قرارداد بهشت هیرکان صدای همه را در آورد/ شورا نشینان باید حافظ منافع همه باشند !!!!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 531 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:07 ب.ظ، جمعه، 26 مهر، سال 1392 نظرات بدون نظر

این روزها در جلسات شورای شهر صحبتی نیست به جز اینکه دارایی های شهرداری با مصوبات متعدد به عناوین مختلف خرج می شود این طرز پرداخت ها اعتراض خبرنگارانی که در جلسات علنی شورای شهر حضور دارند را نیز به همراه داشته است.

thumb271-cbfb5d0a7d39e201497b4a84440bfda5به گزارش رادکانا، یکی از موضوعاتی که این روزهای جلسات شورای شهرگرگان را درگیر خود کرده موضوع ترک تشریفات است که بعضی از اعضای شورای شهر گرگان در خصوص ترک تشریفات برای تمدید بعضی قرار داد ها اقدام نموده اند.

با وجود قانونی که در شورا به تایید رسیده و برطبق آن کلیه قراردادها در شهر گرگان باید از طریق مناقصه به برنده آن داده شود ، باز هم بعضی از اعضای شورای شهر به دنبال این هستند که این قانون را دور بزنند .

قراردادی که صدای همه را در آورد

این رویکرد دوگانه در برخورد با این قبیل مسائل نارضایتی و واکنش برخی از اعضای شورای شهر گرگان را به همراه داشته که در جلسات قبلی شورای شهر اعتراضاتی را هم مطرح نمودند.

اما با این حال بازهم بعضی از اعضای شورای شهر گرگان بر این مسئله پای فشاری نمودند و با جمع آوری امضاء به دنبال دور زدن قانون بر آمدند و قرار است لایحه ای از سمت شهرداری برای تصویب به صحن شورا ارجاء داده شود که در آن قرار است مجموعه پذیرایی ” بهشت هیرکان ” که در ناهار خوران گرگان واقع شده بدون برگزاری مناقصه و حتی بدون دریافت هزینه به مدت 3 سال دیگر تمدید قرارداد شود.

نکته قابل توجه این است که چرا با گذشت یک سال از پایان قرارداد اولیه مجموعه بهشت هیرکان این مجموعه باید بدون پرداخت هزینه و برگزاری مناقصه برای مدت 3 سال دیگر در اختیار همان پیمانکار قبلی بماند!!

حال این بحث مطرح است که چرا تعدادی از اعضای شورای شهر باید چنین نامه ای که نقض حقوق شهروندی است را امضا کنند و به شهرداری بدهند تا لایحه ای را به صحن علنی شورا برای تائید بیاورند.

چرا اعضای شورای شهرگرگان در برخورد با مسائل رویکردی دو گانه دارند؟!

با این وجود سوالی ذهن مردم شهر را به خود مشغول کرده است که چرا اعضای شورای شهرگرگان در برخورد با مسائل رویکردی دو گانه دارند و در برخی پروژه ها مانند ” بهشت هیرکان ” اقدامی فراتر از انتظار برای تمدید قرار داد می نمایند.

اعضای محترم شورای شهر باید توجه داشته باشند که این تمدید قرار داد به مدت 3 سال دیگر به طور رایگان هیچ فایده ای برای شهروندان ندارد ، بلکه تضییع حقوق همه شهروندان بوده و فقط فواید و سود آن به جیب عده ای خاص می رود.

شایعاتی هم مبنی براین که جریان موسوم به پان گرگانیسم در این قبیل تمدید قرار داد ها نقش دارند از گوشه و کنار مطرح می شود .

اعضای شورای شهر گرگان نباید فراموش کنند که به عنوان نمایندگان مردم ، باید حافظ منافع همه شهروندان باشند و همه مردم و گروه ها را مورد توجه قرار دهند و برای ایجاد رقابت در واگذاری پروژه های این چنینی در سطح شهر گرگان ، شرایط یکسانی برای همگان به وجود آورند .

ارسال نظر