فرماندار کردکوی چه کسی خواهد بود؟!+گزینه ها
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,625 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:58 ب.ظ، جمعه، 20 دی، سال 1392 نظرات ۲۳ نظر

شهرستان کردکوی در غرب استان اگر چه به لحاظ وسعت و جمعیت قابل مقایسه با چند شهر مطرح استان نیست اما این شهرستان از زمان های قدیم مهد فرهیختگان و مبارزان علیه ستمشاهی و رزمندگان اسلام بوده است؟!

thumb271-f447b073e7b042853832044f0daa1db1به گزارش خبرنگار رادکانا، بعد از مدتها قلم به دست گرفتم تا از شهرم برایتان بنویسم . شهری که در معرض آزمونی سخت بنام انتخاب فرماندار قرار دارد .

دست وزرای دولت تدبیر و امید هم درد نکند که مشغول عوض کردن تمام روسای ارگان مربوطه خود در استان ها می باشند.

حالا منتظر روسای عزیز هستیم که با یک اتوبوس شیک سراغ شهرستان های استان شان بروند و آنجا را هم مورد لطف خود قرار دهند.

مدام با خود فکر می کنم این همه مدیر نالایق چه می کردند در این 4 یا 8 سال؟! پس این موفقیت ها خودجوش و بدون حضور حتی یک مدیر با کفایت صورت گرفته است؟!

حال که نوبت به شهرستان ها رسیده گویا قرار است فرماندار، رئیس اداره آموزش و پرورش و دیگر ارگان های شهرستان کردکوی هم در مدار تعویض قرار گیرند.

از آنجایی که خط مشی و شعار دولت، انتصاب مسئولین بومی برای هر شهرستان است لذا فرماندار باکفایت کردکوی نیز اجبارا باید جای خود را به یکی از گزینه های خوب بومی که تصادفا اصلاح طلب و آن هم از نوع افراطیش نیز می باشد، بدهد.

اما از استاندار گرامی جناب آقای دکترصادقلو که تا به اینجا به نظر می رسد گزینه مناسبی بوده خواهشمندیم نهایت دقت و صبوری را جهت انتخاب گزینه مناسب داشته باشند.

اصلاح طلب یا اصول گرا، فرقی نمی کند؛ آنچه اهمیت دارد اصلح بودن و دغدغه داشتن مسئول مورد نظر در برابر معضلات، مشکلات و نارسایی های کردکوی است.

از اصول گرایان هم مهره های افراطی ای بوده اند که صلاحیت نداشته و گهگاهی بر منصب های مختلف کشور تکیه زده اند.

مسئولیت پذیری به دور از تفکرات و منفعت طلبی های حزبی مهمترین خصیصه فرماندار و یا هر مسئول دیگری است که بر مسند می نشیند و از استاندار محترم انتظار توجه به این ویژگی مهم می رود.

در حالی که افراد بومی نظیر حاج ذبیح الله میقانی عضو سابق شورای دوره سوم شهر گرگان که در دوره چهارم هم رای بالایی کسب کرده بود و همچنین سابقه چندین سال فعالیت اجرایی در شهرداری گرگان را دارد و در حال حاضر هم با مدیریت توانمند توانسته سازمان تاکسیرانی گرگان را فعال کند یکی از گزینه های محتمل فرمانداری شهرستان کردکوی می باشد.

از خصوصیات بارز ذبیح الله میقانی که اهل روستای فرهیخته پرور بالاجاده می باشد اجرایی بودن و فعالیت در چارچوب برنامه ابلاغی بدور از حساسیت های جناحی و سیاسی می باشد که از وی شخصیتی مردمی ساخته است.

از سوی دیگر حیدر علی احمدی هم که اصالتا از روسای میاندره کردکوی می باشد و سابقه فرمانداری سه شهر بزرگ و مهم استان یعنی گرگان ، گنبد و کردکوی را در پرونده کاری خود دارد می تواند جزو گزینه های احتمالی باشد اما بعید می دانیم اطرافیان این دولت بگذارند احمدی همچنان در کسوت فرمانداری کار کند اما احمدی نشان داده هر جا سمتی داشته بدور از حاشیه و اراو و متین فعالیتهای خود را پیش ببرد.

یکی از حسن های مهم حیدرعلی احمدی و موفقیتهایی که این چند ساله داشته برگزاری دو انتخابات حساس و مهم که یکی نمایندگی مجلس بود که در فرمانداری گنبد به نحو احسن کار کرد و حتی رضایت ترکمن های منطقه را داشت و دومی انتخابات شوراهای دوره چهارم و ریاست جمهوری یازدهم که در فرمانداری گرگان بدون جابجایی یک رای و با اطمینان کامل از پس آن بر آمد.

سید محمد علوی: معاون فرهنگی دانشگاه گلستان و کاندیدای دوره های قبل مجلس هم می تواند گزینه مهمی برای فرمانداری کردکوی باشد اما با توجه به اینکه علوی یک اصولگرا می باشد بعید است این دولت نظر مساعدی روی وی داشته باشد اما علوی نیز عنصر توانمندی در این عرصه بشمار می رود.

یوسف علی رستمانی: مشاور ستاد روحانی در استان گلستان که اصالتی ایلواری دارد.

وی نیز از حامیان دولت تدبیر و امید در گلستان بوده و با توجه به سنخیت جناحی که دارد می تواند مدعی این پست باشد.

وی قبلا در انتخابات مجلس هشتم نیز کاندید شده بود.

رحمت الله جلالی: از یادگاران و جانبازان هشت سال دفاع مقدس و مبارزین قبل از انقلاب متولد روستای میاندره نیز می تواند به عنوان یک فرهیخته مورد توجه استاندار گلستان قرار گیرد.

وی در انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره قبل در حوزه کردکوی، ترکمن و بندرگز کاندیدا شد و بعد از نظری مهر رای بالایی آورد و به عنوان یک نیروی ارزشی و فراجناحی می تواند جزو گزینه هایی باشد که از وی برای خدمتگزاری استفاده شود.

محمد صالح افتخاری: نیز از گزینه هایی است که نامش برای فرمانداری کردکوی مطرح می شود.

وی از جناح اصلاح طلبان می باشد و فعالین فرهنگی و اجتماعی شهرستان کردکوی بشمار می رود که در انتخابات چهارمین دوره شورای شهر کردکوی مسئول هیئت نظارت بر انتخابات این شهرستان بود.

عبدالخالق عباسی: فعال سیاسی اجتماعی که اصالتی دنگلانی دارد و در دوره هشتم انتخابات مجلس از حوزه ترکمن، کردکوی و بندرگز نیز کاندیدا شده بود می تواند در لیست گزینه های آتی فرمانداری کردکوی قرار بگیرد.

عبدالرضا ساور: که در زمان وزارت دکتر عباسی در وزارت ورزش معاون پارلمانی وزارت ورزش را بر عهده داشت و اصالتی النگی دارد و می توان با توجه به سطح فعالیتهای اجرایی در عرصه کشوری به نوعی گزینه مطرحی برای فرمانداری کردکوی باشد.

احمد سردارزاده: شهردار سابق کردکوی، معاون سازمان نوسازی مدارس و مدیرعامل سازمان پسماند استان گلستان نیز از چهره های جوانی است که نامش به عنوان گزینه های فرمانداری کردکوی مطرح می شود.

سید عباس حسینی: که اصالتا بچه سرطاق بندرگز است و سابقه قبلی هم در زمینه فرمانداری کردکوی دارد و از اصلاح طلبان استان هم به شمار می رود نامش گهگاهی مطرح می شود.

اما یک سوالی همواره ذهنم را آزار می دهد و آن اینکه پس چرا برای هدایت فرمانداری کردکوی نام افرادی به میان می آید که از فعالین سیاسی و تندروی چپی بوده و همواره ثابت کرده اند که هیچ دغدغه ای جز منفعت حزب مورد علاقه شان ندارند.

همه ما می دانیم که چپی های تندرو افراد الینه شده ای هستند که همواره اروپا و آمریکا برایشان مدینه فاضله است.

افرادی که راه موفقیت را تبعیت از بیگانگانی می دانند که خود به بن بستی سخت خورده اند.

اصلاحات در دیدگاه این افراد یعنی اروپایی و یا آمریکایی شدن، یعنی اسلام آبکی داشتن، یعنی حذف ولایت فقیه؛ ته دل افراطیون به اصطلاح اصلاح طلب جز این نیست.

درد من این است که این قبیل افراد مفهوم اصلاحات را هم به گند کشیده اند، قطعا انتصاب چنین افرادی در هر پست و منصبی خیانت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون شهیدان می باشد و بر خلاف نظام مردم سالاری است که بزرگانشان از آن دم می زنند.

نویسنده رادکانا: آوینی جوان

فعال سیاسی می گوید:

آقای آوینی جوان که معلوم نیست جوانی یا نه که بنظر میرسه خیلی جوانی!
ابتدا با ارامش صحبت کردی چه شد در پایان به اسمان و زمین لگد زدی؟
اعتدال، اعتدال ، اعتدال

قاسمعلی می گوید:

سیلاممممممممممم

عجب مقاله ای بود.

جامع و کامل

ظاهرا رادکانا تو کار سرویس کردن بعضی…

خوشم اومد

آقای خاص می گوید:

مطلب خیلی جالبی بود اشخاص مناسبی پیشنهاد شدند اما متن به نظر از ابتدا تا انتهای آن چندین نفر با فضاهای مختلف خود نوشتند. اما آقایی که ادعا میکنی فعال سیاسی هستی آیا حمایت از اصول و ارزش ها لگد پرت کردن است؟! شما هم احتمالا از آن افراد هستید که در انتهای مقاله ذکر شد و الا چرا گاز میگیرید؟! اعتدال برای شما ها به جز این که به نفع شما حرف زده بشه معنا نمیشه . دکتر روحانی از همه انتقاد ها حمایت کردند و گفتند ما ظرفیتمون بالاست حالا شما چرا کاسه داغ تر از آشی خدا میدونه. خودتو اصلاح کن آقای به اصطلاح فعال سیاسی معتدل

دلدار می گوید:

آوینی جوان قلمت مستدام.

تندرو ها و حاشیه روها نباید در مناصب کردکوی جای داشته باشند.

مردم ما نیازمند مدیر بی حاشیه همانند الیاسی هستند.

میلاد می گوید:

سلام

استاندار در حال حاضر تهران تشریف دارن بیان ان شاالله تا در مورد کردکوی تصمیم بگیرن.آیکون خنده

ولی اتوبوسه رو خوب اومدینا

یه چیز میخوام بگم اینه که تندروها بدجور تو کف فرمانداری کردکوی هستند.

حواستون باشه

محمد می گوید:

تندروها ورود ممنوع.

درود بر اصلاحات می گوید:

درود بر اصلاحات

شما چیکار به تندروها دارید؟

چی از جون تندروها میخواین؟

البته تندروها خودشونو در غالب ما اصلاحاتیها جا زدن و آبروی هر چی اصلاح طلبه بردن

شنتیا می گوید:

با سلام
دوست عزیز افرادی که برای سمت فرمانداری کردکوی نام بردی 90 درصدشان اصول گرا هستندو محال ممکن می باشد و باطلاع میریانم که آقای سید محمد علوی نیست ایشان سید احمد هستند.و شخصیتی مثل ساور درحد استاندار یک استان هستند نه در اندازه یک فرمانداری اون هم یک شهر کوچکی مثل کردکوی!!و درمورد عبدالخالق عباسی هم همچنین…..

کیاء می گوید:

عجب مقاله ای
حال کردم. از بین کسایی هم که معرفی کردید من سردارزاده و میقانی و جلالی و یه خرده هم ساور رو واسه فرمانداری قبول دارم. گزینه های خوبین.واقعا دغدغه خدمت دارن.
ولی اینایی که میان تو سایتتون و دم از اعتدال میزنن اما حرفشون چیز دیگه ای رو نشون میده بذار خوش باشن.مهم استانداره که اونم به نظر آدم خوبی میاد و اگر این متن رو بخونه حتما استقبال میکنه

گلستان بلاگ می گوید:

سلام
با تشکر از مطلب خوب شما
این مطلب با نام خودتان در گلستان بلاگ منتشر شد
http://golestanblog.ir/?p=13633

هیس می گوید:

سلام دوست عزیز . مقاله شما با نرمش شروع و با……….به پایان رسید . و لازم به ذکر می باشد برای انتخاب فرماندار نظر شخصی اعتبار لازم را نخواهد داشت . این اسامی و افرادی که شما معرفی کردید نظر شخصی شما می باشد و فاقد کارشناسی و در نظر گرفتن اینکه این افراد در صورت مسیولیت پذیری ایا میتوند نقش فرمانداری را ایفا کنند یا نه؟؟ فقط عضو یک تیم یا گروه بودن دلیل بر کار امد بودن شخص نمیباشد .

میشود برای ما شفاف سازی کنید که ملاک شما از ذکر اسامی این افراد چیست ؟
و ایا اینان نیز بهترین گزینه شهر کردکوی هستند؟

خادم ملت می گوید:

باامتنان-نظری مهر

ساسان می گوید:

دکتر جان گفتی با امتنان ان شاالله فرماندار آینده چه کسی هست؟

حتما شما میدونی…امیدواریم که فرماندار آینده مشکل دار نباشه و پدر مردم منطقه را در نیاره

درزی می گوید:

خوبه که دکتر نظری مهر هم در این مقاله نظر گذاشتند.

به این دلیل خوبه که چون تو انتخاب فرماندار ایشونم نقش دارند.

بعضی ها میگم ایشون فرماندار جدید را انتخاب کردند و به استاندار معرفی نمودند

بعضی ها میگم فرماندار کردکوی از دوستان ایشون هستند.

دکتر فرماندار خوب برای کردکوی انتخاب کنید همانند الیاسی

حسين می گوید:

حاجی خوب اومدی این یکی رو یواش یواش داری پخته می شی . ارادتمند

فعال سیاسی می گوید:

البته رادکانا هم حق داره باید یه خوراکی داشته باشه
اونوقت هرکی میاد یه نظری میده شایدم همه این نظرها واسه چندنفر معدوده!
نتیجه چیه؟؟نه! هیچیک از گزینه ها فرمانداربشو نیستن؟
بازم امیدواریم یه بارم شده حرف رادکانایی ها درست دربیاد که گمون نکنم!!

محمد می گوید:

جادارد استاندار محترم از جوانان خوش آتیه رادکانا بواسطه معرفی چهره های مطرح و شناساندن افراد خصوصادراین پست تقدیر نمایند.

آقای خاص می گوید:

من خندم میگیره ازین آقای فعال سیاسی … برادر من چرا سوزش هات رو اینطوری بروز میدی؟!!! هه هه هه هه

مصدق می گوید:

ظاهرا فعال سیاسی بسوز بسوز راه انداخته

آقا بلند شو تا نسوختی.

تو داری از چی میسوزی؟دردتو بگو شاید کسی بشنوه

بی نام می گوید:

امیدوارم فرماندار جدید کردکوی شخصی تحصیل کرده علمی متخصص مردمی با اخلاق و فردی بدون ریا باشد حرف و عملش یکی باشد

هوا می گوید:

امیدوارم فرماندار جدید هر گز مانند االیاسی نباشد

بی نام می گوید:

انشا… که فرماندار جدید فردی متخصص به معنای واقعی و مدیری کارآمد بدور از ریا و ظاهر سازی با اخلاق و بدور از حاشیه و در خدمت مردم شریف و آبادانی شهرستان کردکوی باشد و حرف و عملش یکی باشد چرا که مردم آگاهند

یک مطلع می گوید:

شهید آوینی انسان بزرگی است با کوچکی خودمان نام های بزرگ را خراب نکنیم
ای کاش چشم هایمان را می شستیم و خوب می دیدیم تا اسمی را ننویسیم که پرونده های باز ایشان در محاکم رقمی است بیش از سنشان
فردی را که فعال سیاسی معرفی می نمایید فعال در محاکم می باشد
و من تعجب می کنم که همه مطلع هستند بجز شما
آری اینچنین است برادر
یادتان نروند آب را گل نکنیم برای لقه ای نان

ارسال نظر