فراخوان عمومی پایگاه خبری رادکانا برای اهدای خون در کردکوی/علاقمندان به اهدای خون اعلام آمادگی کنند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 440 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:01 ق.ظ، چهارشنبه، 7 مرداد، سال 1394 نظرات یک نظر

مدیرمسئول رادکانا گفت: در آستانه روز اهدای خون، پایگاه خبری تحلیلی رادکانا از مردم کردکوی دعوت می کند جهت اهداء خون به واحد انتقال خون این شهرستان مراجعه کنند.

13374581به گزارش رادکانا، علی لیاقتی مدیرمسئول این پایگاه خبری، با بیان اینکه، هر روز برای درمان بیماران، در مراکز درمانی به خون و فرآورده های خونی نیاز می باشد، از وجود بیماران مبتلا به تالاسمی، بیماران دیالیزی، مادران باردار، نوزادان مبتلاء به زردی و افراد سانحه دیده در تصادفات و سوختگی ها در شهرستان خبر داد و در راستای ترویج و تشویق فرهنگ اهدای خون سالم، کافی و مستمر در طول سال، از عموم مردم شهرستان دعوت کرد برای اهداء خون، از ساعت 9 صبح الی 12 روز پنجشنبه، 8 مرداد 94 به اکیپ خونگیری مستقر در ابتدای خیابان ولیعصر، جنب مسجد جامع مراجعه کنند.
وی با توجه به نیاز کشور به حفظ ذخایر خونی و کمک به بیماران نیازمند، اذعان کرد: نیاز به خون دائمی است و به دلیل محدودیت در زمان نگهداری خون و فرآورده های آن امکان ذخیره سازی برای مدت طولانی وجود ندارد، از طرفی بیماری ها و سوانح هر روز درحال رخ دادن هستند که با این وجود تأمین خون به صورت مستمر و همیشگی مورد نیاز است.
لیاقتی در ادامه ضمن دعوت از مسئولین، چهره‌های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی گفت: حضور این افراد می‌تواند کمک قابل توجهی به حضور بیشتر مردم در راستای فرهنگ سازی اهدای خون داشته باشد، همین که خیلی از افراد و چهره‌های سیاسی، ورزشی، اجتماعی و فرهنگی حضور پیدا کنند سبب تشویق مردم می‌شود.
مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی رادکانا در خاتمه، با بیان اینکه، فرهنگ اهدای خون در میان مردم کردکوی از جایگاه خاص برخوردار می باشد، یادآور شد: طبق هماهنگی‌هایی که از سوی پایگاه خبری تحلیلی رادکانا با سازمان انتقال خون استان گلستان صورت گرفته است، این طرح به صورت فراخوان عمومی در شهرستان اجرا می شود.

pooster ehda khoon 1

زمان: ساعت 9 الی 12 روز پنجشنبه 8 مرداد 94

مکان: کردکوی، ابتدای خ ولیعصر‌، جنب مسجد جامع کردکوی، کمپ انتقال خون

گفتنی است، ارائه کارت ملی برای کسانی که نخستین بار خون اهداء می کنند الزامی بوده و کسانی که تعداد دفعات بیشتری خون اهداء کردند همراه داشتن یک کارت شناسایی کافی می باشد.

افراد بالای ۱۸ سال تا ۶۰ سال، قادر به اهدای خون می باشند.

لازم به ذکر است، کسانی که قصد اهدای خون دارند حتما با شکم سیر به کمپ اهدای خون مراجعه کنند.

آمادگی خود را با ارسال یک پیامک به سامانه پیامکی 3000272010 پایگاه خبری تحلیلی رادکانا اعلام نمایید.

همیشه چشمان کودکان نیازمند به خون منتظر شماست، وعده ما ساعت 9 الی 12 روز پنجشنبه در کمپ اهدای خون شهرستان کردکوی

 

انتهای پیام/

سید احسان می گوید:

آب میوه مید آیا؟

ارسال نظر