قطب‌بندی «جنگ و ضدجنگ» تهدیدی از سوی دشمن است/ حضور مردم سایه جنگ را از کشور برداشت نه لبخند آقایان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 122 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:05 ق.ظ، یکشنبه، 17 اردیبهشت، سال 1396 نظرات بدون نظر

آیت الله علم الهدی گفت: این قطب‌بندی که بگویند یک عده طرفدار جنگ و یک عده ضدجنگ است، تهدیدی است که از زبان دشمن آورده می‌شود.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا؛ آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز‌جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی  با اشاره به هفته گرامیداشت مقام معلم و روز بزرگداشت مقام کارگر، اظهار کرد: ایام مقارن است با هفته تکریم معلم، قشر زحمت‌کش انسان ساز و گرامیداشت مقام کارگر، استوانه و رکن رکین اقتصاد و زندگی و معیشت جامعه ما است و تکریم و بزرگداشت از این دو قشر عزیز، مسئله مهم و لازم است.

وی ادامه داد: این دو قشر مثل دو ستاره در آسمان ما می درخشد، نسلی را پرورش می دهند که تعیین کننده همه ترقیات و پیشرفت های آینده مادی و معنوی ما هستند، چرخه اقتصاد را به حرکت در می آورند و پیشرفت جامعه تأمین می‌شود ولی امسال این مسئله بسیار مایه تأسف است.

مظلومیت کارگران معدن در سالروز گرامیداشت مقام ارزشمند آنان

آیت‌الله علم‌الهدی به حادثه انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر در استان گلستان اشاره کرد وبیان داشت: در سالگرد تکریم کارگر در هفته کارگر که باید مقام کارگر مورد بزرگداشت قرار بگیرد، جمعی از کارگران مظلوم معدن زمستان یورت در نتیجه یک انفجار در تهاجم گاز متان از دست رفتند؛ مظلوم ترین قشر کارگر، کارگر معدن هست و در بین کارگران معادن، مظلومترین قشر کارگران معادن، کارگران معادن ذغالسنگ هستند که این‌ها واقعأ مظلوم هستند.

17 ماه حقوق معوق برای زحمت‌کش‌ترین کارگران معدن

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره تعویق 17 ماهه پرداخت حقوق به کارگران معدن زمستان یورت، خاطرنشان کرد: در هفته کارگر که ایام بزرگداشت این قشر فعال زحمت‌کش هست، خانواده‌های این‌ها با اجساد بی‌جان فرزندان خود بعد از چند روز مقابل می‌شوند و نکته دیگر، وضعیت خاص کارگران معدن زمستان یورت است؛ آنان در زمستان 94 به خاطر این‌که یک سال حقوق به این‌ها نرسیده بود دست به تحصن زدند و روی پلاکاردی نوشته بودند «ما یک سال است حقوق نگرفتیم، نمی‌توانیم نان برای خانواده بخریم»، یک کارگر حقوق خودش را نگرفته بود، آن‌هم نه یک ماه، یک سال حقوق دریافت نکرده بود، کارگرانی که در این شرایط کار می‌کنند، 17 ماه معوقه حقوقی دارند، درست است این برخورد با کارگر؟

آیت‌الله علم‌الهدی یادآور شد: برادران، عزیزان، شما می‌دانید کارگر یک ماه کار کند آن‌هم در معدن زغال‌سنگ در بحبوحه گاز کشنده مرگبار متان، زحمت بکشد آن‌هم با دست‌خالی به خانه برود و الآن هم 17 ماه است حقوق معوقه دارند، بعد هم جسم بی‌جانشان از زیر آوار و تهاجم این گاز مرگ‌بار خارج می‌شود، این‌ها هم انسان هستند، بشرند، زندگی دارند، می‌خواهند زندگی کنند، چه وضع رسیدگی است؟ 38 سال از عمر انقلاب ما می‌گذرد، مدعی ارائه عدالت اجتماعی هستیم، به کجا رسیدیم؟ چه شده؟

شرمندگی کارگر معدن برای تهیه نان برای خانواده‌اش پذیرفته نیست

وی با تأکید بر این‌که ما شیعیان امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) هستیم که نگران گرسنگی نیازمندان بود، تصریح کرد: ما مردم متدین هستیم، هم خدا را می‌شناسیم، هم پیامبر را قبول داریم، هم امیرالمؤمنین را با آن شرایط قبول داریم که شب شام نمی‌خورد چون ممکن است در گوشه‌ای از بیابان حجاز گرسنه‌ای باشد، ما شیعه این علی هستیم و درعین‌حال کارگری که در بحبوحه گاز مرگبار متان کار می‌کند، یک سال است زحمت‌کشیده، عرق ریخته، جانش را در معرض خطر قرار داده اما نتوانسته یک‌لقمه‌نان برای خانواده‌اش ببرد، کسی هم جوابگویش نباشد و پاسخی ندهد؟!

در سخنرانی تجلیل می‌کنند، در عمل پاسخگو نیستند، این بزرگ‌ترین مصیبت برای اسلام است

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با انتقاد از دوگانگی مسؤولان در مواجهه با مقام کارگر، تصریح کرد: هفته کارگر گذشت، همه دارند از کارگر تعریف می‌کنند و تجلیل می‌کنند، همه می‌گویند حقوق کارگر باید پرداخت شود، همه سخنرانی می‌کنند، کارگران را جمع می‌کنند، خب چه شد؟ این تجلیل از کارگر است و بعد هم پاسخی به او ندهیم، این بزرگ‌ترین مصیبتی است که نه برای مسلمانان بلکه برای اسلام احساس می‌کنیم؛ برادران، خواهران، شما می‌خواهید در این مملکت که به برکت خون شهدا آزاد است، کشوری که سرنوشتتان دست خودتان است، می‌خواهید برای سرنوشتتان تصمیم بگیرید، حواستان جمع باشد چگونه تصمیم می‌گیرید.

دقت کنید در انتخاب بعدی، کارگران معدن با این سرنوشت دست‌به‌گریبان نباشند

امام جمعه مشهد با اشاره به انتخابات پیش رو لزوم انتخاب فردی که دلسوز قشر زحمت‌کش کارگر باشد، عنوان کرد: اگر جوری تصمیم بگیرید که کارگر معدن زغال‌سنگ زمستان یورت با این سرنوشت دست‌به‌گریبان باشد، در درگاه خدا برای این تصمیم‌گیری جواب ندارید و شما پاسخگو نیستید، نه شما، من هم نیستم، این چه تصمیم‌گیری است؟ جوانان ما رفتند جان دادند، خون دادند، کشور را آزاد کردند سرنوشت شما دست خودتان است، می‌خواهید برای سرنوشتتان انتخاب کنید، چطور می‌خواهید انتخاب کنید؟ چشم‌بسته عشقی؟ هرچه پیش آمد خوش‌آمد؟ بی‌حساب و بی‌کتاب؟ باید بنشینید و فکر کنید.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: برادران و خواهران، تمام امتیاز نظام ما شما مردمید، تمام قدرت نظام ما شما مرد هستید، امروز روی کره زمین هر نظام حکومتی در هر کشور دنیا وابسته به دو چیز است، یا «قدرت و پول یک عده سرمایه‌دار» و یا وابسته به «استکبار جهانی و آمریکا است»، تنها نظامی که وابسته به آحاد مردم است و وابسته به یکایک شما مردم است، این نظام مقدس است آن‌هم به برکت خون شهدا.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: در میان ما مردم، انسان‌هایی هستند که سحری را با یک سیب‌زمینی می‌گذرانند و بعد 18 ساعت روزه می‌گیرند و ما مسئول هستیم. شما می‌خواهید تصمیم بگیرید، حضور شما در صحنه بزرگترین امتیاز است. عزیزان ما که همگی عزیز هستند و کاندیدا شده‌اند توجه داشته باشند که مقام معظم رهبری در فرمایشات خود با کارگران فرمودند به‌خاطر امنیت کشور، با مسائل تبلیغاتی کاندیداتوری بازی نکنید و قرار نیست امنیت کشور بازیچه شود، اگر بنا شد برخی بگویند ما سایه جنگ را برداشتیم و قطب بندی جنگ و ضدجنگ راه بیندازند، پیام‌آور تهدید دشمن هستند، سایه جنگ را از این کشور فقط یک جریان برداشته و آن هم مردم هستند.

وی افزود: حضور مردم در صحنه سایه جنگ را از میان برده است، مردم در وسط صحنه نظام هستند و هر قدرتی چشم بد به نظام داشته باشد محاسبه می‌کند و می‌بیند با 80 میلیون انسان نمی‌تواند بجنگد. دشمنان ما عناصری هستند که 38 سال تجربه سیاسی ما نشان داده به هیچ وجه از یک فرصت نمی‌گذرند، سفره غذای ما را هدف قرار می‌دهند. آن وقت بتوانند جنگ کنند و نکنند؟ آن وقت به خاطر یک آقا و جریان سیاسی که به آن‌ها لبخند می‌زند جنگ نکنند؟ اگر آمریکا بداند می‌تواند به ما حمله کند، حمله اول صبحش را به ظهر موکول نمی‌کند.

قطب‌بندی «جنگ و ضدجنگ» در انتخابات تهدیدی از سوی دشمن است

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: 8 سال دفاع مقدس ثابت کرده قدرت نظامی این نظام از نظر نیروی انسانی، تمام جمعیت کشور است؛ به مجرد احساس خطر، فرزندان ما با دشمن می‌جنگند؛ وقتی آن شکست خورده از حلب سوریه فرار می‌کند فکر اینکه بخواهد برنامه تروریستی در ایران ایجاد کند از ذهنش خارج می‌شود و این به واسطه بچه‌های قهرمان مدافع حرم است. این تامین‌کننده امنیت در داخل کشور است؛ این قطب‌بندی که بگویند یک عده طرفدار جنگ و یک عده ضدجنگ است، تهدیدی است که از زبان دشمن آورده می‌شود.

وی افزود: تکلیف شرعی ما مشارکت سیاسی است، مشارکت سیاسی حضور در صحنه انتخابات است و اگر مسلمان مکلفی از این حضور سرپیچی کند، واجب شرعی را زیر پا گذاشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر