غدیر روز ولایت می باشد.
تعداد بازدید تعداد بازدید: 923 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:22 ق.ظ، شنبه، 13 آبان، سال 1391 نظرات یک نظر

رادکانا: شاعری امام جمعه شهرستان کردکوی عظمت و جلالت روز غدیر و ولایت امام علی (ع) را از بزرگترین اتفاقات دانست و پیروی از علی (ع) را هدایتگر راه دانست.

به گزارش رادکانا، حجت الاسلام شاعری در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به واقعه غدیر و مقام و مرتبت حضرت علی (ع) گفت: اگر ما بخواهیم بحث شایسته سالاری را بپذیریم که بعضی ها نمی پذیرند، بعد از پیامبر اسلام (ص) بخاطر این همه زیبایی ها که ما فقط قسمتی از آن را می بینیم علی (ع) برترین برترین ها می باشد.

پیامبر (ص) در خطبه غدیر فرمودند: در بین شما کسی که دین را بهتر بفهمد علی (ع) است.

شاعری در ادامه افزود: عید غدیر از نظر عظمت و جلالت کمتر از عید قربان نیست بلکه بالاتر از آن است و مردم شیعه باید اهمیت زیادی برای روز غدیر قائل شوند. در این روز باید لباسشان تغییر کند، برخوردشان با خانواده و بچه ها متفاوت باشد تا این روحیه بر روی بچه ها تأثیر مثبتی بگذارد.

امام جمعه کردکوی با بیان این نکته که پیامبر اسلام (ص) به چه مناسبتی در روز غدیر دست علی (ع) را بعنوان وصی و جانشینش بلند کرد و گفت: بخاطر اینکه پیامبر (ص) این نکته را به مردم گوشزد کند که شاهد صحنه ای باشند تا سالهای سال از ذهنشان محو نشود و برای نسل های آینده هم تداعی شود، اما متأسفانه بعضی ها فراموش کردند، متاسفانه مسلمانان در این راستا مشکلات زیادی دارند و ما باید به رسول خدا وعلی (ع) اهتمام بورزیم و این امر مهم را گرامی بداریم.

شاعری اظهار داشت: پیام مقام معظم رهبری پیامی بسیار زیبا و موثر می باشد، در این روزها تقارن عید غدیر و 13 آبان را داریم. در 13 آبان خاطرات زیادی وجود دارد، تسخیر لانه مقتدرانه لانه جاسوسی آمریکا توسط دانش اموزان و دانشجویان از مهم ترین اتفاقات در این روز می باشد. دانش اموزان در این روز حماسه بزرگی آفریدند که مشت بزرگی بر دهان استکبار جهانی زد.

پایگاه خبری تحلیلی رادکانا

یاسین می گوید:

به نام خدا
سلام علیکم : دوست عزیز و استاد گرامی سایت خبری تحلیلی چابهار نیوز که یک سایت خبری ولای و ارزشی محلی است که توسط جمعی از جونان اهل سنت جنوب استان سیستان و بلو چستان با هزینه شخصی جهت پاسداری از ارزش ها انقلاب و نظام و بیان مشکلات عمومی مردم و خبرها فرهنگی ،اجتماعی ، اقتصادی ، ورزشی و وقعایهای روز جنوب استان سیستان وبلوچستان راندازی شد. این سایت ارزشی و مردمی که در منطقه در اقلیت قراردارد لطفا در حمایت از این سایت ارزشی این سایت را در لینگ سایت خود قرار بدهید ممنون می شویم.
سایت خبری تحلیلی چابهار نیوز: http://www.ch-news.ir

ارسال نظر