قالیباف و جلیلی به مرحله دوم انتخابات می روند / میزان مشارکت ۷۴ درصد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 437 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:13 ب.ظ، سه شنبه، 21 خرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

بر اساس نتایج نظرسنجی یک موسسه معتبر افکارسنجی کشور ، چنانچه بعد از انصراف آقایان حدادعادل و عارف ، ائتلاف و کناره گیری دیگری اتفاق نیفتد ، انتخابات دو مرحله ای شده و آقایان قالیباف و جلیلی به مرحله دوم راه پیدا خواهند کرد.

13920318000858_PhotoAبه گزارش رادکانا به نقل از فارس، بر اساس داده های نظرسنجی یک مرکز معتبر افکارسنجی کشور که لحظاتی پیش در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفت ، چنانچه بعد از کناره گیری آقایان عارف و حدادعادل ، کناره گیری و ائتلاف دیگری اتفاق نیفتد، انتخابات دو مرحله ای خواهد بود و آقایان قالیباف و جلیلی به مرحله دوم راه پیدا خواهند کرد.

بر اساس نتایج این نظرسنجی که با پرسش از 22 هزار و 944 نفر از شهروندان 31 استان ، 82 شهرستان و 225 روستا انجام شده، آقایان قالیباف، جلیلی، روحانی، رضایی، ولایتی و غرضی به ترتیب گزینه های اول تا ششم پاسخ دهندگان هستند.

مطابق داده های این نظرسنجی که پاسخ دهندگان آن از لحاظ جنسیتی 52.2 درصد مرد و 47.8 درصد زن و از لحاظ طبقه بندی سنی 39.2 جوان، 38.2 درصد میانسال و 22.6 درصد بزرگسال بوده اند، چنانچه بعد از کناره گیری عارف و حداد عادل، ائتلاف یا کناره گیری دیگری اتفاق نیفتد ، انتخابات دو مرحله ای می شود و قالیباف و جلیلی به دور دوم راه خواهند یافت.

همچنین تاکنون بیش از 74 درصد مردم کشور آمادگی خود برای مشارکت در انتخابات را اعلام کرده اند که در این میان، استان های خراسان جنوبی و هرمزگان با بیش از 90 درصد مشارکت و استان های قم ، گلستان، یزد و سیستان و بلوچستان با بیش از 80 درصد، بیشترین مشارکت را داشته و استان کرمان نیز کمترین مشارکت را دارد .

ارسال نظر