فرازی از زندگینامه شهید علیرضا الوندی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 971 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:01 ب.ظ، شنبه، 6 مهر، سال 1392 نظرات یک نظر

با سلام و صلوات به روح مطهر امام شهیدان و شهدای ۸ سال دفاع مقدس، تصمیم گرفتیم ازنوجوان ترین شهید روستا بنویسیم که در سن ۱۴ سالگلی جاودانه شد، بله شهید بزرگوار علیرضا الوندی فرزند حاج ذبیح ا… در بیستم فروردین ماه سال ۵۱ از خانواده مذهبی درر وستای سرکلاته خرابشهر دیده به جهان گشود.

18421813576839676164به گزارش رادکانا، با سلام و صلوات به روح مطهر امام شهیدان و شهدای 8 سال دفاع مقدس، تصمیم گرفتیم ازنوجوان ترین شهید روستا بنویسیم که در سن 14 سالگلی جاودانه شد، بله شهید بزرگوار علیرضا الوندی فرزند حاج ذبیح ا… در بیستم فروردین ماه سال 51 از خانواده مذهبی درر وستای سرکلاته خرابشهر دیده به جهان گشود.

آقا علیرضا در اندک زمان حیات پرارزش خود فردی تلاشگر و مقید به مسائل دینی مذهبی بودند. ایشان با الگو قرار دادن جوان کربلا حضرت علی اکبر(ع) و سرور و سالار شهیدان امان حسین (ع) در زندگی خود، در مراسم های مذهبی بخصوص عزاداری هیئت ها و نمازهای جمعه و جماعات حضور درخشانی داشتند.

از آنجا که ایشان فرزند چهارم از خانواده پنج نفره خود بود، همیشه از برادر کوچک خود مواقعی که مادر بزرگوارشان در بستر بیماری بودند یا برای کار کشاورزی بیرون می رفتند، مراقبت می کردند.

علیرضا به مانند دیگر هم رزم های شهید خود علاوه بر کار منزل و کمک به پدر و مادر از تحصیل غافل نشدند و توانستند تا مقطع راهنمایی به فراگیری علم و دانش بپردازند.

شهید علیرضا در همان دوران جنگ به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) به عضویت نیروی مقاومت بسیج روستا در آمدند. نیروی بسیجی که در آن دوران حال و هوای دیگری داشت، زمانیکه جوانان روستا برای حضور در جبهه های حق علیه باطل از خانواده خود خداحافظی میکردند، در این میان از عاشقان روح الله شهیدی بود به نام علیرضا الوندی با اینکه سنشان برابر قانون اقتضای حضور در جبهه را نمیداد ولی ایشان به خاطر عشق و علاقه ای که به دین اسلام و ملت خود داشتند. با دست کاری در تاریخ تولد شناسنامه اش به آرزوی خود برای حضور در جبهه دست یافتند.

بعد از حضور علیرضا برای مدتی در دفاع مقدس، مادر بزرگوارشان بنا به یک رسم دیرینه برای فرزند عزیزش مراسم پخت آش را به کمک همسایگان برپا کردند. این در حالی بود که در آن روزها علیرضا به شهادت رسیده بود اما مادر خبر شهادت عزیزش را هنوز نشنیده بود ولی همسایگان اطلاع داشتند. مادر علیرضا در غروب آن روز خبر جاودانه شدن فرزندش را از بلند گوی مسجد شنید.

سرانجام شهید علیرضا الوندی در 10 اردیبهشت سال 1365 در منطقه عملیاتی فاو والفجر8 به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

مراسم تشیع پیکر مطهر شهید علیرضا الوندی با حضور گسترده امت حزب الله و شهید پرور روستای سرکلاته خرابشهر انجام شد و در محل زادگاه خود در جوار دیگر هم رزم های شهیدش به خاک آرمیده شدند.

گلستان بلاگ می گوید:

با تشکر از مطلب خوبتان.
مطلب شما با نام خودتان در گلستان بلاگ منتشر شد.
گلستان بلاگ منتظر مطالب شماست.
http://golestanblog.ir/?p=8683

ارسال نظر