قتل مادر بزرگ با انگیزه سرقت طلا در گرگان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 141 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:44 ب.ظ، سه شنبه، 25 مهر، سال 1396 نظرات بدون نظر

جوان معتاد گرگانی که پس از سرقت طلاهای مادر بزرگ وی را با ضربات چاقو به قتل رسانده و از محل متواری شده بود با تلاش پلیس آگاهی دستگیر شد.

به گزارش سرویس حوادث رادکانا به نقل از فارس؛ چهارم مهرماه جاری تلفن پلیس 110 گلستان به صدا در آمد و فردی از آن سوی خط گزارش به قتل رسیدن مادر خود را گزارش کرد.

بلافاصله نزدیک‌ترین تیم گشتی پلیس 110، کلانتری محل و کارآگاهان پلیس آگاهی در محل حاضر شده و در مشاهدات اول پیکر بی‌جان و خون‌آلود پیرزنی را در آشپزخانه منزل مسکونی در گرگان مشاهده کردند.

پس از بررسی جسد توسط کارشناسان پزشکی قانونی آثار جراحت با جسم تیز بر بدن پیر زن مشاهده و مشخص شد مرگ به دلیل خونریزی زیاد ناشی از ضربات چاقو بوده است.

بلافاصله تیم‌های تجسس و کارآگاهان پلیس آگاهی گلستان بررسی پرونده و شناسایی عامل و یا عاملان جنایت را در دستور کار خود قرار دادند.

تحقیقات کارآگاهان تا آنجا پیش رفت که کارآگاهان بر رفتارها و سابقه نوه این پیرزن مشکوک شده و تحیقات را از وی آغاز کردند.

این نوه جوان که سابقه مصرف مواد مخدر داشته و معتاد بوده است، در تحقیقات پلیسی دچار تناقض‌گویی‌های شدیدی شد و در نهایت لب به اعتراف گشود.

رئیس پلیس آگاهی گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان در خصوص جزویات این پرونده اظهار کرد: پس از آنکه کارآگاهان در تحقیقات متوجه شدند قتل پیرزن توسط نوه جوانش انجام شده، وی با دستور قضایی بازداشت و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی منتقل شد.

مجتبی مروتی تاکید کرد: متهم ضمن اعتراف به ارتکاب این جنایت انگیزه و علت اصلی این واقعه را سرقت طلا و جواهر مادر بزرگش بیان کرد.

وی اضافه کرد: متهم ضمن بازسازی صحنه جنایت، محل اختفای آلت قتل را هم به پلیس گزاش کرد که در بررسی‌ها مشخص شد متهم پس از ارتکاب قتل و سرقت طلاها، چاقوی استفاده شده در جنایت را در محلی دفن کرده بود.

رئیس پلیس آگاهی گلستان تصریح کرد: متهم پس از سرقت طلاها، آنها را به قیمت سه میلیون تومان فروخته است تا بتواند با آن وجه، مواد مخدر مصرفی خود را تهیه کند که با تلاش کارآگاهان شناسایی و دستگیر شد.

مروتی بیان کرد: متهم پس از تکمیل شدن پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده و روند بررسی قضایی آن توسط مرجع قضایی در حال انجام است.

انتهای پیام/

ارسال نظر