قیمت سیمان از نیمه تیرماه افزایش پیدا می کند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 236 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:42 ق.ظ، سه شنبه، 17 فروردین، سال 1395 نظرات بدون نظر

طرح متعادل‌سازی عرضه و تقاضای سیمان در کشور از سال گذشته اجرا شد و در همین راستا تخفیف‌های کارخانه‌های سیمان برداشته شد، اما با این حال باز هم این کارخانه‌ها با مشکل نقدینگی روبرو هستند که به گفته دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان، به منظور رفع این مشکلات قیمت سیمان از ۱۵ تیرماه بین ۱۵ تا ۱۷ درصد افزایش می‌یابد.

قیمت سیمانبه گزارش سرویس اقتصادی رادکانا، عبدالرضا شیخان با اشاره به افزایش هزینه های تولید و مشکلات نقدینگی واحدهای تولیدی سیمان با توجه به تخفیف های اعمال شده در سال گذشته اظهار کرد: به منظور حمایت از واحدهای تولیدی در سال ۱۳۹۵ افزایش قیمتی را در حدود ۱۵ تا ۱۷ درصد برای سیمان اعمال میکنیم.وی افزود: البته شاید بتوانیم واحدهای تولیدی را راضی کنیم که افزایش قیمت برابر نرخ تورم اعلامی باشد که به دنبال این بودیم که افزایش قیمت را از ابتدای اردیبهشت ماه اعمال کنیم اما جمع بندی ها براین اساس بود که افزایش قیمتها پس از ماه مبارک رمضان یعنی از ۱۵ تیرماه اعمال شود.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه برنامه ریزی صنعت سیمان برای سال ۱۳۹۵ از بهمن ماه سال گذشته انجام شد، اظهار کرد: طرح متعادل سازی عرضه و تقاضا در این صنعت از سال گذشته اجرا شد و در بهمن ماه و اسفندماه پیشرفت خوبی را داشت.

شیخان افزود: از سوی دیگر تخفیف ها را نیز کاهش دادیم و سیمان شرایط بهتری پیدا کرد و با توجه به اینکه استنباط ما این است که در سال جاری اتفاقی در حوزه مسکن و پروژه های عمرانی نمیافتد، این طرح تا سه ماهه سوم امسال به قوت خود باقی است.

وی تصریح کرد: ما نیاز کشور به سیمان را با توجه به جمعیت استانها و توان تولید کارخانه های مختلف در این استانها ارزیابی کردیم و سعی بر آن شد که در استانهای مرزنشین صادرات را تقویت کنیم و نیاز داخلی این استانها توسط کارخانه های دیگر تامین شود که به این ترتیب تعادل مناسبی در عرضه و تقاضای سیمان در کشور ایجاد شد.

شیخان همچنین با اشاره به برنامه توسعه صادرات سیمان در سال جاری ادامه داد: به شدت به دنبال این موضوع هستیم که بازار عراق را از دست ندهیم و جلساتی را نیز در انتهای سال گذشته با سازمان توسعه تجارت داشتیم و به دنبال این هستیم که بتوانیم تعرفه های واردات سیمان به عراق را به تعرفه های قبلی برگردانیم.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان تصریح کرد: کارخانجات سیمان تلاش میکنند که در صورت امکان دو سال تنفس برای پرداخت بدهی های بانکی و مبالغ گاز و برق دریافت کنند که پیگیر این موضوع هستیم و امیدواریم بتوانیم در دید و بازدیدهای نوروزی با مسوولان این موضوعات را پیگیری کنیم.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

ارسال نظر