قبل از احداث بازارچه ماهی فروشان مجوز زیست محیطی دریافت شود/نداشتن مجوز عامل بروز مشکلات زیست محیطی و بهداشتی در کشتارگاه کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 430 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:33 ب.ظ، دوشنبه، 30 فروردین، سال 1395 نظرات بدون نظر

قرار بود شهرداری کردکوی قبل از انجام هرکاری مجوز محیط زیستی را از اداره محیط زیست شهرستان دریافت نماید اما هنوز اقدامی از سوی شهرداری صورت نگرفت.

وحید عرب امیریبه گزارش سرویس سلامت رادکانا، تغذیه سالم در جامعه شهری یکی از ملزومات زندگی سالم و بی دغدغه برای داشتن افرادی سالم در اجتماع بزرگ کشورمان می باشد.

تغذیه سالم نیز به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از آنها انتخاب نوع غذا توسط خود شهروندان است؛ به عبارت دیگر این خود افراد و خانواده هستند که انتخاب میکند تا از چه غذایی استفاده کند تا بیمار نباشد. البته لازمه این امر نیز ارتقای سطح آگاهی های افراد جامعه نسبت به کیفیت مواد غذایی موجود در سطح بازار بستگی تام دارد.

به عقیده آگاهان عرصه تغذیه و مواد غذایی، آبزیان بویژه انواع ماهی بهترین نوع گوشت هستند که میتواند علاوه بر تامین انواع ویتامین های مورد نیاز بدن انسان ، موجب رفع برخی کمبود های اساسی نیز بشود.

این اصل پذیرفته شده موجب شده است تا مردم در جوامع مختلف به تغذیه از آبزیان روی آورند و طبیعتا تقاضا نیز برای خرید و مصرف انواع آبزیان در جوامع کشورهای توسعه یافته و برخی کشورهای در حال توسعه افزایش یافته است.

بازارچه ماهی فروشان

البته این مورد در کشور ما و همچنین استان و شهرستان ما به عینه قابل مشاهده است و سرانه مصرف ماهی در شهرستان کردکوی خوب است.

از این رو ماهی بعنوان یک ماده غذایی برای سلامتی به شمار می رود و ساخت بازار ماهی فروشان در شهر کردکوی مهم و باید زیرساختهای مورد نیاز برای ایجاد این بازار فراهم شود.

رعایت نکات بهداشتی، سالم ماندن ماهی ها، عرضه مناسب ماهی به خریداران و دسترسی راحت و مطلوب به ماهی برای شهروندان از جمله ضرورتهای ساخت بازار ماهی فروشی است.

از نظر کارشناسان بهداشت ایجاد بازار ماهی فروشان برای حفظ سلامتی شهروندان ضروری است.

ماهی فروشان کردکوی واقع در بازار روز از مکان فعلی خود رنج می برند و دارای مکان مناسبی جهت فروش و عرضه ماهی به مردم نیستند.

DSC07115

قبل از احداث بازارچه ماهی فروشان مجوز زیست محیطی دریافت شود

بنابراین گزارش، وحید عرب امیری رئیس اداره محیط زیست شهرستان کردکوی در خصوص ایجاد بازارچه جدید ماهی فروشان در این شهرستان گفت: قرار بود شهرداری کردکوی قبل از انجام هرکاری مجوز محیط زیستی را از اداره محیط زیست شهرستان دریافت نماید اما هنوز اقدامی از سوی شهرداری صورت نگرفت.

وی افزود: وجود بازارچه ماهی فروشان فاقد نکات بهداشتی و محیط زیستی باعث ایجاد مشکلات بهداشتی و زیست محیطی خواهد شد لذا لازم است تا شهرداری کردکوی و هر شخص دیگری که در احداث آن دخیل است برای دریافت مجوز اقدام کند تا شاهد مشکلاتی همچون کشتارگاه نباشیم.

نداشتن مجوز عامل بروز مشکلات زیست محیطی و بهداشتی در کشتارگاه کردکوی

عرب امیری به وضعیت غیربهداشتی کشتارگاه کردکوی اشاره کرد و اظهار داشت: به موازات بازارچه ماهی شاهد مشکلات زیست محیطی و بهداشتی در کشتارگاه کردکوی هستیم که نتیجه نداشتن مجوزهای لازم است.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان کردکوی در خاتمه تأکید کرد: بعضی صنایع در داخل شهر کردکوی دارای مجوز بهداشت، صنعت، معدن و تجارت و… هستند اما متأسفانه دارای مجوز محیط زیستی نیستند که این یک نقص بزرگ است.

گفتنی است، بازارچه جدید ماهی فروشان کردکوی در مکانی به مالکیت یکی از شهروندان که دارای 15 غرفه 30 متری می باشد در مسیر بلوار شرقی امام رضا (ع) (روبروی آهن فروشی چنگیزی) در حال احداث است که حدود 80 درصد کار احداث آن انجام شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر