قیمت انواع نان در نانوایی‌های آزادپز گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,449 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:12 ب.ظ، چهارشنبه، 8 بهمن، سال 1393 نظرات بدون نظر

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: حداکثر ۲۰ درصد نانوایی‌های استان گلستان با خرید آرد به نرخ آزاد و بدون یارانه به ارائه نان با قیمت آزادپز اقدام می‌کنند که قیمت جدید این نان ها تعیین شده است.

825892_739به گزارش رادکانا، قوانلو با اشاره به جزئیات تعیین قیمت‌های نان در نانوایی‌های آزادپز استان گلستان، اظهار داشت: مقرر شد تا پایان امسال 20 درصد نانوایی‌های استان گلستان با خرید آرد با نرخ آزاد و بدون یارانه اقدام به ارائه نان با قیمت آزادپز ‌کنند.

وی افزود: این طرح از اول بهمن ماه امسال در همه شهرستان‌های استان گلستان آغاز شده و تاکنون 10 در صد نانوایی‌ها آزادپز شده‌اند که امیدواریم تا پایان سال به 20 درصد برسد.

وی افزود: بر این‌اساس قیمت نان بربری با وزن چانه 500 گرم حداکثر 750 تومان، نان سنگک با وزن چانه 650 گرم مبلغ 1100 تومان، لواش با وزن چونه 150 گرم 250 تومان و تافتون با وزن چانه 250 گرم مبلغ 400 تومان و تافتون با وزن چونه 320 گرم 500 تومان تعیین شد.

وی تصریح کرد: در تعیین قیمت نان آزادپز، حداکثر قیمت در نظر گرفته شده حال آنکه نانوایی‌هایی که خواهان دریافت سود کمتر است می‌توانند با رعایت وزن چونه موردنظر قیمت نان خود را پایین‌تر از قیمت مصوب ارائه کنند.

قوانلو با بیان اینکه اتحادیه نانوایان استان گلستان، باید نرخ‌های جدید نان آزاد را در قالب بنرهای متحدالشکل با درج تلفن‌های ستاد خبری و رسیدگی به شکایات درج و در مقابل واحدهای نانوایی آزادپز نصب ‌کنند، گفت: در نشستی با روسای ادارات شهرستانی این سازمان و رؤسای اتحادیه‌های نانوایان سراسر استان گلستان به آنان تاکید شد اقدامات جدی درباره رعایت قیمت، وزن و کیفیت مطلوب نان را مدنظر قرار دهند.

قوانلو با تاکید بر اینکه افزایش کیفیت و مطلوبیت در پخت و عرضه نان از مطالبات شهروندان است، تصریح کرد: در همین راستا بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق‌های اصناف سراسر استان گلستان علاوه بر بازرسی مداوم از نانوایی‌های سطح استان به ویژه نانوایی‌های آزادپز با همراهی دیگر ادارات بر نحوه پخت و عرضه نان نظارت و با متخلفان برخوردهای قانونی صورت می گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر