فیس بوک (facebook) آری یا نه ؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 876 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:47 ب.ظ، دوشنبه، 7 اسفند، سال 1391 نظرات یک نظر

کارشناس رسانه : بهترین راه برای استفاده از فیس بوک ، ورود هدفمند و با برنامه است و برای سرگرمی و وقت گذرانی وارد شدن به فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی مشابه باعث آسیب پذیری و انحراف می شود.

thumb271-3cac9d4fb23ad47fcaf77f55c8a49cfaبه گزارش رادکانا به نقل از گلستان ما، همایش بایدها و نبایدها در زندگی فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با عنوان “فیس بوک آری یا نه ؟ ” صبح امروز در سالن آمفی تئاتر مجموعه مرحوم فلسفی دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار شد .

میلاد مهدیانی کارشناس رسانه به عنوان سخنران مراسم با بیان اینکه اینترنت مهمترین ابداع بشر در قرن اخیر است گفت : کارکردهای اینترنت از زمان ایجاد و تا حال حاضر متفاوت بوده است . اینترنت در آغازبا اهداف نظامی ایجادشد ولی به سوی اهداف تبلیغی، فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی سوق پیدا کرد و امروز بهره برداری اقتصادی مهمترین هدف گرداننگان اینترنت است .

وی با ارائه تعریف از شبکه های اجتماعی به تشریح ویژگی های این شبکه ها پرداخت و گفت : مهمترین ویژگی شبکه های اجتماعی عبارت است از انتشار سریع اخبار و آزادانه اطلاعات ، امکان عبور از مرزهای جغرافیایی ، شکل گیری وتقویت خرد جمعی ، پویایی و تعامل دوسویه ، کارکردهای تبلیغی و محتوایی ، ارتباط مجازی مستمر با دوستان وآشنایان و… می باشد .

مهدیانی در ادامه به بیان پیامدهای منفی شبکه های اجتماعی پرداخت و مهمترین آنها را این گونه برشمرد : شکل گیری و ترویج سریع شایعات و اخبار کذب ، تبلیغات ضد دینی والقای شبهات ، نقض حریم خصوصی افراد ، انزوا و دور ماندن از محیط های واقعی اجتماعی ، تاثیرات منفی رفتاری و گفتاری ، ترویج یک فرهنگ خاص ارتباطی و … .

این کارشناس رسانه در خصوص ورود به فیس بوک و چگونگی بهره گیری از آن گفت : بهترین راه برای استفاده از فیس بوک ، ورود هدفمند و با برنامه است و برای سرگرمی و وقت گذرانی وارد شدن به فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی مشابه باعث آسیب پذیری و انحراف می شود و کسانی که می خواهند به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و بخصوص فیس بوک وارد شوند ، قبل ازورود هدف و برنامه روشن خود را مشخص کنند و تحلیل درستی از این فضا بدست آورند .

لازم به ذکر است در این همایش حدود 250 نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و برخی ازمسئولین دانشگاه حضور داشتند و در بخش دوم برنامه ، سخنران همایش به سوالات دانشجویان در زمینه شبکه های اجتماعی و فیس بوک پاسخ گفت .

این همایش از طرف مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه با همکاری کانون جهاد فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی برنامه ریزی و اجرا گردید .

امیرعلی می گوید:

جدیدا اشخاص سرشناس در فیس بوک پیج میزنند
مثل شهردار تهران و خیلی ها

ارسال نظر