اونق شاعر ترکمن

آیا پس از بهبودی کامل قصد انتشار آثار خود رادارید؟

اونق : بله کتاب‌های شعرم آماده است که ان‌شاءالله با یاری خداوند به چاپ خواهم رساند.

گلستان ما نیز به‌نوبه خود آرزوی بهبودی کامل این شاعر ترکمن و فعالیت ایشان در جهت ارتقاء و پیشرفت این هنر دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر