فرازی از زندگینامه شهید دیپلم وظیفه علیرضا درویشان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 638 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:36 ب.ظ، جمعه، 19 مهر، سال 1392 نظرات بدون نظر

شهید مسئولیت خط شکن را داشت و آر پی جی زن بود و در شب عملیات سال ۶۰/۷/۵ با رشادت و فداکاری فراوان با سر دادن ندای الله اکبر پس از منهدم نمودن چندین تانک دشمن شربت شهادت را نوشید و مهر یا حسین را در لوح دل و جان جایگزین نمود و به شهادت رسید.

darvishanمحل تولد : کردکوی، روستای النگ

نام پدر : ابوالقاسم

تاریخ تولد : 1338/1/1

محل شهادت : آبادان

تاریخ شهادت : 1360/7/5

عملیات : ثامن الائمه آبادان

کد بایگانی: 1/60/5115/ش

شغل : سرباز

شهید علیرضا درویشان در یکم فروردین ماه سال 1338 در یک خانواده مذهبی و مستضعف دیده به جهان گشود.

پس از دوران کودکی در سن هفت سالگی قدم به مرکز علم و دانش نهاد و دوران ابتدایی تا ششم نظام قدیم را در مدرسه جامی النگ گذراند.

ایشان بعد از آن به مدرسه اندیشه کردکوی و ادامه تحصیلاتش را در مدرسه استرآبادی گرگان ادامه داد و دیپلمش را در سال 1359 اخذ نمود.

چند ماه نگذشته بود که جنگ تحمیلی علیه ایران اسلامی از طرف آمریکا و کشورهای تحت حمایتش شروع و تحمیل گردید.

شهید برای اعزام به خدمت هنوز یک سال مهلت داشت اما بر اساس ضرورت حضور در جبهه به یگان اعزام نیروی سربازی مراجعه نمود و زودتر از موعد مقرر خودش را معرفی نمود و به خدمت مقدس سربازی اعزام شد.

دوران آموزشی را در شاهرود گذراند و بعد از آن به لشگر پیروز 77 مشهد مقدس اعزام شد و از آنجا به منطقه اهواز طی سه ماه و بعد از آن به مرخصی آمد از آنجا به منطقه آبادان اعزام شد که در عملیات پیروزمندانه ثامن الائمه آبادان و آزادسازی شهر آبادان شرکت نمود.

شهید مسئولیت خط شکن را داشت و آر پی جی زن بود و در شب عملیات سال 60/7/5 با رشادت و فداکاری فراوان با سر دادن ندای الله اکبر پس از منهدم نمودن چندین تانک دشمن شربت شهادت را نوشید و مهر یا حسین را در لوح دل و جان جایگزین نمود و به شهادت رسید.

روحش شاد و یادش همیشه جاوید و گرامی باد.

هرکز دلت از زمزمه خاموش مباد             جام دلت از حادثه مغشوش مباد

ارسال نظر