فروپاشی ائتلاف یک شبه / خیانتهای پیاپی ائتلاف توسعه پایدار گرگان را به خط پایان رساند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 724 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:06 ق.ظ، شنبه، 23 شهریور، سال 1392 نظرات بدون نظر

ائتلاف توسعه پایدار که چند روز قبل از انتخابات شورای شهر گرگان با محوریت پان گرگانیسم شکل گرفت به دلیل خیانتهای پیاپی و نداشتن انسجام درون گروهی دچار فروپاشی شد . خیانت ربیعی به چراغعلی و خیانت چراغعلی به سبطی علت فروپاشی این ائتلاف یک شبه به شمار می روند .

etelafبه گزارش رادکانا، چند روز قبل از انتخابات 24 خرداد ما در شهر گرگان که اصلا سابقه خوبی در زمینه ائتلاف ندارد ، رنگین کمانی از ائتلاف ها بوجود آمد که هیچکدام پایدار نماندند . ائتلاف گرگان برای گرگان ، ائتلاف شرق و غرب ، جمعیت خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت ، صدف ، توسعه پایدار گرگان ، حامیان توسعه گرگان ، مهندسین ، نواندیش خدمتگزار و . . . از این دست بودند که آمده بودند تا در این آب گل الود شاید اندک رایی جمع کنند .

یکی از این ائتلاف ها که خیلی  بر سر زبانها افتاد ائتلاف توسعه پایدار گرگان بود که با محوریت پان گرگانیسم سعی داشت عنان اختیار شهر گرگان را در دست بگیرد .

اعضای این ائتلاف عبارت بودند از : عبدالرضا چراغعلی (کارشناس ارشد معماری و شهرسازی) ،  سید محمد قدس مفیدی ( کارشناس ارشد معماری و شهرسازی) ، محمدرضا سبطی (کارشناس ارشد معماری و شهرسازی) ، اسدالله کبیر( کارشناس تربیت بدنی) ، فائزه عبداللهی (کارشناس ارشد، منتخب دوره دوم و سوم شورای اسلامی شهر) ، محمد تمسکنی زاهدی( کارشناس مدیریت دولتی، سرهنگ بازنشسته نیروی انتظامی) ،  سیدمهدی شریف موسوی( کارشناس ادبیات فارسی) ، علیرضا پزشکپور( کارشناس مدیریت دولتی) ، حسین ربیعی (کارشناس عمران و کارشناس ارشد علوم سیاسی)  .

etelaf

از این لیست 9 نفره 5 نفر به شورای شهر گرگان راه یافتند که رای قابل توجهی نیز کسب کردند و انتظار می رفت این ائتلاف در ادامه راه بتواند افسار لرزان مدیریت شهر گرگان را به دست بگیرد .

این ائتلاف همه برنامه های خود را برای بدست آوردن جایگاه های مدیرت شهری تنظیم کرده بود و عبدالرضا چراغعلی را به عنوان کاندیدای ریاست شورای شهر گرگان مطرح کرد . از ان طرف نیز ناصر گرزین کاندیدای طیف اصولگرایان و معتمدین شهر بود .

انتخاب رئیس دوره چهارم شورای شهر گرگان به یکی از حاشیه ساز ترین انتخابات داخلی شورای شهر گرگان تبدیل شد . در حالیکه ائتلاف توسعه پایدار همه توافقات پنهانی را برای انتخاب چراغعلی انجام داده بود و حتی توانسته بود رای جرجانی و کلاتی را نیز همراه خود کند اما ناگهان حسین ربیعی عضو ائتلاف پایدار در حالیکه نتیجه شش به شش بود با رای سرنوشت ساز خود به گرزین ضربه سنگینی را بر پیکره ائتلاف توسعه پایدار زد .

در ادامه کامنت های احساسی چند جوان هوادار چراغعلی  و توهین های بی حد و حصر به ریبعی باعث خروج وی از این ائتلاف شد و کار به مشاجره لفظی دو طرف انجامید .

اما فروپاشی نهایی ائتلاف توسعه پایدار در جریان انتخاب شهردار گرگان صورت گرفت . جایی که یکی از اعضای این ائتلاف یعنی محمد رضا سبطی نامزد شهردار ی گرگان شد اما تغییر موضع عبدالرضا چراغعلی و رای وی به پرهام جانفشان باعث شد تا سبطی نیز عطای ائتلاف را به لقایش ببخشد و با عصبانیت به اتاق چراغعلی برود و از او گلایه کند که چرا با شهردار بودن او مخالف است و به جانفشان رای داده است .

ائتلاف توسعه پایدار موقعیت طلایی و تاریخی را از دست داد چرا که با انتخاب سبطی به عنوان شهردار گرگان نفر بعدی که به شورای شهر می امد یک پان گرگانیسم  هوادار چراغعلی بنام علیرضا پزشکپور بود که می توانست در جریانات داخلی شورا به این جریان کمک کند . ائتلاف توسعه می توانست با انتخاب سبطی به عنوان شهردار با یک تیر دو نشان بزند اما با خیانت چراغعلی و رای وی به جانفشان همه چیز بهم ریخت .

آری امروز از این ائتلاف پر سر و صدا شبهی بیش نمانده و فقط لیستی کاغذی که به موزه تاریخ سپرده شده است . متاسفانه دور زدن افراد در داخل شورای شهر گرگان و مدیریت شهری بدجوری باب شده و برخی سعی دارند به هر نحوی بقیه را دور بزنند .

از دور زدن ذبیح میقانی در انتخابات دوره چهارم گرفته تا دور زدن چراغعلی در انتخاب هئیت رئیسه و انتخاب سبطی برای شهرداری گرگان ، همه این موارد نشان می دهد که باید منتظر رویدادهای تازه در عرصه مدیریت شهر گرگان باشیم . شهری که الان 13 رئیس و مدیر دارد و هر کدام برای خود ادعاهایی دارند .

نویسنده : جابر تمسکنی

ارسال نظر