فرهنگ پرانتزی نیست که با ایده باز شود و با عمل بسته شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 387 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:21 ب.ظ، پنج شنبه، 7 آذر، سال 1392 نظرات بدون نظر

پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی و هنرمندان رشته های مختلف فرهنگی هنری شهرستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین شاعری رئیس شورای فرهنگ عمومی و امام جمعه شهرستان و اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان کردکوی در تالار هتل بهمن کردکوی برگزار شد.

IMG_0014به گزارش رادکانا، حجت الاسلام شاعری امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در این نشست ضمن ارج نهادن به حوزه فرهنگ و هنر شهرستان گفت: در عرصه فرهنگ و هنر کردکوی هنرمندان توانا و ارزشمندی وجود دارند که مایه افتخار و سرافرازی کردکوی در حوزه های هنری متنوعی می باشند.

وی ادامه داد: برای شناسایی افراد هنرمند در شهرستان باید بانک اطلاعاتی جامع داشته باشیم تا بتوانیم برای شناختن آنها در حوزه های مختلف اقدامات لازم را انجام دهیم.

همچنین در ادامه این مراسم شهابی مدیر امور هنری بسیج هنرمندان استان با بیان این نکته که کردکوی هنرمندان فعال در عرصه فرهنگی و هنری دارد افزود: در تمامی حوزه های فرهنگی و هنری اعم انجمن های خوشنویسی، موسیقی، تئاتر، شعر، مستند، مطبوعات و … باید افراد فعال را شناسایی کرده و سپس به معرفی آنان پرداخت که این به خودی خود می تواند باعث ایجاد روحیه در این افراد هنرمند شود.

وی در ادامه هدف از برگزاری این نشست تبیین فعالیتهای هنری در حوزه بسیج هنرمندان حلقه های صالحین دانست و افزود: مبنای فرهنگی ما قرآن کریم است.

شهابی افزود: فرهنگ پرانتزی نیست که با ایده باز شود و با عمل بسته شود.

مدیر اموری هنری بسیج هنرمندان استان تصریح کرد: ما باید منشور فرهنگی روشنی را از حاکمیت نظام داشته باشیم

وی اعلام کرد: که اولین جشنواره بسیج هنرمندان می تواند در زمینه های مختلف در شهرستان کردکوی برگزار شود و همچنین اولین جشنواره شهدای هنرمند را در این شهرستان داشته باشیم.

ارسال نظر