فرهنگ لازمه حیات و استمرار جامعه است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 131 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:36 ب.ظ، جمعه، 15 آبان، سال 1394 نظرات بدون نظر

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: فرهنگ لازمه حیات و استمرار جامعه است.

1890295به گزارش رادکانا،حجت الاسلام نورالله ولی نژاد  با اشاره به ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی، گفت: فرهنگ برای هر جامعه ای به عنوان هوا یا به منزله خون در رگ است، حیات آن است و هر جامعه ای با فرهنگ است که حیات و استمرار پیدا می کند.

وی افزود: پیامبر اکرم(ص) فرموده اند که با مرده ها زندگی نکنید؛ منظور ایشان از مرده ها افرادی است که در روح و اندیشه آنان جوانمردی مرده است و از فرهنگ در جامعه چیزی نمی دانند.

وی بیان کرد: در هر جامعه ای فرهنگ عمومی با دو فرهنگ سر و کار دارد، یکی فرهنگ دینی و اعتقادی و همچنین ارزشی است که بر اساس ملیت آن فرهنگ تبلیغ، تبیین و بنیان گذاری شده است.

حجت الاسلام ولی نژاد ادامه داد: دیگری فرهنگ و آداب و رسوم قومی و ملیتی و همچنین اجتماعی است که مغایر با شرع، دین و قرآن نیست.

وی جامعه را نیازمند هر دو نوع فرهنگ دانست و خاطرنشان کرد: جامعه موظف است که در مورد هر دو بخش بداند و آن ها را رعایت کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی با بیان این مثال که مردم هر جامعه ای مانند کشتی سواران هستند، گفت: اگر یک نفر کشتی را سوراخ کند همه غرق خواهند شد و فرهنگ هم به همین گونه است چرا که هر کسی به فرهنگ عمومی آسیب برساند بیگناه و گناه کار همه با هم غرق می شوند، لذا همه باید سعی کنند مطیع فرهنگ جامعه باشند.

 

انتهای پیام/مهر

ارسال نظر