فعالیت مدرسه هوشمند در شهرستان کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 3,489 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:41 ب.ظ، چهارشنبه، 3 مهر، سال 1392 نظرات بدون نظر

دبستان نیکان در حدود ۱۵ سال است که در شهرستان کردکوی مشغول به فعالیت می باشد که تقریبا ۲ سال است تمامی کلاسهای آن به وایت بردهای هوشمند و ویدئو پرژکشن مجهر شده است و بعنوان مدرسه ای هوشمند با بیش از ۲۰۰ دانش آموز در شهرستان کردکوی فعالیت می کند.

IMG_0027به گزارش رادکانا علیرضا منوچهری مدیر آمادگی و دبستان غیرانتفاعی پسرانه نیکان شهرستان کردکوی در گفتگو با خبرنگار رادکانا گفت: دبستان نیکان شهرستان کردکوی در مقطع آمادگی و ابتدایی با بیش از 200 دانش آموز با کلاسهای مجهز به وایت بردهای هوشمند و ویدئو پرژکشن با عنوان مدرسه هوشمند در حال فعالیت می باشد.

وی افزود: دبستان نیکان در حدود 15 سال است که در شهرستان کردکوی مشغول به فعالیت می باشد که تقریبا 2 سال است تمامی کلاسهای آن به وایت بردهای هوشمند و ویدئو پرژکشن مجهر شده است و بعنوان مدرسه ای هوشمند با بیش از 200 دانش آموز در شهرستان کردکوی فعالیت می کند.

وی در خصوص هدف از هوشمندسازی مدارس و تأثیر آن بر رشد و شکوفایی دانش آموزان گفت: هوشمندسازی در نهایت به رشد همه جانبه دانش ‌آموزان از قبیل رشد ذهنی، جسمی، عاطفی و روانی، ارتقای توانایی‌ها و قابلیت ‌های فردی، تربیت نیروی انسانی متفکر و آشنا به فناوری، ارتقای مشارکت مردمی، منجر می شود.

منوچهری ادامه داد: در مدارس هوشمند سیستم های هوشمد سازی مدارس از قبیل وایت بردهای هوشمند و ویدئو پرژکشن در نحوه تدریس و ارزشیابی تاثیر می‌گذارد و در این کلاسها تدریس بصورت مالتی مدیا بوده و انتقال مفاهیم راحت تر و در زمان کمتری صورت می گیرد و در ضمن با بکار گیری این تجهیزات هوشمند معلمین تسلط بیشتری بر روی مطالب و همچنین انتقال مطالب خواهند داشت.

مدیر دستان نیکان از راه اندازی سیستمهایی در این دبستان خبر داد که خانواده ها در منزل بتوانند با دانش آموزان ارتباط داشته باشند. مثلا از مسائلی همچون حضور و غیاب دانش آموز، شرایط تحصیلی و تربیتی دانش آموز خود اطلاعات بروزی داشته باشند.

لازم بذکر است دانش آموزان این دبستان دارای عناوین علمی، قرآنی، اذان،  و قبولی 6 نفر از دانش آموزان این دبستان در مراکز نمونه دولتی هستند.

دبستان نیکان واقع در خیابان ولیعصر، کوچه حجتی، روبروی اداره ثبت اسناد قرار دارد.

IMG_0004

IMG_0005

IMG_0008

IMG_0009

IMG_0016

IMG_0017

IMG_0032

IMG_0037

IMG_0034

IMG_0025

ارسال نظر