فیلم جدید و کامل دیدار جنجالی هاشمی و یک نکته تامل‌برانگیز
تعداد بازدید تعداد بازدید: 494 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:20 ب.ظ، چهارشنبه، 4 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

بررسی دقیق فیلم دیدار آیت‌الله رفسنجانی با هیئت اروپایی نشان می‌دهد علاوه بر خانم کرونبرگ، سه زن دیگر نیز در مجلس حضور دارند که به احترام آقای هاشمی برمی‌خیزند!

46866_606به گزارش رادکانا، به دنبال واکنش ها به بی احترامی به هاشمی توسط رئیس هیئت اروپایی، کسانی در داخل کشور شروع به توجیه این بی احترامی کردند. استدلال توجیه کنندگان این بود که در فرهنگ اروپایی،‌زن به احترام مرد از جای خود بلند نمی شود و بلند نشدن خانم کرونبرگ را نباید حمل بر بی ادبی کرد. در همین رابطه خانم ماریچا اسخاکا یکی از اعضای اروپایی هیئت در گفت و گویی با بی بی سی فارسی مدعی شد که در فرهنگ اروپایی زنان برای احترام به مردان دست می دهند.
وی در پاسخ به این سوال عده ای می گویند در دیدار با آقای رفسنجانی عرف دیپلماتیک را رعایت نکردید نیز گفت: برای اینکه صادقانه بگویم واقعا وقت تلف کردن است که بخواهیم درباره این مسائل صحبت کنیم.

وی درباره بی احترامی رئیس این گروه به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: ما در فرهنگ خود برای نشان دادن احترام به طرف مقابل به مردها دست می‌دهیم اما در فرهنگ ایرانی‌ها این موضوع رایج نیست و ما نمی‌توانستیم با مقامات ایرانی دست بدهیم اما راههای متفاوتی برای نشان دادن احترام وجود دارد.

این در حالی است که بر اساس پروتکل های بین المللی و حتی مطالب مراکزی که به آموزش فرهنگ غربی می پردازند نشان می دهد که هنگام ورود یک فرد شاخص به جمع، زنان نیز باید برخیزند. 

اما جدا از این آداب و رسوم دیپلماتیک و اخلاقی، بررسی دقیق فیلم کامل ملاقات هیئت اروپایی با آیت الله هاشمی نشان می دهد که به جز خانم کرونبرگ که تاکید دارد برای ادای احترام به آقای هاشمی از جا برنخیزد، سه خانم اروپایی دیگر نیز در جلسه حضور دارند که همگی به احترام آقای هاشمی بلند شده اند. جالب اینکه خود خانم اسخاکا یکی از سه زنی(نفر دوم از صدر مجلس) است که به احترام آقای هاشمی برخاسته اند!

بررسی دقیق تر فیلم حاکی است، حتی خانم کرونبرگ نیز هنگام ورود آقای هاشمی قصد برخاستن را دارد که فردی از پشت دوربین با ادای جمله ای، وی را سرجای خود می نشاند. /فارس

عکس ها و فیلم منتشر نشده این ملاقات را ببینید.

ارسال نظر