قدرشناسی مردم گرگان از پیام آوران ایثار و آزادگی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 773 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:56 ب.ظ، یکشنبه، 25 فروردین، سال 1392 نظرات بدون نظر

همزمان با سالروز شهادت بزرگ بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س) پیکر پاک شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس در میان حضور مردم همیشه در صحنه گرگان تشییع و در دانشگاه جامع گلستان به خاک سپرده شد.

IMG_8096به گزارش خبرنگار رادکانا، مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر شهید گمنام دوران جنگ تحمیلی صبح امروز یکشنبه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور گرم مردم گرگان برگزار شد.

پیکر پاک و مطهر این شهید گمنام صبح روز شنبه وارد خاک گلستان شد و پس از استقبال و تشییع در میدان بسیج گرگان شنبه شب مهمان دانشجویان و مردم شهیدپرور گرگان بود و مراسم تشییع و تدفین صبح امروز با استقبال بی نظیر مردم گرگان به ویژه دانشجویان و دانشگاهیان از مقابل مسجد جامع گرگان آغاز و تا دانشگاه جامع گلستان انجام گرفت.

حضور مردم از اقشار مختلف در این مراسم بار دیگر عشق آنها به شهدا، امام شهدا و رهبر معظم انقلاب را نشان داد و تشییع کنندگان با سردادن نوحه در وصف سالار شهیدان و سینه زنی فضای آکنده از اشک و ماتم را در سالروز شهادت بزرگ بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) را ایجاد کرده بودند.

حضور پرشور، گسترده و پرصلابت مردم گلستان در مراسم تشییع پیکر پاک و مطهر شهید گمنام، حماسه ای شکوهمند و به یادماندنی را از تعهد دینی و انقلابی مردم این دیار از ایران اسلامی را رقم زد و یاد و خاطره حماسه آفرینی های دوران پرافتخار دفاع مقدس را بار دیگر زنده کرد.

این شهید گمنام در هنگام شهادت در عملیات والفجر یک 23 سال داشت.

گلستان میزبان 84 شهید گمنام بوده و چهار هزار شهید نیز تقدیم نظام مقدس اسلامی کرده است.

ارسال نظر