فرزندانمان را با فکر و اندیشه برگرفته از نهضت عاشورا تربیت کنیم
تعداد بازدید تعداد بازدید: 490 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:55 ب.ظ، چهارشنبه، 8 آبان، سال 1392 نظرات بدون نظر

نزار القطری : ما باید فرزندانمان را طوری تربیت کنیم که فکر و اندیشه آنها برگرفته از مکتب حسینی و نهضت عاشورا باشد.

13910820000538_PhotoAبه گزارش رادکانا صبح امروز در حاشیه یازدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیر غلامان حسینی در گرگان با وجود ممنوع المصاحبه بودن مهمانان خارجی ، خبرنگار سایت کاسب امین گفتگویی اختصاصی با ذاکر اهل بیت نزار القطری ترتیب داده است که در ادامه متن این گفتگو آورده شده است.

آقای القطری ، استقبال مردم دارالمومنین گرگان در اولین روز اجلاس تجلیل از پیرغلامان حسینی را چطور ارزیابی میکنید؟

با سلام و صلوات نثار خاندان عصمت و طهارت استقبال مردم ایران بخصوص مردم گرگان بسیار جالب بود و خیلی خوشحالم که در جمع خدام و ذاکران اباعبدالله امام حسین (ع) قرار دارم .

صبح امروز حضور مردم گرگان در مراسم استقبال از پیر غلامان حسینی من را به وجد آورد و انتظار این را نداشتم که در دقایق اولیه صبح مردم با حضور گرم خود در آیین استقبال از پیر غلامان شرکت کنند.

حضور برادران اهل تسنن در استقبال از پیرغلامان حسینی را چطور وصف میکنید؟

حضور براداران شیعه در کنار برادران اهل سنت در این استان نشان دهنده وحدت کلمه آنهاست که میتوان آن را به وضوح مشاهده کرد.

همه امروز با چشم خود دیدند که برادران اهل سنت چطور در وصف امام حسین (ع) شعر سروده و اشک میریختند و این نشانه ارادت برادران اهل سنت به رسول خدا و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است .

خدمت کردن شما برای امام حسین (ع) چه تاثیری در زندگی شما داشته است ؟

در زندگی من تاثیر بسیار فراوانی داشته است. خواندن نوحه و مدح در وصف ائمه اطهار از افتخارات این پیر غلامان است که تاثیرات بسیاری را در زندگی آنها داشته و این نشان دهنده عشق واقعی آنها به ساحت ابا عبدالله (ع) است.

وظیفه ما در نشر نهضت عاشورا چیست ؟

ذکر حسین در تمامی ایام ، ما را به یاد مصیبت هایی که بر حضرت زینب (س) در مجلس یزید در شام و شکنجه هایی که به اهل بیت رسول الله (ص) داشته اند فرو می برد و این را می توان در اشعار دعبل خزایی به وضوح میتوان مشاهده نمود .

این نهضت و قیام ؛ نشان دهنده مظلومیت اهل بیت رسول الله است و وظیفه ماست که با سرودن قصائد و اشعار و مدح و ثنایی که در وصف ائمه اطهار خوانده می شود ارزش این نهضت حسینی را بالا ببریم و نگزاریم نهضت و قیام حسینی به فراموشی سپرده شود .

امام حسین مظلومانه به شهادت رسید و کشته شدن در راه ولایت و امامت یک سعادت بزرگ است و امام حسین(ع) منشاء حیات و کشتی نجات است و مشارکت ما در مجالس حسینی یک سعادت و افتخار بزرگی است که نصیب هرکسی نمی شود و ماباید فرزندانمان را طوری تربیت کنیم که فکر و اندیشه آنها برگرفته از مکتب حسینی و نهضت عاشورا باشد.

ارسال نظر